הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
על סדר היום טור אישי
על עטים ואהבה

רות לובין עובדת במקום נמוך וסגור. אין קבלת קהל, אין עובדים נוספים ואין מי שייקח לה את העטים. אז מדוע היא עדיין שם?

כתבות נוספות
* אלימות - כמה נמוך עוד נגיע?
 
     
 
עוד באתר -
לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
   
 

הבאת ילדים לעולם

האם הבאת ילדים לעולם היא אלטרואיזם או ניסיון לגדל דור של עבדים? ד"ר שרון פרל אולשוונג מבקשת מכן לא לשעבד את הילדים שלכם לשאיפותיכם שלא התממשו ולרצונותיכם. שחררו אותם לעולם הגדול כי לחופש נולדנו
מאת: ד"ר שרון פרל אולשוונג
05/09/2007

את שני הילדים שלי הבאתי לעולם בתקופת החיים הקודמת שלי, כשהייתי נשואה לגבר. חלק מחבילת הצריך שחייתי לפיה: צריך להתחתן, צריך שלושה ילדים וכלב, צריך לכבד את ההורים... צריך. מעולם בתקופה ההיא לא עצרתי לרגע לחשוב על חבילת הצריך הזאת שקבלתי ביום בהגחתי לעולם, מבטן אימי, אי שם בשלהי שנת ,71 בבית חולים רמב"ם, בחיפה. רק 3 ק"ג אבל עם קיטבג "צריך" המכבד את בעליו (במקרה זה אני).

כשאני מסתכלת מסביבי היום, קשה מאוד למצוא זוגות שוויתרו על הבאת ילדים לעולם. הלסביות, ואני בתוכן, גאות על הקלות הבלתי נסבלת בה אפשר לשלם מאות בודדות של שקלים לבנק הזרע, ובשוויון זכויות מוחלט, להביא את הילוד הנכס לעולם. ההומואים שנדבקו לא מכבר בנגע, מתחילים לאמץ, או יוצרים זיווגים עם נשים אלה ואחרות להורות משותפת.  והסטרייטים, להם אין בעיה, נהפוך הוא, אם אין להם שניים שלושה ילדים מייד מרימים לעברם גבה, מעבירים ביקורת על הפגמים הנפשיים בהם הם לוקים, על האגואיזם וחוסר ההתחשבות שלהם, ובסופו של דבר בוחרים לרחם על הזוג המסכן וחשוך הילדים.

אז למה בעצם מביאים ילדים לעולם?
מה זה בעצם אותו שקר חברתי הטבוע בנו כל כך עמוק?
כשבוחנים את החקיקה המשפטית, הכול כך מפוארת, הרי שהמחוקק,  האגודה להגנת הילד (שבראשה עומד יצחק קדמן) חברי כנסת נכבדים, עובדי הרווחה רשויות החוק, כולם נרתמים להגן על זכויות הקטין. הם דואגים שההורה ידאג לספק לו מזון, שלא יתעלל, שלא ירביץ, שלא ישכח אותו ברכב. אם חס וחלילה עולה רמץ לפגיעה, ולו הקטנה ביותר, מיד כולם עולים על בריקאדות להגן על היצורים חסרי הישע וטוב שכך.
אל תבינו אותי לא נכון. חובה עלינו המבוגרים, לאחר שכבר הבאנו ילדים לעולם, להגן עליהם מכל משמר, לשמור עליהם ולדאוג לכל מחסורם.

אבל האם זה באמת מה שאנחנו עושים? ומה באמת הסיבה שאנחנו מביאים ילדים?
כשאני מסתכלת סביבי, על משפחתי, על חברי, על שכניי, ותאמינו לי אני חיה בחברה רווית ילדים, אני מזועזעת עד עמקי נשמתי. אנשים מביאים לעולם ילדים על מנת לגדל דור עבד

ים אשר ישרת אותם כשיתבגרו, שיטפל בהם שיזדקנו. במסווה של חינוך לערכים ונימוס, משעבדים רוב ההורים שאני מכירה (ואני מתנצלת מראש בפני אלה שאינם בכלל, תמיד יש יוצאים מין הכלל) את הילדים. מכאן שעצם הבאת הילדים משרת מספר מטרות המשתנות מהורה להורה, אך אינן מדהימות. אלו הגשמת שאיפות אישיות, שההורה לא הצליח להגשים (אמא שחלמה לנגן בפסנתר, אבא שחלם על רכבת חשמלית...) או  הגשמת חלומות השכלה (הרופא בן 3 העורך דין בן 4).
בנוסף, כמובן הרצון לסעד נפשי ואישי, הצפייה שמישהו יכשכש בזנב כשחוזרים מהעבודה, ולא הכלב, ולעת זקנה השאיפה שהילדים יביאו את בני/ בנות זוגם וכמובן את ילדיהם בימי שישי והחגים, כדי שההורים לא יישארו לבד.  ואחר כך, כשההורים יחלו, אז הילדים יטפלו בהם, גם במחיר של לאבד עבודה, לאבד פרנסה... הרי המשפחה מעל הכול.... עבדות לשמה.

אז למה בעצם להביא ילדים, ושלא תבינו אותי, אני אוהבת ילדים ואין לי דבר נגדם, אבל צריך להבין שהבאת ילדים הינה מעשה אלטרואיסטי, שכן מנקודת הראות שלי, אל לנו ההורים לצפות לתמורה כאשר אנו מביאים לעולם בן/בת תמותה.

יש לזכור שהבאת הילד לעולם היא בחירה שלנו, ורק שלנו.  מתוקף עובדה זו אנחנו צריכים לקחת על עצמנו את המחויבות והאחריות לדאוג להם לכל צרכיהם לכל מחסורם, לאפשר להם לגדול ולהתפתח ולהיות אנשים איכותיים מלאי בינה וחמלה אשר יכולים להתהלך בעולם ללא חשש  ולהתמודד עם הקשיים. אל לנו להעמיס עליהם את חבילת הצריך איתה שלחו לפחות את חלקנו לעולם.

אני אישית חושבת שמי שעניינו שיהיו בעולם אנשים טובים ואיכותיים, ורוצה לתרום לכך, אחת הדרכים היא בהחלט הבאת ילדים לעולם.  אולי יש עוד כמה סיבות, אני אישית לא מצאתי, בכל מקרה אם אתם כבר עם ילדים, תחשבו בבקשה לפני שאתם משעבדים.  שחררו אותם.
זכרו כי לחופש נולדו, אנא אל תבקשו מהם לשלם על הטעויות שלכם.

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
     תגובות
 
סיבה
,   24/04/2011 10:49:48
סיבה אחת מספיק טובה היא לתת דרור לילד הקטן שבתוך, שמאז ומתמיד יהיה זה שיצור פער בינך לבין הזוג שלך, כדי להמנע מעימותים של מערכת סבוכה שתלויה ביחסים של אבא ובת אמא ובן, בין בני הזוג יש להביא ילדים, כמובן בהנחה שבני הזוג מתאימים לשרת את התפקיד נאמנה, ויהיו הורים ראויים להביא את ילדו אחד של השני, כמובן שהשאר נשאר בידיי הבורא, אבל הבחירה היא שלנו, אז צריך לבחור בחכמה, ולדעת שמי שיהיה אבי הילד ואמו הם אנשים שראויים לכך. אני מסכימה איתך לגבי הטענה שייתכן וחלק מהאנשים סבורים שילדהם צריכים לשרת אותם, ובתור אחת שגדלה לתוך הארכיטיפיים האלו אני יכולה להגיד לך שאני יודעת לבחור אחרת, ואולי זאת הגדולה , להתעלות מעל הרגשות שהאישיים ולדעת לתת מעבר למה שאתה קיבלת, למרות ששום דבר בעצם לא מוחלט, ואי אפשר לדעת מה נכון או לא, אולם בשורה התחתונה , אם ההתייחסות היא לנפש עצמאית אז אני מאמינה שהתרומה צריכה להתקיים מצד הילדים, הגבולות נורא דקים וישנם כאלו שלא יודעים, או מסוגלים לחיות בתוך המסגרת. ומשם ל הבעיה העיקרית בעיקרה. שיהיה לכולנו בהצלחה:)
תגובה לתגובה
ילדים זה שמחה
,   11/09/2007 00:17:30
משפחה זה מעגל של חוויות שעוזר לנו לצלוח דרך ועם וליד את היקום המטורף הזה.
משפחה זהו כוח מונע באהבה
מעניינת אותי האידיליה בה את מנהלת את חייך, התחושת שלמות הזו, הבטחון בדרך שבה את צועדת. באת הצגת ביקורת, הבעת דיעה ונעלמת...
תגובה לתגובה
  
+ אני כאן
, , 11/09/2007 10:46:28
היי לי-את,
באתי, הצגתי דעה, בטור אישי, כלומר יש בכוונתי לכתוב מיד שבוע, לא נעלמתי,
ואני בהחלט מרימה את הכפפה שלך ומבטיחה לכתוב באחד הטורים הבאים על מה זאת משפחה לראייתי, באופן כללי יש לי אישה(בת זוג, ושני ילדים, אנחנו משפחה וזה משהו מיוחד, אני לא חולקת עלייך, אלה שהביקורת היא על הדרך שבה אני רואה סביבי איך אנשים מגדךים ילדים, איך אנשים דורשים מהילדים להיות מי שהם לא היו מה שהם לא הצליחו, להגשים את רצונותויהם את שאיפותיהם, להישאר לצידם, אשמח להרחיב רק תשאלי, כמו שאת רואה יש לך גם את המייל שלי ודרך שם תקבלי גם טלפון
שרון
תגובה לתגובה
 
טורים נוספים  
עישון- אולי נפסיק להסכים שיזרקו לכלוך בכל מקום? עישון- אולי נפסיק להסכים שיזרקו לכלוך בכל מקום?
ביודיזל- מה זה בכלל והאם זה טוב או רע? ביודיזל- מה זה בכלל והאם זה טוב או רע?
הומופוביה- האם יש אשמים הומופוביה- האם יש אשמים
מה זאת אהבה? מה זאת אהבה?
זכויות נשים בחקיקה, חרב פיפיות אשר יוצרת אפליה זכויות נשים בחקיקה, חרב פיפיות אשר יוצרת אפליה
שביתת המורים שביתת המורים
כתבות נוספות במדור  
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות
וייזנט - תוכנות לעסקים