הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
גוף ונפש רוחניות
תמציות פרחי באך

מהן תמציות פרחי הבאך וכיצד מטפלים בהן? יש לכן שאלות בנושא - אתן מוזמנות להיכנס לפורום פרחי באך החדש באסימון ולהתייעץ עם דלית כהן

כתבות נוספות
* תחזית אסטרולוגית שנתית - תשע''ב
* 2012 ותשע''ב בראי הנומרולוגיה
 
     
 
עוד באתר -
לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
   
 

גוף ונפש האדם

גוף ונפש קשורים קשר הדוק כך המצב של אחד ישפיע ישירות על השני לטובה, או לרעה. גוף האדם ונפשו זוהי דוגמה אידיאלית של שילוב היוצר שלם חדש ומופלא העולה עשרות מונים על סכום חלקיו
מאת: יואב ניומן
21/02/2016
שילוב גוף ונפש הוא שלם העולה על סכום חלקיו

כבר מתקופת הילדות ידענו 1+1=2. המתמטיקה  נועדה לפשט ולהסביר את חוקי הטבע, אך עדיין לא יכולה להסביר את השילוב של גוף ונפש האדם, הנותן שלם העולה על סך חלקיו.

האם התיאוריות המתמטיות לא נכונות וגאוני הדור בעצם שגו? אם כן, כיצד ניתן להסביר את הצלחת האמצעים הטכנולוגיים המתוחכמים אשר מבוססים על המתמטיקה ?

בני האדם בנו טכנולוגיה פורצת דרך, בנו מחשבי על, התגברו על כוח הכבידה, והגיעו הרחק מכדור הארץ, אך האם אי פעם יצליחו לפתח מודל מתמטי אשר יוכל להסביר את התופעה של רגשות, מצפון ואינטליגנציה בתוך כלי קיבול כה קטן יחסית ליכולות, שהוא המוח האנושי?

ההסבר הוא שהטכנולוגיה של היום, עד כמה שהיא מתוחכמת, יודעת ליצור שלם השווה לסכום חלקיו אך טרם פיצחה את הדרך של הטבע ליצור שלם העולה עשרות מונים על סכום חלקיו. כאשר יגיע האדם לידע שכזה, הוא כנראה יוכל לכבוש את היקום…

יחסי הגומלין ההדוקים שבין גוף לנפש האדם

גוף האדם ונפשו זוהי דוגמה אידיאלית של שילוב היוצר משהו חדש ומופלא הכולל יכולות של מצפון, רגש 
ואינטליגנציה שאפילו אם יאחדו את כל מחשבי העל הקיימים בעולם כיום, הם לא יספקו את "הסחורה".

גוף ונפש הם שני גורמים הקשורים ביניהם קשר הדוק. כל עוד יש הרמוניה בין הגוף לנפש, הרי שהאדם מאושר, מרוצה מהחיים ומרגיש תחושת סיפוק. כל עוד נדאג למצבנו הגופני ווגם למצבנו הנפשי, אזי נקבל היזון חוזר לטובה. כלומר, שיפור וחיזוק הדדי של גוף ונפש ותועלת כפולה ומכופלת.

דוגמה הכי פשוטה שבה גוף משפיע לטובה על הנפש היא ההרגשה הנפשית העילאית שיש בנו לאחר אימון ספורט אינטנסיבי. המורל גבוה, מצב רוחנו מרומם ואנו מרגישים כאילו זה עתה כבשנו את העולם ומוכנים יותר מתמיד לאתגרי היום יום הצפויים לנו. 

דוגמה פשוטה ונפוצה מאד שבה נפש משפיעה לטובה על הגוף, היא כאשר אדם מאוהב או נמצא בקשר רומנטי. בסיטואציה כזו  האדם הוא מאושר כי ישלו ציפייה לעתיד, הרגשת מהות, משענת נפשית מבן הזוג והרגשה שיש מישהו שדואג לו. גורמים אלו מחזקים מאד מבחינה מנטלית ומביאים להרגשה של רעננות ומרץ גם מבחינה פיזית. פתאום אנחנו קמים כמו אריה בבוקר ומוכנים לעמוד בכל אתגר ומשימה. הכל בשביל להרגיש ראוי לקשר ולהוכיח לעצמנו שיש לנו תכונות טובות ,אנו תורמים עולם ולכן אנו ראויים להיות מחוזרים ונאהבים על ידי מישהו אחר.


כיצד משפיע עלינו חוסר איזון והרמוניה בין גוף לנפש?

לעומת זאת, יש מצבים או תקופות בחיים שבהם השילוב של גוף עם הנפש לא ימצה את הפוטנציאל המופלא שלו. בנוסף, בגלל הקשר ההדוק והתלות אחד בשני, חוסר תפקוד תקין של גוף ישפיע לרעה על הנפש, וההפך. במצב זה ייווצר אפקט של היזון חוזר לרעה. כלומר, תגובת שרשרת של החמרה במצב הכללי של האדם עד כדי הפרעת דיכאון.

מעגל הדיכאון

מצב של הפרעת דכאון יכול לנבוע מטריגר התחלתי של אירוע טראומטי בחיים או אכזבה משמעותית. 
אירוע טראומטי שובר את כל המוסכמות והעקרונות שהיו חקוקים במוחנו ושובר את חומת ניסיון החיים שבנינו לעצמנו. אנו תוהים כיצד אפשרי שדבר כזה יקרה ויש הרגשה חזקה של בגידה מצד העולם. הנפש מתערערת בגלל חוסר האמון בעולם, ואבדן הביטחון העצמי מוביל לרגשות אשם מיותרות ולעתים אף להתפתחות של חרדה חברתית והתקפי חרדה. 

המצב הנפשי הירוד הנובע מהתערערות הביטחון העצמי ישפיע גם על גופנו ועלול להסלים לבעיות שינה, ריבוי באכילה של מזון לא בריא, והרגשה עייפות פיזית שתוביל אותנו לחוסר פעילות גופנית טוטלי.
המצב הגופני הירוד יחזק את הדיכאון הנפשי והנה נקלענו למעגל של היזון חוזר לרעה.

איך למצוא מפלט מתקופות קשות ואיך להיות מאושר?

רק ידע של אדם, מודעות ואמונה אמיתית שלו באפשרות לצאת מהמצב הקשה, יסייעו בידו לו לצאת ממעגל הדיכאון. כאשר מודעים לשני ההיבטים, גוף ונפש, ניתן להתחיל להניח את היסודות ליציאה מן המשבר ולסלול דרך להגעה למימוש עצמי ולחיים מאושרים. הסיוע הראשוני צריך להגיע מבחוץ- ממקום של יציבות שרואה את הדברים בצורה ניטרלית. תמיכה נפשית של אדם קרוב, אפילו היכולת לספר לאדם אחר את מה שעובר עלי מקלה מאד וגורמת לתחושה של פורקן עול כבד.  

בנוסף מאד מומלצת העזרות בגורם מקצועי אשר ילווה אותנו בתקופה שבה אנו יוצאים מהחושך לאור. במיוחד מצבי טראומה נפשית דורשים טיפול ותמיכה של גורם מקצועי.

לסיום יש לטפח גם את הגוף, כי כפי שנאמר שיפור מצב הגוף, שינה טובה, תזונה נכונה ועיסוק בספורט יבאו לנו סיפוק נפשי אדיר אשר יאיץ את התהליך של ההחלמה הנפשית.

________________________________________________
יואב ניומן. פסיכותרפיסט משנת 2001. בעל קליניקות בתל אביב, כפר ויתקין ופרדס חנה. מטפל בהפרעות חרדה, מצבי חרדה חברתית, משבר אישי, משברים בזוגיות, בעיות פסיכוסומטיות וטראומה נפשית.

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
כתבות נוספות במדור  
ומה אומרים הידעונים? ומה אומרים הידעונים?
הצורך בשינוי אל מול החשש - מה ינצח? הצורך בשינוי אל מול החשש - מה ינצח?
נטורופתיה - מהי? נטורופתיה - מהי?
האם כסף יכול להיות רוחני? האם כסף יכול להיות רוחני?
מנדלות והתפתחות רוחנית מנדלות והתפתחות רוחנית
הפסיכולוגיה של הרפואה הסינית הפסיכולוגיה של הרפואה הסינית
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות
וייזנט - תוכנות לעסקים