הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
גוף ונפש רוחניות
תמציות פרחי באך

מהן תמציות פרחי הבאך וכיצד מטפלים בהן? יש לכן שאלות בנושא - אתן מוזמנות להיכנס לפורום פרחי באך החדש באסימון ולהתייעץ עם דלית כהן

כתבות נוספות
* תחזית אסטרולוגית שנתית - תשע''ב
* 2012 ותשע''ב בראי הנומרולוגיה
 
     
 
עוד באתר -
לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
   
 

טעויות מחשבה נפוצות

מקור הסבל של המין האנושי הוא בחשיבה שגויה, בהנחות מוצא מוטעות ובניתוק מהמציאות האמיתית. מהן 4 טעויות המחשבה הנפוצות וההרסניות ביותר? 
מאת: יואב ברנזון
20/01/2013
צדק ומציאות
חלק גדול מהאנשים מאמינים בצדק. המחשבה המוטעית שלהם היא שצדק הוא הבסיס למציאות, ולכן שמאבק בעד צדק מוביל לתוצאות חיוביות במציאות. 
בפועל, אין קשר בין צדק למציאות. המציאות אינה מבוססת על צדק אלא על כוחות של הישרדות. צדק היא המצאה אנושית מלאכותית ומשתנה, סוג של פיקציה או אמונה עיוורת שקשה מאוד להגדיר אותה. תפיסת צדק מובילה הרבה מאוד אנשים לסבל, למאבקים מיותרים, לתפיסה מעוותת של המציאות ואף לניתוק מסוכן מהמציאות. 
חשיבה שמחוברת למציאות אינה מבוססת על צדק אלא על תוצאות. מי שרוצה לתפוס את המציאות כפי שהיא, ולא בצורה מעוותת ואשלייתית, צריך להתבונן בתוצאות מעשיו בלבד.  
  
חזק וחלש 
חלק גדול מהאנשים מאמינים בניגודיות של חלש וחזק. הם בדרך כלל בוחרים להיות באחד משני הצדדים: או בצד החלש והקורבן או בצד החזק ובעל הכוח הברוטלי. 
למעשה, החשיבה בצורה ניגודית היא אשליה חסרת כל אמת. אין באמת חזק וחלש (זה רק נראה כך). בחיים יש מפסידים ויש מנצחים. יש הרבה מאוד אנשים שהם חזקים לכאורה ולמרות זאת הם מפסידים כל הזמן, סובלים ושורדים ויש קורבנות חלשים שמשום מה כל הזמן מנצחים כנגד התדמית החלשה שלהם.    
לכן, מי שרוצה להשתחרר ממלכודת החשיבה של החלש והחזק צריך להתמקד ברווחה האישית. התמקדות ברווחה האישית מאפשרת לאדם להיות גמיש: לעיתים להיות חלש (מבלי לחשוש, להתבייש או לפחד מכך) ולעיתים להיות חזק (מבלי להתרברב או להסתחרר מכך), הכל בהתאם למצב ולנסיבות, בהתחשב בכך שהמטרה הנצחית והתמידית היא לחיות ברווחה אישית.
 
רצון ומשאלה 
רוב האנשים לא מבינים מדוע הם לא מקבלים מהחיים את מה שהם רוצים. הטעות היא שרצון אינו מעיד על דבר. רצון הוא כמו משאלה, כמו פנטזיה, ומרבית הפנטזיות אינן מתגשמות סתם כך. 
רצון אמיתי הוא סדר עדיפות, מוכנות להקריב, מסוגלות להשקיע המון ושורה ארוכה של מעשים שיטתיים שיביאו לתוצאה הרצויה. למשל, רוב האנשים רוצים להיות עשי
רים אך רק מיעוט זניח יהיו עשירים, פשוט משום שכדי להיות עשיר לא מספיק לרצות להיות עשיר אלא יש צורך לשים את העושר מעל לכל דבר אחר, להשקיע שנים למען המטרה, להקריב הכל בשביל ההתעשרות ולהיות ממוקד בזה ורק בזה. 
לכן, מי שרוצה להשיג ולהגשים את הרצונות שלו חייב לשנות את סדר העדיפות שלו, לשים את הרצון המסויים בראש סדר העדיפות ולדחות כל דבר אחר בדרך להגשמת הרצון, גם אם ייקח שנים להשיגו.
   
ביטול עצמי ורווחה 
יש אנשים שמתנגדים לרווחה ומאמינים בביטול עצמי, משום שהם מאמינים שביטול עצמי מוביל לטהרה, לזיכוך, לקדושה, להתעלות, לעוצמה ולכוח. למעשה, ביטול עצמי מוביל למוות, לסבל, לחוסר קיום ולקורבנות סדרתית. 
רווחה אישית היא תופעה מובנית אצל כל בני האדם, כך שלא ניתן לבטל את הרצון לרווחה, בדיוק כפי שלא ניתן לבטל את הדחף של עץ לגדול או את הדחף של דשא להתפשט. הניסיון לבטל את הרצון ברווחה ובגדילה הוא בלתי אפשרי, והוא מוביל במקרה הטוב להשחתת החיים ולבזבוז של שנים ובמקרה הרע למוות, להתאבדות, לדיכאון, למעשים קיצוניים ולמחלות.
 
החלק הבסיסי ביותר בטבע האנושי מרגע הלידה ועד לרגע המוות הוא הרצון הפנימי העמוק והיסודי לרווחה ולגדילה, לשגשוג ולהנאה. אסור ולא ניתן גם לבטל אותו, כי הניסיון לבטלו דומה לביטול כוח החיים או הצורך לנשום חמצן. כל מה שניתן הוא לאפשר לכוח החיים להוביל אותנו קדימה.
 
 וטיפ לסיום: מקור הסבל של המין האנושי הוא בחשיבה שגויה, בהנחות מוצא מוטעות ובניתוק מהמציאות האמיתית. נטיית בני האדם לדבוק באמונות קדומות, בדפוסי חשיבה שגויים שלמדו בעבר ובאמונות תפלות היא הגורם המוביל למלחמות, למוות, לסבל, למאבקים ולרוע.
  
_________________________
יואב ברנזון - יועץ אישי ומטפל זוגי 
 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
כתבות נוספות במדור  
ומה אומרים הידעונים? ומה אומרים הידעונים?
הצורך בשינוי אל מול החשש - מה ינצח? הצורך בשינוי אל מול החשש - מה ינצח?
נטורופתיה - מהי? נטורופתיה - מהי?
האם כסף יכול להיות רוחני? האם כסף יכול להיות רוחני?
מנדלות והתפתחות רוחנית מנדלות והתפתחות רוחנית
הפסיכולוגיה של הרפואה הסינית הפסיכולוגיה של הרפואה הסינית
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות
וייזנט - תוכנות לעסקים