הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
על סדר היום מזווית נשית
אישה עולמית!

''אני מזמינה אותך לארוחת בוקר מפנקת לכבוד יום האישה'' כתבתי במייל אחד לשתי חברותיי הטובות. שתי דקות אחרי שלחצתי ''שלח'' אני מקבלת אישורים מחויכים משתיהן. אף פעם לא עשיתי עניין מיום האישה, וגם לא ערכתי ''פגישת בנות'' חודשית, שנתית או בין-עונתית. אבל ה...
כתבות נוספות
* נשים עגונות
* התחום האפור של ההטרדות המיניות בישראל
* רומא! כן מחכה לי
 
     
 
עוד באתר -
לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
   
 

כמו ג'אז

 "כמו גאז'", יומנה של רות לובין אם חד-הורית מטיל אור על זוית ראיה אחרת, על החיים, על ההורות ועל הרווקות, מגובה קו העוני ומגובה חלון האוטובוס. ייאוש שטובל בהומור וחוסר אונים שנתערבב עם עשייה ויצירה. לובין:נכתב לטובת כל מי שימצא בו כח ועידוד 
מאת: רותי לובין
26/12/2006

שהג'אז, מהיר, קצבי ומקורו בעצבות גדולה. ומתוך כך הוא נושא בחובו גם נוחם ותקוה.
"בבלוק המכתבים יש שורות כחולות, ואני איני אוהבת שתוחמים אותי".

הכותבת אם במשפחה חד הורית בירושלים של 2004, מקדישה את היומן לנופר בתה 

באמצע השנה הטילה הממשלה קיצוצים על קיצבאות והכנסותיהן של משפחות חד הוריות הופחתו בכ- 950 שקל. הכותבת עבדה בבתי משפט בירושלים כקלדנית אולם דיונים.
אחרי שנסתיימה כתיבת היומן, בסוף 2004, ביקשה וקיבלה את פיטוריה ומן הפיצויים והקרנות שנצטברו על שמה, כיסתה את החובות שגרמו הקיצוצים. ב- 2005 התחילה מחדש.

היומן נכתב לטובת כל מי שימצא בו כח ועידוד. אמנם רבות הנשים המתמודדות עם לחץ כלכלי ובדידות אבל הן לא ביחד. מצב בטחוני קשה במיוחד ששרר בארץ באותה התקופה לא איפשר לנשים לצאת לרחובות כפי שהיה מתבקש מהן בזמנים רגילים. פיגועי הטרור מנעו מחאה.

היומן מטיל אור על זוית ראיה אחרת, על החיים, על ההורות ועל הרווקות, מגובה קו העוני ומגובה חלון האוטובוס. ייאוש שטובל בהומור וחוסר אונים שנתערבב עם עשייה ויצירה. כל אלה חוברים יחד ביומן מרתק וקולח. שימצא את מקומו אצל השומעים את הרוח בקנים.

מידי שבוע נפרסם באתר אסימון פרק מהיומן של רותי לובין.
 
ירח מביט

אתמול קיבלתי תלוש משכורת. שתקתי הרבה זמן.
בדמיוני עולה מנהל קרן הפנסיה שנגס בכסף שלי והוא איש לבן ושמן ולפניו הולכת כרס ועליה מנתר קצה של עניבה.
צמצמתי עיניים כדי למקד את האלימות וזקפתי מולו אצבע. הנחיריים שלי התרחבו ואיימתי עליו שאם הוא לא מפסיק לאכול מן הכסף שלי אז אני אקלל אותו. בזעם של אשה שהיא אולי טעונת טיפוח אבל היא בטוח טעונת אלימות. כשגמרתי המקרר שאל אותי למה אני נושאת עיניים אל הבוילר שמעליו, הרי החלב נמצא למטה וצריך רק לפתוח. שמעתי בקולו כי מקררים תמיד יודעים מה חשוב באמת ומזגתי קפה.

אולי אלך להיות מלצרית במסעדה ואז בערב נחמד אחד המעסיקים שלי יבואו לאכול ולרגע אחד יופתעו למראי ואחרי שיתיישבו יתחרטו שבאו אבל זה כבר יהיה מאוחר מדי כי הם כבר התיישבו ולאט לאט יעמוד להם כל האוכל בגרון. בגלל העובדת שלהם שמשלימה הכנסה.
הטלתי את עצמי על הספה בייאוש ואת הקפה השארתי במטבח. לא יכולה לבלוע כלום, יש לי משכורת בגרון. מושכת ברך אחת אליי, שיהיה לי על מה להישען ובידי השניה סיגריה. אי אפשר לאכול אבל כן אפשר לעשן.

הרבה אנשים צמים בראשון ל

חודש, לא יכולים לבלוע. והם שותקים. והירח של תחילת החודש הלועזי, מלא או חסר, מסתכל וסופר את כולם.  או, בעצם, הלבנה מסתכלת וסופרת את כולם. גבר לא יכול היה לעמוד בזה. והלבנה שייכת אל הגאות והשפל ואל המחזור החודשי ואל החודש העברי אבל אל החודש הלועזי היא לא מתייחסת כי שם יש תמיד שפל.

לעומת זאת, לפרנסה שלי יש גם מחזור חודשי כי בשבוע הראשון לחודש אני עצובה ושותקת, בשבוע השני אני צוחקת בייאוש ובשבוע השלישי, הכעסים שלי –שהצחוק פינה להם מקום- צפים ועולים. למה לא למדתי לימודים גבוהים, למה לא התארגנתי כמו שצריך וכיוצא באלה מיגוון שאלות שמקורן גאווה וסופן תיסכול. והנה אני נזכרת במכר ישן שלמד מקצוע חופשי של צוארון לבן והוא מוכשר ובעל שם אבל אין לו עבודה קבועה והוא נאנק בדיוק כמוני מתחת לחשבון הבנק והריבית הכאובה.
או משפחה שבה מרוויחים יפה אבל הם פעם עשו טעות והיא מנוכה להם מדי חודש והיא מסומנת בשחור לבן על גבי תלוש המשכורת.
 
כמה שדף נייר אחד יכול להיות כבד. קוים קטנים שמסמנים מינוס מעלים את המשקל הסגולי שלו פלאים והוא מכריע את הכתפיים ואת הגב ואת הברכיים, כאילו הדיו של המדפסות שוקל טון.
ופעם היו אותיות על חותמות ומגשי ההדפסה היו כבדים מנשוא אבל הם הדפיסו גם מכתבים של אהובות, ומכבשי הדפוס, שאי אפשר היה להזיז אותם, הקלו על הלבבות. היום אפשר להרים את המדפסת בשתי ידים של אשה מפרנסת אבל המלים "ניכויי חובה" "ניכויי הלוואה" וקו קטן שליד המספרים גורמים לי לכאבים בכתפיים.
 
ועכשיו באמת כואבת לי הכתף כי קודם זרקתי את עצמי על הספה והייאוש יצא לי קצת עקום אז זה הזמן לקום ולקחת את הכלב לסיבוב. אחרי הירידה הגדולה הכביש ישר וחשוך מאד. שם אני מפזרת את המחשבות ודרך הפחד הן עוברות אל החושך והחושך לוקח הכל.
ובדרך חזרה אני נזכרת שלאחת הקלדניות היה יום הולדת והכנתי עבורה סידור פרחים בתוך פחית של קולה והפחית מכוערת ואינה מתאימה לפרחים עדינים אז עטפתי אותה בעלה ארוך מאד של גבעול קנים. מאלה שנראים כמו גבעולי תירס אבל הם הרבה יותר גדולים. ואת הפרחים מצאתי מאחורי מקום העבודה והם גדלו עם פיח ואינם ריחניים ולפעמים בחיים שלנו הפרחים הם קטנים והפחיות מכוערות אבל העיקר שיהיו תמיד קנים כדי לכסות ושיהיה לנו כוח ושנעשה לנו רגע של פנאי, כדי לראות.

בשבוע הבא: דברים שרואים מכאן

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
     תגובות
 
חחחחחח
, ארמון הנציב, ירושלים  30/06/2008 17:22:04
ראית חיכית ואנה עוד תגובה מימני רונייייייייייייייייי דהן אתי עם זה מזכיר לךךךךך
תגובה לתגובה
יש
, ירושלים  31/12/2006 22:45:42
איזה יופי, מה יותר חזק כאן, הקצב, הדיוק, החיוך או האומץ.
מחכים למנה הבאה
תגובה לתגובה
 
טורים נוספים  
דברים שרואים מכאן דברים שרואים מכאן
כד הקמח וצפחת השמן כד הקמח וצפחת השמן
יום ששי בחצר יום ששי בחצר
מנגינות שקופות מנגינות שקופות
האיש מן ההרים האיש מן ההרים
שבילי תרבות שבילי תרבות
כתבות נוספות במדור  
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות
וייזנט - תוכנות לעסקים