הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
נשים וכסף שוק העבודה
ייעוץ תעסוקתי וסדנאות קריירה לנשים ב – I Twist

עבודה. קריירה. ייעוד. איפה היית רוצה להיות? מה הבחירה שלך? ב-I Twist מרכז לייעוץ הדרכה והכוונה תעסוקתית,תוכלי ללמוד מה היכולות, החוזקות והנטיה המקצועית שלך על מנת שתוכלי לממש אותן ולקדם את עצמך במקום שבו את הכי טובה
כתבות נוספות
* מי מנהל את המנהל?
* קורס להכשרת דוברים ואנשי יח''צ
 
     
 
עוד באתר -
לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
   
 

123,000 ש"ח לעובדת שפוטרה בשל הריונה

בית הדין לעבודה פסק פיצוי בגובה של כ- 123,000 ₪ לעובדת שעבדה חודש וחצי ופוטרה בשל הריונה. עו"ד נקדימון: "בית הדין הנכבד מעביר כאן מסר חברתי חשוב לפיו השוויון קודם לשיקולים כלכליים"
מאת:
17/01/2010

בית הדין לעבודה פסק: "הקושי שתגרום היעדרות התובעת עקב חופשת הלידה ועלות הכשרת עובדת מחליפה - הם בדיוק השיקולים אותם אסור לנתבע לשקול בהחלטתו אם לקבל את התובעת לעבודה" ופסק פיצוי בגובה של כ- 123,000 ₪ לעובדת שעבדה חודש וחצי ופוטרה בשל הריונה.  עו"ד שיר-אל נקדימון, חברת הפורום המשפטי של שדולת הנשים: "בית הדין הנכבד מעביר כאן מסר חברתי חשוב לפיו השוויון קודם לשיקולים כלכליים".

בית הדין לעבודה פסק סכום תקדימי של 123 אלף שקלים לעובדת שעבדה חודש וחצי בחברת השמת עובדים סיעודיים אצל קשישים, ופוטרה 3 ימים לאחר שדיווחה על הריונה. בית המשפט דחה את טענת המעסיק כי העבודה עלולה לסכן את האם והעובר כיוון שהיא כרוכה, בין השאר, בעלייה במדרגות למשרדי החברה. לפי ביהמ"ש: "לא הובאה כל ראייה כי אישה בהריון אינה מסוגלת לעלות ולרדת 35 מדרגות מספר פעמים ביום...".

בפסק הדין התייחסה השופטת לשאלה האם על אישה חלה החובה לדווח למעסיק על הריונה, בטרם קבלתה לעבודה ולדברים שאמר מעסיקה של התובעת: "אם הייתי יודע מראש שהיא בהריון לתפקיד הספציפי הזה לא הייתי מגייס אותה". בהתייחס לכך, נכתב בפסק הדין: "אנו סבורים כי חיוב העובדת לגלות את עובדת הריונה במו"מ לקבלתה לעבודה...מביא לתוצאה של פגיעה בעקרון השוויון וזכותה של העובדת לעבודה ללא הפליה מטעמי מין והורות".

יש לציין כי בית הדין קבע באופן מפורש כי המעסיק פיטר את העובדת אך ורק משום הריונה, וכי עד שידע על הריונה הוא היה שבע רצון מתפקודה. השופטים דחו מכל וכ

ל את טענת המעסיק לפיה העובדת פעלה תוך "תכנון מוקדם, קר רוח תוך הסתרת פרטים רלוונטיים" ופסקו בצורה מפורשת כי אין לחייב מועמדת לעבודה לגלות את עובדת הריונה, אלא בנסיבות חריגות: "...העובדה כי העובדת בהריון אינה רלוונטית ואינה אמורה להיות שיקול בקבלתה או אי קבלתה של העובדת לעבודה".

עוד נכתב בפס"ד: "על המעסיק לשאת בהשלכות הניהוליות והכלכליות הנובעות מזכותה של האישה העובדת לשוויון ואל לו לשקול השלכות אלה בעת קבלת ההחלטה אם לקבל את העובדת ההרה לעבודה אם לאו".

עו"ד שיר-אל נקדימון, חברת הפורום המשפטי של שדולת הנשים בישראל: "פסק הדין מחזק את זכותה של מועמדת לעבודה שלא לספר על הריונה בראיון, וקובע שהכלל הוא שאישה מועמדת לעבודה אינה חייבת לספר שהיא בהריון, שכן נסיון החיים מלמד כי מועמדת לעבודה שתספר על הריונה בראיון, לא תתקבל לעבודה, וכך תופלה לרעה אל מול מועמדות אחרות.

"בנוסף, פסק הדין קובע במפורש כי גילוי ההריון במועד הראיון מהווה גם פגיעה בפרטיות העובדת.  פסק הדין קובע במפורש כי גם אם העדרות העובדת לצורך חופשת הלידה או בדיקות בהריון מטילים נטל כלכלי מסוים על המעביד, הרי שעליו לשאת בכך כאיזון לעקרון השוויון. מדובר במקרה נוסף בו בית הדין הנכבד מעביר מסר חברתי חשוב לפיו השוויון קודם לשיקולים כלכליים, ועל כל אחד ואחד מאיתנו לקדם את השוויון בד' אמותיו"

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
כתבות נוספות במדור  
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות
וייזנט - תוכנות לעסקים