הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
נשים וכסף
 |  נשים ועסקים  |  יזמות עסקית  |  שוק העבודה  |  שוק ההון  |  צרכנות
ייעוץ תעסוקתי וסדנאות קריירה לנשים ב – I Twist

עבודה. קריירה. ייעוד. איפה היית רוצה להיות? מה הבחירה שלך? ב-I Twist מרכז לייעוץ הדרכה והכוונה תעסוקתית,תוכלי ללמוד מה היכולות, החוזקות והנטיה המקצועית שלך על מנת שתוכלי לממש אותן ולקדם את עצמך במקום שבו את הכי טובה
כתבות נוספות
* המדריך לבחירת קופת גמל וקרן השתלמות
* הפגישה הראשונה עם הבנק
* מי מנהל את המנהל?
 
     
 
עוד באתר -
לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
   
 

תמ"א 38

פרוייקט תמ"א 38 -  שיפוץ בניין בחיזוק המבנה לצורך עמידה ברעידות אדמה. במה הוא כרוך מבחינת הדיירים - מורה נבוכים 
מאת: נטע טל
29/10/2012
אנחנו גרים בבניין דירות בן 35 שנה ומתכננים לחזק אותו לפי תמ"א 38, ניגשנו לברר מה זה אומר. קודם כל מה זה תמ"א 38, ובכן – תמ"א היא תוכנית מתאר ארצית וכתוכנית מתאר כזו היא מכתיבה אופי של בניה מסויים, שנכון ליישמו בכל מקום בארץ כאשר רוצים להשיג את המטרה הנקראת מטרה 38. מהי מטרה זו – שיפוץ בניין לפי תוכנית מתאר ארצית 38 מתמקדת בחיזוק המבנה לצורך עמידה ברעידות אדמה. 

האם צפויה רעידת אדמה בישראל
הלכנו ובדקנו וגילינו כי ישראל היושבת על קו השבר הסורי האפריקאי סובלת לסירוגין מרעידות אדמה בינוניות שעד כה לא עשו שמות כמו אצל שכנתנו הקרובה תורכיה (שם קו השבר ממש מתנגש ביבשת אסיה). אבל מחקרים אוניברסיטאיים של מכונים אקדמאים בארץ צופים שגם ישראל תספוג רעידת אדמה גדולה, אך אין כמובן לדעת מתי זה יקרה. בשנת 99 הוקמה ועדת היגוי ממשלתית לצורך טיפול בענין רעידת האדמה, בין השאר תוכלו לראות תשדירים בטלויזיה שנוגעים בענין זה והם פרי טיפולה של הועדה. בשנת 2005 פורסמה תוכנית מתאר ארצית חדשה המאגדת המלצות והנחיות לחיזוק מבנים בכדי שיעמדו בעת רעידת אדמה בעומס. 

תמריץ לשיפוץ המבנה
כיוון שחיזוק מבנים הוא הוצאה כלכלית לא מבוטלת ודורשת גם תקופת אי נוחות ארוכה יחסית, ישבו וחשבו בועדה שכדאי להציע תמריצים נכונים בצד תוכנית המתאר והנחיותיה, בכדי שדיירים כמונו יקחו את זה על עצמם ולא יחכו לסבסוד ממשלתי, שמי יודע אם יגיע אי פעם. בין התמריצים הכלכליים המוצעים למי שרוצה ליישם את תמ"א 38 על מבנה מגוריו: הוספת יחידות דיור והרחבת דירות קיימות. כך שניתן בעצם לממן חיזוק ושיפוץ של הבניין במחיר תוספת דירות בקומות העליונות שהקבלן המחזק יקבל, ימכור וירוויח מהן. בדקנו ומצאנו שכתוצאה משיפוץ לפי תמ"א 38 ערך הדירות בבניין יעלה ב-15-30% וזה בהחלט משמעותי.

לפני שמתחילים יש לבדוק שהבניין שלנו אכן רשאי לעבור חיזוק ושיפוץ תחת התוכנית
בדקנו ומצאנו שהבניין מאוייש ואינו סתם מחסן ולכן הוא עומד בקריטריונים, כמו כן, הוא מעל קומותיים, נמצא על מגרש של מעל 400 מ"ר ולא עומ
ד להריסה.

למעט שיפוץ וחיזוק המבנה לקראת רעידת אדמה, ניתן וכדאי לבצע גם את התוספות הבאות ויש להחתים את הקבלן בעת סגירת העיסקה על הדברים הבאים: תוספת של מעלית נוסעים והתאמתה למבנה, הוספת חדרי ממ"ד לכל הדירות בהן חסרים חדרים כאלו. שיפור חדר המדרגות, שיפוץ של חזית המבנה, חדר האשפה, החניה והחצר, הרחבת דירות קיימות והוספת מרפסות שמש בהתאם לאישורי העירייה או המועצה המקומית/אזורית. 

איך מתחילים?
בודקים שהבניין נבנה לפני 1980 ועורכים סקר בין הדיירים לראות אם יש רוב לשיפוץ ושיפור המבנה. מתחילים בהליך המשלב היבטים משפטיים ולכן כדאי לשכור שירותי עו"ד ולהחתים את המסכימים על הסכם עקרוני להליכה לשיפוץ לפי תמ"א 38. פגישות עם יזמים בליווי עורכי הדין כדי לבחון הצעות לשיפוץ. חותמים על הסכם מול הקבלן בליווי ערבויות וביטוחים וצדדים משפטיים המייצגים גם אותנו, בעלי הדירות וגם את הקבלן ומתחילים.

תיקון לתמ"א 38
לאחר שעברנו את כל השלבים חקרנו קצת בניינים אחרים שעברו את ההליך באופן דומה. גילינו שלמרות השיפוץ שעברו הם עדיין אל עמדו בתקן של עמידה בפני רעידות אדמה. גילינו שבפברואר 2011 גם המחוקקים גילו את זה וערכו תיקון לתמ"א 38. התיקון נקרא תמ"א 38/2. תיקון זה אומר שבניי שלא צפוי לעמוד בתקן לרעידות אדמה גם לאחר השיפוץ, ניתן להורסו ולבנות בנין חדש. הבניין החדש יבנה תוך שמירה על כל התקנים החמורים בנוגע לרעידות אדמה, הוספת חניות לכל הדיירים וכן ממ"דים. התיקון עוזר להרבה דיירים שהתנדנדו להחליט בעד ההחלטה שכן, באם הורסים את הבניין ובונים מחדש ערך הדירה יעלה שבעתיים מאשר בשיפוץ בלבד, כמו כן, יעשו לנו פינוי –בינוי ואז לא נצטרך לחוות את אי הנוחות של לגור בבית עטוי פיגומים ובמרכזו של אתר בניה. נחזור לדירה חדשה ומשופרת שערכה רב. מבחינתנו זה כמו לזכות לוטו.

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
     תגובות
 
Reporting a Security Vulnerability
sikirtir, تل ابيب  21/10/2023 19:57:07
To: [Name of Security or Technical Support Responsible, if known] I hope this message finds you well. I am writing to you as a cybersecurity professional and ethical hacker, and I have come across a security vulnerability on your website. Description: While conducting an examination of your website, I have discovered that the "X-Content-Type-Options" header is not enabled. This feature is crucial for preventing file format-based attacks, and without its activation, the website becomes vulnerable to significant risks that malicious actors can exploit. The Vulnerability: This vulnerability allows malicious actors to execute MIME sniffing attacks, thereby permitting them to engage in unauthorized activities on the website. This exposes the privacy of users and the overall safety of the site to considerable risks. I am committed to practicing ethical cybersecurity and would kindly request that you address this matter promptly and take the necessary steps to rectify the vulnerability and enhance your website's security. I look forward to hearing from you at your earliest convenience to discuss this matter further. Thank you in advance for your understanding and cooperation. Sincerely, [Contact Information: [email protected]]
תגובה לתגובה
 
כתבות נוספות במדור  
הייטק לנשים בלבד הייטק לנשים בלבד
יצרנות או צרכנות יצרנות או צרכנות
תמ תמ"א 38
מ-Small Talk ל- Business מ-Small Talk ל- Business
מכשירים לנשות עסקים בתנועה מכשירים לנשות עסקים בתנועה
מובילות נטוורקינג מובילות נטוורקינג
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות
וייזנט - תוכנות לעסקים