הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
על סדר היום
 |  החדשות שלנו  |  מזווית נשית  |  סטטיסטיקה  |  הסיפור שלה  |  סיפורים מהחיים
סיפורים מהחיים

האמת נמצאת בדברים הקטנים. אנחנו פותחות מדור חדש באסימון שנקרא 'סיפורים מהחיים'. אתן מוזמנות לשלוח אלינו סיפורים קצרים על דברים שקרו לכן, אנקדוטות מהחיים, שבא לכן לשתף בהן את שאר הגולשות  
כתבות נוספות
* נסתרות הדרכים
* בחזרה לפרופורציות
* דו''ח תמונת מצב חברתית
 
     
 
עוד באתר -
לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
   
 

45+

נשים שעוברת את גיל ה-45 מכנים "זקנות" ושולחים הביתה לבשל ולכבס לגברים שמגיעים לגיל 85 חוגגים מסיבת יום הולדת ברוב פאר. גילה הראל בעל טור אישי חדש, על נשים וגיל 
מאת: גילה הראל
09/03/2010

"למה שלא תצאי כבר לפנסיה ותעסקי בבישול ובכביסה?" משהו בסגנון הזה כתב אחד הטוקבקיסטים לאחרונה באחד מאתרי העיתונים היומיים, בתגובה לבלוג שכתבה גליה מאור כשביקשה להציע מועמדותה לשמש יו"ר בנק לאומי.

לפני כחודשיים סיפרה לי עובדת בכירה של אחד מלקוחות משרדנו כי במהלך מריבה שהתנהלה בינה לבין עובדת בכירה אחרת בחברה, היא ממש התאפקה לא להגיד לה בפנים שהנה היא כבר אוטוטו נושקת  לגיל הפנסיה....
 
עדנה קנטי שהשתתפה בתכנית הריאליטי "האח הגדול" רואיינה בערוץ 2 לפני זמן מ, מייד עם פרישתה מתכנית הריאליטי "האח הגדול". המצלמה שליוותה את הראיון תיעדה שיחה שהתנהלה בינה לבין חברותיה  בארגון "מחסום ווטש"  ובין היתר שאלה אותה אחת מהן לגבי "הזקנה".... . והכוונה הייתה לשרה בת ה 61  שגם כן השתתפה ב"אח הגדול" ....אפשר לחשוב שהן פרגיות..., ודווקא נשים  המתבטאות כך לגבי בת מינן!

 "שמח שבגיל 60 את ..........." כתב לי בכעס לפני שנה וחצי בכעס מישהו צעיר ממני, בתגובה למייל ששלחתי אליו, והכול בגלל שלא אהב את תוכן המייל ששלחתי לו.

עדיין זכור לי, כאילו זה קרה אתמול, למרות שחלפו כבר יותר משלוש וחצי שנים לערך, סיפורה של אחת מעמיתותיי למקצוע. העמיתה שלא אציין שמה, החליטה לעשות הסבה מקצועית. יום אחד היא הגיעה לראיון עבודה בספורטק ביפו, בו ילדים לומדים טניס.
התפקיד שהוצע לה היה ליצור קשר עם משפחות בסביבה ולהציע להן להביא את ילדיהן ללמוד טניס.
אותה עמיתה, אשת יחסי ציבור מקצועית ועם הרבה ניסיון, הציעה כמה הצעות שיווקיות חשובות, שמצאו חן בעיני המנהלת שראיינה אותה. הראיון זרם ונראה היה שהיא הולכת לקבל את התפקיד. לאחר שכבר סכמו על השכר, שעות העבודה ותשלום הפנסיה, שאלה אותה לפתע המנהלת לגילה. עמיתתי השיבה ללא היסוס – חמישים. "הבחנתי בבת אחת בשינוי שחל בהבעת הפנים שלה והבנתי שכאן נפל הפור" סיפרה לי עמיתתי. "היא אמרה לי היא צריכה לראיין עוד כמה, ואז תשוב אלי". מנהלת הספורטק כמובן לא שבה

אליה יותר...

לא שמעתי שמישהו העז לומר שנשיאנו שמעון פרס כבר זקן ושהוא צריך ללכת הביתה. "הלוואי על כולנו מסיבת יום הולדת כמו שחגגו לי" כתב פרס בעצמו (ציטוט מאתר "זאפ") "מיטב זמרי ישראל הופיעו לכבודו במרכז דוהל , שאיחלו לו עד 120 וגם סיבוב הופעות בקיסריה" נכתב שם.
 
בשבוע שעבר חגג פואד יום הולדת 74 , חבריו והקולגות שלו, גברים ונשים כאחד חגגו לו את יום ההולדת ברוב פאר. אף אחד לא התייחס לגילו בהקשר של זקנה או אי כשירות לשמש בתפקידו.

האם מישהו התייחס פעם לגילו של ביבי (61)? לא, מה פתאום הוא מנהיג צעיר....... האם מישהו התייחס פעם לגילו של סטנלי פישר (67)? לא ולא הוא איש חכם ומבין שהציל את כלכלת ישראל ממפולת! האם מישהו התייחס פעם לגילו של יעקב ליצמן (61)סגן שר הבריאות? האם מישהו התייחס פעם לגילו של אלי הורוביץ (78) מ"טבע", לגילו של ברונו לנדסברג (88) מ"סנו", לגילו של שלמה שמלצר (62) מקבוצת "שלמה סיקסט"  או לגילו של אלי קידר (60) מי שהיה מנכ"ל  "זארה" בישראל ועד לאחרונה גם מנכ"ל קבוצת "פוקס"? לא. להיפך, מתייחסים אליהם כאל אנשים חכמים, בעלי שצברו ניסיון וידע רב.

בכנס על נשים ועסקים שהתקיים בנמל תל אביב ביום האישה הבינלאומי התייחסה עפרה שטראוס, יו"ר שטראוס גרופ, אחת מהדוברות הכנס, לחשיבות הרבה הנודעת לשילובן של נשים, בשל שונותן מהגברים, כגורם לתוצאות עסקיות יותר טובות. בין היתר היא ציטטה מחקר חדש של חברת הייעוץ מקנזי שמצא כי "לנשים תפקיד חשוב להצלחה של עסקים, ולטענתם  יש 9 תכונות מנהיגויות חשובות, ש – 4 מהן יש בעיקר לנשים" ! אז למה שולחים את הנשים הביתה, ומציעים להן לצאת לפנסיה לבשל ולכבס? 
  
__________________________________
גילה הראל, הכותבת היא יועצת תקשורת ומנהלת יחסי ציבור, מנהלת ובעלים של משרד יחסי הציבור אייטם.

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
     תגובות
 
זקנים
,   24/09/2010 21:57:12
חצי מהדוגמאות שהבאת - אכן היו צריכים מזמן ללכת הביתה , חלקם - כגון פרס - הם דמות יצוגית - גילם ממש לא משנה , מי יעז להגיד לפואד ללכת הביתה? מצד שני - מי חושה שהוא באמת תורם משהוא למדינה? מאוד חבל שחוק הפנסיה אינו חל על פוליטיקאים, אבל מה - הם מחוקקים את החוקים - אז מי מצפה שהם יפרשו אי-פעם? וזה ממש לא אומר שאדם בן 50-60 אינו שוה דבר, רק שהרוב פשוט לא מבינם שאבד עליהם הקלח,
תגובה לתגובה
נשים לאחר 50
, ערד  22/03/2010 07:42:55
מיפני שפוחדים מנסיון החיים שלהן , מהבגרות , מהמיומנות והניסיון המיקצועי.כמו כן זה מעורר את המחשבה אצל כולם שגם יגיעו לגיל הזה ואת מרבית האנשים זה מפחיד .כאשר יגיעו לגיל זה גם הם על פי הנורמה הזו לא יהיו רצויים.
תגובה לתגובה
חולקת עלייך לחלוטין
, ת"א  20/03/2010 13:35:25
את עושה סלט בין עבודה בגיל מבוגר לבין פרישה מעבודה. אם נתמקד בהנהלה בכירה, בהרבה חברות ציבוריות במערב יש פרישה חובה בגיל מסויים. לאחר מכן ה CEO עובר למועצת מנהלים של החברה (או שלא) או למועצות מנהלים אחרות \ קרנות השקעה \ ייעוץ לבכירים וכן הלאה. זה חלק מהתרבות האירגונית, פשוט כדי לרענן את האירגון. ההתרעמות על גליה מאור היא לא בגלל הגיל אלא הנסיון להימנע מצינון, אולי כי היא אמורה לפרוש בגיל 67 ובא לה להמשיך ישירות לתוך תפקיד היו"ר. לטעמי היא הייתה צריכה לפרוש לפני שנתיים ולעסוק בתרומה לחברה ולמדינה, פשוט כדי שבויקיפדיה אחרי 120 כמובן התרומה הזו תהיה ראשונה, לא הפיקוח על הבנקים או המנכ"לות. אין לה בעיית קיום כלשהיא עם זוג משכורת גבוהות ביותר במשך שנים ארוכות ושתי פנסיות מהיותר כבדות שקיימות במשק.
תגובה לתגובה
45+
, בת ים  17/03/2010 15:31:23
אהבתי את הטור של גילה. את צודקת.חבל שלא מכבדים נשים ומציעים להן עבודה מיוחדת כאשר הן עוברות את גיל 50.
תגובה לתגובה
  
+ הגיל קובע
, תל אביב, 28/12/2010 20:02:32
כיום הצעירות נימרצות יותר, חכמות יותר ומוכנות לתת מעצמן המון. לבנות 50 יש את הפלוס של הניסיון.
תגובה לתגובה
ומה איתך
, מרכז  12/03/2010 12:16:50
גילה הראל כמה נשים מעל 60 מועסקות אצלך?
תגובה לתגובה
זה נכון אבל יש מקרים נדירים של מזל או שכל
, ת"א  10/03/2010 16:10:10
חברתי הטובה ביותר חיפשה עבודה. היא מעל 40. אחרי חודש היא מצאה עבודה מדהימה דרך אורטל כוח אדם ועד היום היא עובדת באותה חברה והיא כבר עובדת חברה ולא כוח אדם(אחרי 3 חודשים משהו כזה ). אז אני יודעת שזה לא קורה אצל כל אחת, אבל צריך הרבה אמונה בלב וחיוך רחב. זה עוזר לנו לא מעט:)
תגובה לתגובה
הפליה מתקנת מצידן של מצליחות
, חיפה  10/03/2010 14:43:49
אילו עופרה שטראוס ונשות עסקים כמותה היו מעסיקות נשים ובעיקר מבוגרות ובוחרות אותן תוך שימוש בהפליה מתקנת גם הן עצמן וגם כולנו היינו נישכרות.
תגובה לתגובה
צודקת !
, חולון  10/03/2010 09:18:01

תגובה לתגובה
הרבה לפני גיל 45
, מודיעין  10/03/2010 00:04:09
גילה שלום.נגעת בנקודה כל כך כואבת, אני מכירה הרבה נשים ששלחו אותן לכביסה ולכלים לפני גיל 45 ואני בינהם. מתוך הבעיה הזאת הבנתי שלהיות יזמת , זאת חובה היום לכל אישה באשר היא, וכך נולדה א.מ.ת -הרשת העסקית לנשים שמלמדת ומאמנת נשים בעלות עסקים בהקמה.
תגובה לתגובה
תודה
, יבנה  09/03/2010 23:25:02
גילה יקרה, תודה לך שאת מעלה מתהום הנשיה ומתחתיות שאול את כל הזקנות בנות החמישים+ ומדגישה את ההבדל בינן לבין הצעירים בני החמישים פלוס. באירופה כבר גילו כי אישה בגיל זה פנויה לעבודה ולקרירה הרבה יותר מחברתה בת השלושים שעסוקה בגידול הילדים. הנושא חשוב ביותר והגיע הזמן שיעלה לסדר היום הציבורי.
תגובה לתגובה
 
כתבות נוספות במדור  
את מי שאת את מי שאת
עליזה לביא בסיור במקלט נשים עליזה לביא בסיור במקלט נשים
נשים בישראל נשים בישראל
אין גירושין ללא גישור מקדים אין גירושין ללא גישור מקדים
הואגינה שוברת טאבו הואגינה שוברת טאבו
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות
וייזנט - תוכנות לעסקים