הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
גוף ונפש קבלה
על ניהול, קבלה ומה שבניהם

בשאון הקיום המודרני, ובפרט בעולם העבודה והעסקים נראה כי ההקשבה ללב הולכת ונעלמת. הקבלה מעודדת את הלומדים אותה להקדיש חצי שעה של הפוגה מהמחשב, המיילים והטלפונים חצי שעה שיכולה להביא עימה ניסם של ממש
כתבות נוספות
* איתור חסימות ועין הרע
* סוד הקריסטלים ואבני החושן
 
     
 
עוד באתר -
לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
   
 

רגע של שקט

יצחק אהרון על מדיטציה קבלית וגם טיפ נהדר לשחרור חסימות ולפריקת מתחים פחדים וחרדות - סוד המגן דוד הנקרא "שבעת הרועים"
מאת: יצחק אהרון
16/01/2009

המילה מדיטציה המוכרת כיום ושגורה כמעט בכל פה קיימת אלפי שנים ביהדות במונחים "כוונה" ו/או "התבוננות".
טכניקה זו שימשה מקובלים רבים בכל התקופות לעניינים שונים עד כדי רמות נבואה. הם ידעו היטב את סודי הסודות באופן בו ניתן להגיע לשלוות הנפש ולהארה המוחלטת. לשיטתם, "הכוונה" הינה דרך חיים בה יוכל האדם להשתחרר ולהתעלות מעל הקיום החומרי המוגבל. כך שמי שיטה עצמו ללמוד את הסוד יוכל עשוי לחולל שינויים נפלאים באיכות חייו ובסביבתו. כל זאת כאמור, בדרך ה"כוונה" המביאה את האדם למצבים תודעתיים ומדיטטיביים עמוקים מאוד.

את המושג "מדיטציה" אגדיר כחשיבה מכוונת לפרק זמן קצוב שמטרתה לשלוט על החלק התת מודע, להרחיב את גבולות המודעות, לפתח תהליכי חשיבה ולהמצא במצב הנקרא "מוחין דגדלות" - מצב תודעתי גבוה המבטא שלב מתקדם בסולם ההכרה העצמית תוך מודעות רוחנית לסובב אותנו.

מדיטציה קבלית
בכלליות, המדיטצה הקבלית מהווה טכניקה המאפשרת התקשרות רוחנית גבוהה עם עולמות עליונים וכתוצאה מכך ניתן לתעל את ערוצי האנרגיה הקיימים בנו לצורך שינוי המציאות. קרי, לשחרר כעסים ומתחים, שיפור הביטחון העצמי, יחסי אהבה, ריפוי ולהשפיע מהרוחני לגשמי לצורך שפע ופרנסה.
ב"כוונה" קיימות מדרגות רוחניות שונות כאשר ההבדלים ביניהן מהותיים ומקורם בשיטות השונות המופיעות בספרות הקבלית (כתבי האר"י, הזוהר), בדרגת העוסקים במלאכה זו וברמת בקיאותם הנדרשת. השימוש ב"כוונה" קדם לקבלת האר"י אך בשל הצנעת סודות הקבלה ע"י חבורה מצומצמת של עוסקים בתחום נדחקה טכניקה עתיקה זו לקרן זווית, עד אשר האר"י הקדוש בצפת חשף אותה באופן גלוי והתיר את השימוש ב"כוונה" לאלו הלומדים קבלה ממש. שכן לשיטתו ה"כוונה" היא בעצם אורח חיים ממש ולא חוויה מזדמנת.

חכמי הסוד לימדו כי ישנן שיטות נכונות ובטוחות למי שמתוודע לראשונה אל עולם המדיטציה היהודית. כגון: שימוש בצירופי השם הוי"ה ובסמלים קבליים כגון: מגן דוד, מנורה (למנצח) עפ"י כתבי החיד"א וכדומה. בדרך זו האדם מגיע בעיקר לשלווה, רוגע ולהתבוננות פנימית להכרת נפשו. שיטות נוספות אך מוצפנות קיימות בזוהר הקדוש שחולל מהפכה מחשבתית בעולם הקבלה בתחום ה"כוונה" מפני ששנים ארוכות סברו שהוא אינו עוסק בכך. אולם, האר"י בכתביו מגלה כי הזוהר גדוש בדרכים רבות ומדבר בקטעים נרחבים על ה"כוונה הקבלית". אך גם קבלת האר"י אינה מנדבת פרטים גלויים יתר על המידה בעניין ה"כוונה".

ר' אברהם אבולעפיה אחת הדמויות החשובות ביותר בקרב העוסקים בקבלה הנבואית ובאומנות המדיטציה הקבלית, כתב ספרות רבה בנושא אך כתביו עוררו סערה רבה בממסד הדתי שטען כי שיטותיו של אבולעפיה , מדיטציה המבוססת על שימוש בשמות קודש על פי סוד הצירופים , מהוות סכנה ממשית ומידית. כיום משנתו זוכה לעדנה רבה בקרב תלמידי חכמים העוסקים בלימודי קבלה לעומק. כך שמי שמכיר היטב את שיטותיו מבין עד כמה השיטות שבדתות המזרח מגדירות את המדיטציה כתכלית רוחנית העומדת בפני עצמה ואת החויה המיסטית כמטרה. אותה גישה מדגישה את חשיבות המדיטציה עד כדי קביע

ת מהותה כמרכז החיים. בשונה מכך המדיטציה הקבלית שבה משולבת "הכוונה" כתרגול אופי החשיבה לתוך מסגרת העולם היהודי. כלומר המדיטציה נועדה לעורר את ההתפתחות הרוחנית ,לשפר ולהבין טוב יותר את טעם קיום המצווה.

החלק הנסתר שבה מופיע בכתבי הסוד ומבטא את העבודה הרוחנית הפנימית של האדם מול עצמו, פתיחות לחשיבה עצמית אקטיבית היוצרת תודעה מוגברת המסוגלת להשפיע מהרוחני לגשמי תוך התעלות האדם מעל לממד הגשמי. יובן כי אין הקבלה רואה "בכוונה" מטרה עצמאית לכשעצמה אלא דרך רוחנית מעשית המחברת את האדם למקור העליון ממנו יוכל לספוג את השפע האלוקי. עם התגברות הצמא הרוחני בקרב ההמונים המבקשים להכנס אל תוך עולם המיסטיקה וללמוד את רזי המדיטציה קמו חוגי קבלה המציעים לימוד מזורז של הנושא לכל דורש. לשיטתם, השימוש בשמות ע"ב ומ"ב (שמות קודש) לצורך "כוונה" הוא נכון וראוי בשל העוצמה הרוחנית הטמונה בשמות הקודש הללו שבגינם ניתן להגיע למדרגות רוחניות גבוהות . כך הם מפיצים את "הכוונה" הקבלית לכל המתעניין.
יובן למעיין בנאמר כי התנגדותי לדרך זו נעוצה בעובדה ששמות קודש הם המרכיב העיקרי בסודות הקבלה המעשית והם אכן עוצמתיים, אך השימוש בהם אסור בתכלית!! מדובר בכלים אדירים העלולים לפגוע קשה באדם הפשוט שאינו מכיר כלל את הקבלה העיונית לא כל שכן את הקבלה המעשית ובמקום להגיע לשלוות נפש ימצא עצמו במצב של כאוס מוחלט. האר''י הקדוש; בהקדמתו לעץ חיים כתב כי יש סכנה בלימוד המדיטציה הקבלית ; בלשונו של האר''י: ''...בודאי שיתעוררו הקליפות נגדו...''. בין התנאים שהוא עצמו מביא טרם לימוד הם קדושה וטהרה, חוסר כעס ועוד. עוד הוא מוסיף כי מי שאינו עומד בתנאים המוקדמים לא ירד לסוף דעתו ורק יטעה לחשוב שהוא מבין את הסוד. ניצחון הרוח על החומר מובא בפנינו בדרך ה"כוונה" בקבלה.שיטה נפלאה להרגיש שלמים, מאוזנים אנרגטית ופתוחים לקבלה ונתינה.

טיפ לשלווה
ובנימה אישית, ימים קשים אלו העוברים על עם ישראל הנאבק על זכותו הלגיטימית לחיות חיי שקט ושלווה עמוסים בחרדה ובפחד. תחושת שותפות הגורל מאחדת לרגע בין כלל הדעות ובין כל היושבים בארצנו ולכולכם הריני מגיש לכם באהבה טיפ נהדר לשחרור חסימות ולפריקת מתחים פחדים וחרדות -סוד המגן דוד הנקרא "שבעת הרועים".
יש להדליק 7 נרות כנגד שבעת הרועים: אברהם, יצחק, יעקב, משה, אהרון, יוסף ודוד. להניח 6 נרות בצורת מגן דוד ואת הנר הנוסף להניח בקצה התחתון שיהיה בינך ובין המגן דוד. להתבונן היטב בלהבות האש ולומר את המילים " שיויתי ה' לנגדי תמיד".  לנשום נשימות עמוקות ולהרפות את הגוף במשך עשרים דקות. ההרגשה הכללית תשתפר פלאים ותחושו נקיים וחזקים יותר. בהצלחה!     

__________________________________
יצחק אהרון, ראש מרכז "חכמה" יועץ וחוקר של תורת הקבלה. טל' 03-9220784     

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
כתבות נוספות במדור  
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות
וייזנט - תוכנות לעסקים