הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
על סדר היום
 |  החדשות שלנו  |  מזווית נשית  |  סטטיסטיקה  |  הסיפור שלה  |  סיפורים מהחיים
סיפורים מהחיים

האמת נמצאת בדברים הקטנים. אנחנו פותחות מדור חדש באסימון שנקרא 'סיפורים מהחיים'. אתן מוזמנות לשלוח אלינו סיפורים קצרים על דברים שקרו לכן, אנקדוטות מהחיים, שבא לכן לשתף בהן את שאר הגולשות  
כתבות נוספות
* נסתרות הדרכים
* בחזרה לפרופורציות
* דו''ח תמונת מצב חברתית
 
     
 
עוד באתר -
לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
   
 

עונג שבת ביום חול

את עיפה? לכי לישון שעה. את רעבה? עיצרי את עיסוקיך והעניקי לעצמך ארוחה דשנה. אלינה מיריקין לקחת לכן לקחת פסק זמן, סתם כך באמצע היום, ולא לשכוח את עצמכן. עונג שבת באמצע השבוע

מאת: אלינה מירקין
26/03/2009


במרוץ האקטיבי שלי ללכידת שקלים נוספים לקופה הביתית, בריצת הטריאתלון המתמידה לסמן עוד וי על משימות חשובות על שולחן העבודה, בחיוג האינסופי לעוד לקוחות, במתן שירות מחויך ומחשבה של 'מה עוד אני יכולה לעשות למענם כדי שיצליח להם' עצרתי לי לחשוב כמה מרענן יהיה להפנות את תשומת הלב הזו בדיוק לעברי. אותו הדבר רק צד שני.

180 מעלות עגולות, במקום - ממני החוצה, תנועה חדשה – ממני אליי. שום מוסד אקדמי וחינוכי שעברתי בו לא הזכיר כמה חשובה התנועה הזו. יהיו אסכולות מסוימות שיאמרו שמדובר באנוכיות לשמה. ואוי לגברת שתעלה על הדעת להנות, לנוח, להרפות, שלא לדבר על לחיות בנחת בימים טרופים אלו. תמיד ישנם היכן שהוא ימים טרופים על הפלנטה. תקופה קשה. מיתון. מלחמה. בחירות. זוועות. קשיים. צונאמי. מינוס. צער. יגון. דיכאון. כעס. פקקים. או סתם כאבי מחזור. ובמילה אחת – 'נאחס'. ותבוא ותעלה תנועת הנאחס ותציב שתי כפות ידיים איתנות על המותן שלה (במקום בו יש חיבור ישיר למודם לוורשה - בירת הפולניות) ותאמר – אין סבל בין הנאה. חייבים לסבול בשביל להנות. רק עבודה קשה מביאה לפרנסה טובה. והשיא – כל צחוק נגמר בבכי. שכה יהיה לי טוב. לא עצמתי עין כל הלילה. משעה שש אני על הרגליים. את הורגת אותי. הם עושים אותי חולה. בשביל מי הכנתי את כל הכמות הזו. את חייבת לבוא לאכול. או אפילו – בעזרת השם. ולא לשכוח את - שאלוהים יעזור לי.

כל אלו ביחד ולחוד כנראה התחילו בימים רחוקים עוד לפני הספירה, לפני שספרו נדיבות וכנות, ואולי כשעלה חוסר הפרגון הראשון לאויר העולם וכיווץ לבבות רבים, עד שכל היחד הפך ליחיד (במקום לאחד). לאחרונה אני מוצאת קשר ישיר לעובדה שאם קשה לנו לפרגן לעצמינו יהיה לנו ממש לא קל לפרגן לאחרים. אז בואו נתחיל לפרגן לעצמינו girls ונפיץ את התנועה החדשה, תנועת 'עונג שבת' עד שילוטפו כל ראשי האדם ויפתחו כל הלבבות. יהיו כאלו שירוצו חיש חש וימצאו עצמן בתוך

הקניון מעמיסות שקיות על גבי שקיות. לפרגן לעצמי אמרת, לא ? צ. צ. (צקצוק לאות 'לא') לא הבנת נשמה. כשאנחנו מרעיפות על עצמינו ממקום של מחסור, אשמה, צער, תסכול או קנאה – זה משהו אחר. לזה קוראים – דודה (תולעת הקריז). תשוקה. יצר. גחמה. מה שבא לך. שימי לב לגוף איך הוא מגיב. ברעב. ברצון עז לחמוד איזו פחמימה מיותרת.

צ. צ. לא זו התנועה. התנועה שלנו תקרא – 'עונג שבת',  זו המשאירה את הגוף בקו ישר, גב סרגל, עורף משוחרר. משאירה אותנו במרכז שלנו תוך הקשבה עדינה וחומלת למחסורי הגוף והנשמה. אני עייפה ? אלך לישון עכשיו שעה ואתן לגוף שלי את המנוחה שהוא מבקש. אני רעבה ? אעצור את עיסוקיי ואעניק לעצמי ארוחה דשנה בדיוק לפי צרכיי הגוף שלי. המתקדמים ידעו מתי מתאימה לגוף שלהם ארוחה קלה או ארוחת ניצחון (סינטות על האש).

ברגעים של דמיון פורה אני יכולה לדמיין את החיים האלו - נכון שיפה לי אדום. בוא נתחבק. אני צריכה חופשה אז הזמנתי לי חבילת נופש בעוד יומיים. הגוף שלי מבקש עגבניה. עבדתי השבוע רק 5 שעות והרווחתי בוחטה. צחקנו כמו ילדים. את באה לצייר ? ניתן גז בעבודה ואז נלך לקנות קרמבו.

גם וגם girls. התחלתי לאהוב פרדוקסים. בדיוק שם באמצע הנד-נד של הפרדוקס נמצא הניצחון והאיזון וגם מנה מכובדת של אושר טהור. אז איך זה יקרה בפועל ? גם מתקתקות פעילות נשית מערבית הולמת (קריירה, זוגיות, אמהות) וגם נושמות לרווחה, ממלאות את הריאות במנת אויר טובה. גדולה האמא שתאמר לילדיה – "אמא במדיטציה עכשיו." והזאטוטים ידעו בשעה הקרובה עליהם להיות שקטים יותר. חינוך לשמירה על המרכז. אם יש מישהי שכבר עושה את זה שנים אשמח לשמוע ממנה.
שתראה לכולנו איך עושים את זה.
עונג שבת ביום חול.

בטוב,
אלינה מירקין

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
     תגובות
 
מענג לגמרי!
, כרכור  02/04/2009 19:49:40
גם הרעיון וגם המילים איתן עיצב אותו. יפה לך! נישבוק, מיה
תגובה לתגובה
אחחחח עונג אמיתי
, ערד  01/04/2009 10:14:19
המילים שלך הן עונג אמיתי לחיך ולנשמה אוהבת אותך קוקית !
תגובה לתגובה
מקסים!
, הרצליה  30/03/2009 21:41:18
וואו! כמה נכון, כמה חשוב וכמה מדויק! אלינה, את כותבת נהדר ומבטאת נפלא את רחשי הלב של כולנו....אני מצטרפת לתנועה! יהי עונג שבת בכל יום!
תגובה לתגובה
עונג אמיתי
, פרדס חנה  29/03/2009 17:56:33
אכן עונג של כתבה. עונג של חיוך. מקלחת של אופטימיות מנצחת.פרח אדום באמצע היום. חיבוק של טוב.יברך אותך ההוא מלמעלה
תגובה לתגובה
  
+ אלינה מירקין - החיים קטנים עלייה
, שקד, 29/03/2009 22:04:26

תגובה לתגובה
מעבדות לחירות
,   29/03/2009 12:14:35
כמה חכם וכמה קל לשכוח בכול פעם מחדש. תודה על שהזכרת לי
תגובה לתגובה
 
טורים נוספים  
מילים, מילים, מילים מילים, מילים, מילים
כשהאדמה שותה - אני רגועה כשהאדמה שותה - אני רגועה
סדר בלב סדר בלב
המצוינות הורגת אותי המצוינות הורגת אותי
השיבה לגן עדן השיבה לגן עדן
מה זה לבן, פועם עם כנפיים? מה זה לבן, פועם עם כנפיים?
כתבות נוספות במדור  
את מי שאת את מי שאת
עליזה לביא בסיור במקלט נשים עליזה לביא בסיור במקלט נשים
נשים בישראל נשים בישראל
אין גירושין ללא גישור מקדים אין גירושין ללא גישור מקדים
הואגינה שוברת טאבו הואגינה שוברת טאבו
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות
וייזנט - תוכנות לעסקים