הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
על סדר היום טור אישי
על עטים ואהבה

רות לובין עובדת במקום נמוך וסגור. אין קבלת קהל, אין עובדים נוספים ואין מי שייקח לה את העטים. אז מדוע היא עדיין שם?

כתבות נוספות
* אלימות - כמה נמוך עוד נגיע?
 
     
 
עוד באתר -
לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
   
 

השמים נפתחו מעלי

עירית מנחם, "מלכת הגרפיטי הישראלית", בטור אישי חדש באתר אסימון. הפעם על משברים, כקרש קפיצה והזדמנות לבצע שינוי. משבר גורם ל"ניעור" ומסתבר שיש בו לא מעט צדדים חיוביים  
מאת: עירית מנחם
18/05/2006

מי מאיתנו לא נקלעה למשבר אחד או יותר במהלך חייה?- הייתי רוצה להדגיש ולהציג את האור והתועלת שאנו יכולות להפיק מן המשבר. המשבר נותן לנו קרש קפיצה והזדמנות לבצע שינוי, שיכול להביא אותנו להצלחה ולמקום אחר אליו לא היינו מגיעות לולא המשבר.

ברגעי משבר יש נטייה לעצבות, לשקוע בדכדוך ולהשתמש בביטוים כגון: "חרב עלי עולמי" או "הקרקע נשמטה מתחת רגלי". אני לחילופין הייתי משתמשת בביטוי "השמיים נפתחו מעלי". השמיים נפתחו בפנייך וניתנת לך הזדמנות לקפוץ ולשדרג את עצמך, להיות במקום אחר טוב יותר ולשפר את התנאים הנוכחיים. המשבר מקפיץ אותנו למעלה ופותח בפנינו הזדמנויות חדשות להצלחה בכוונים אחרים שלא היינו מנסות אותם לולא המשבר.

לפתע פוטרת מתפקידך, לא הסתדרת עם הבוס או התנאים לא התאימו והחלטת: "זהו אני לא ממשיכה כך יותר!" עושה מעשה ומחפשת תפקיד חדש. משבר בעבודה, בחיים האישיים או כל משבר הינו רגע של תפנית בחיים, רגע בו אנו עוצרים וחייבים לבצע שינוי מהמסלול הרגיל והשגרה. לולא המשבר היינו ממשיכים בשגרה. אנשים רבים פוחדים משינוי, מהלא ידוע, ונצמדים אל השגרה היומיומית למרות שאינם מרוצים ממנה וזאת מתוך הרגל או פחד משינוי.
ככל שמעמדך גבוה יותר ותפקידך בכיר יותר המשבר קשה יותר והנפילה גדולה יותר. אינני יודעת להסביר זאת, אך אנשים רבים אוהבים לראות מטאורים נופלים – מן שמחה לאיד כזו. במקרה כזה בהיחלצות מהמשבר הקפיצה יכולה להיות ענקית כי סביר להניח שאדם ,שה

גיע למעמד בכיר, מוכשר יותר ולכן אם יידע לנתב את הכוחות הפנימיים שלו בשילוב עם כישרונו יוכל להגיע לתוצאות טובות יותר ולהצליח מאוד.

המשבר גורם ל"ניעור".  ברגע של משבר את אוספת את כל כוחותייך, הכוחות הפנימיים החבויים בך שלא היית מודעת להם עד לרגע זה ואת זקוקה להם. הכוחות העצומים באים לידי ביטוי ואנו משקיעים מחשבה בדברים שעד כה קיבלנו כמובנים מאליהם. המוטיבציה גדלה, מתחילים להתאמץ יותר כדי להוכיח את עצמנו ולהצליח, ופתאום אנו מצליחים לעשות דברים שעד כה לא דמיינו שנצליח.

בתקופת המשבר יש לקחת פסק זמן, לקחת הרבה אוויר לחשוב היטב ולא לפעול מתוך כעס ומרירות. גם אם מחליטים לעזוב את המקום ולבצע שינוי יש לסיים את התפקיד הנוכחי בצורה מכובדת כי איננו יודעים כיצד יסתובב הגלגל ואסור להשאיר אדמה חרוכה מאחורינו. במצבים קשים, באופן טבעי יש לנו פרצוף חמוץ ומריר הנובע מהדאגות והדכדוך המתמשך. דווקא אז יש להתאמץ ולחייך אל הסביבה -החיוך ישפר את מצב רוחנו הפנימי בהדרגה ואז יופיע חיוך טבעי על פנינו.

אסור לפחד מן השינוי, כי חוסר סיפוק גורם לתסכול, לבזבוז זמן ואנרגיות. השארות במעגל סגור רק כדי לשמור על הסטטוס קוו איננו טוב ולכן יש לפרוץ את המעגל ולהפעיל את הכוח הפנימי חשוב מאוד להיעזר בחברים ובני משפחה קרובים – להעז ולהצליח.

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
     תגובות
 
הכתבה
, חולון  18/04/2010 20:58:47
הכתבה שלך מאד שמחה אותי כי היא מתאימה בדיוק בשביל הבת שלי היא עוברת משברים בואי נגיד עם החבר שהוא לא מתאים לה ויש לה ירידות ועליות וזה בדיוק בשבילה מירי
תגובה לתגובה
  
+ תודה
, , 27/05/2010 21:47:53
אני מאוד שמחה - תמיד הנושא אקטואלי. כל משבר אפשר למנף ולראות את הטוב שבו ללמוד ולהמשיך הלאה חזקים יותר.
תגובה לתגובה
תמימות ואופטימיות
, לב השרון  24/06/2007 11:53:17
התרשמתי מאוד עירית. מתוך הכרות שלי איתן, אני יודעת שאת באמת מתכוונת לטעת תקווה בליבו של מי שנקלע למשבר, יחד עם זה הכתבה נשמעת תמימה מידי, נאיבית משהו...כאילו מעולם לא נקלעת למשבר בעצמך...אני שמחה על כך, אולם זה לא כל כך פשוט כמו שאת כותבת, מה שאת כותבת מזכיר לי עצה שקיבלתי פעם- רע לך - צאי לשמש...חזרתי עם כוויה!
תגובה לתגובה
יופי של כתבה
, אשדוד  04/06/2006 20:04:02
רק הצלחה
תגובה לתגובה
תמשיכי להאמין בעצמך
, חיפה  31/05/2006 23:26:56
ומאחלת לך את כל שתבקשי
תגובה לתגובה
נכון מאוד - מתוך ניסיון
, אשקלון  22/05/2006 23:02:52
ברגעי משבר, כמו שחוויתי גם במקום עבודתי הנוכחי, הוכחו דבריה של עירית כנכונים! שכן מסף של פיטורים, על רקע של תככנות, מצאתי משרה אחרת בה יודעים להעריך את כישורי. לאחר שנה התהפך הגלגל, ומי שרצה לפטרני, הועבר מתפקידו. בתקופה הקשה הזו היו הרבה תקוות, אך גם אכזבות. אולם החשוב מכל היה שיתוף של שלושה חברים קרובים מאוד, בסוד שלי. זה היה מן אי שמירת ה"אנרגיה הפוגעת" בתוכי, וניתוב האנרגיה הזו בצורה חיובית ומועילה: וזה היה מילה טובה, עצה טובה מהם, ואף עזרה ממשית! החיפוש אחר התקווה - צריך להנחות אותנו במקרים אלה, וכמו שעירית כתבה: "השמים נפתחו מעלי". בהצלחה.
תגובה לתגובה
בתהליך של שינוי
, ארה"ב  20/05/2006 20:50:55
כתבה מאוד יפה ומעודדת...
ומקווה באמת לעבור את התקופה הזו בהצלחה
תגובה לתגובה
  
+ תאמיני בעצמך ובטוח תצליחי
, אשדוד, 20/05/2006 22:10:18
אם תרצי תוכלי לשתף אותנו בתהליך אותו את עוברת וכך גם נוכל לתת לך עצות. לעיתים עצה מאנשים זרים שאינם מעורבים בנושא רגשית מאוד טובה ותומכת.
ושוב בהצלחה
תגובה לתגובה
  
+ תודה ..
, ארה"ב, 21/05/2006 09:42:01
אני נורא מתרגשת עכשיו ...
ואני אשמח לשתף אתכם בתהליך שאני עוברת ..
אני בת 29 נשואה עם שני ילדים קטנים
הרגשתי שחיי נקטעו בגיל 25, 8 חודשים לפני החתונה שלי כשהסדקים החלו שנה אחרי שהכרתי את בעלי (אני זוכרת במדוייק כי אותה שנה היתה היפה בחיי)התחיל בערך בגיל 21קצת קשה לי לפרט מה היתה הבעיה בדיוק..
אבל בדבר אחד הייתי בטוחה זה שאת בעלי אני אוהבת וכמה שהיה קשה להפריד בעניין הזה הייתי בטוחה בזה..
אז בגיל 25 חוויתי טראומה במקום עבודה מה שנקרא התקף חרדה וזה 8 חודשים לפני החתונה הייתי מגיעה לעבודה עם כדורי הרגעה.. עד שהתפטרתי.
נכנסתי לדיכאון קליני ונאלצתי ללכת לפסיכיאטר כשאני מוותרת על טיפול פסיכולוגי ולוקחת כדורים לדיכאון..
אני רק מציינת שזה היה בערך בזמן שבחרנו אולם לחתונה
(הרקע באותה תקופה הוא אחותי נפטרה מסרטן חצי שנה קודם ודודה שלי בדיוק ביום שסגרנו אולם)הרגשתי שאלוהים מאותת לי לא להתחתן... ואני שאלתי את עצמי למה????
אני אוהבת אותו מאוד והוא אוהב אותי נכון היתה בעיה נכון ... אבל אני נחושה לפטור אותה!
המשכנו למרות הכל אני לקחתי כדורים והרגשתי יותר טוב בעלי לא הפנים את מה שעברתי כנראה שלא היה מסוגל... והתחתנו(החתונה היתה מהממת מכל הבחינות).
ואני.. עם הפחדים שנרגעו אבל אני יודעת שהם שם.. מנסה להמשיך הלאה, מצאתי עבודה זמנית וממשיכה עם הלימודים..
הסתיים הפרויקט במקום העבודה ושוב אני מובטלת וזה קשה במיוחד אחרי הטראומה שעברתי במקום העבודה.
בעודי מובטלת ומתוסכלת ולאחר מכן גם בהריון(הפסקתי עם הכדורים כשראתי שאני מרגישה יותר טוב) הציעו לבעלי שליחות לארה"ב לשנתיים.
כמובן שזה היה בום בשבילי כי כבר היתה הצעה בעבר וסרבתי.. אבל במקום הכ"כ רע שהייתי הרגשתי שדווקא החוסר וודאות הזו בלסוע לשם רק משם אולי אני יצא מהתסבוכת שלי.. הרגשתי שלא הייתה לי ברירה וכמה שזה קשה להבין אבל כאילו הרגשתי שככל שאני נופלת והמכה יותר חזקה ככה אולי אני יצא מזה..
ואכן כך היה.. נסענו לארה"ב והיה חורף הייתי לבד ובעלי בעבודה בנסיעות לפעמים שבוע הייתי בבית לבד בלי לפגוש אף אחד.
ככה עברתי חודשים כל החורף אחרי חצי שנה חודש שישי המצב החמיר מאוד המחשבות סחפו אותי לכ מיני כיוונים וכן רציתי למות ( במחשבה כמובן)
הרשתי שאני רוצה לברוח מעצמי ולא הצלחתי ...
אני עם הזיות התקף חרדה מתמשך ובעלי היחיד שאיתי ...
לא רואה אותי הוא לא רואה מה אני עוברת .. זה מין סוג של הדחקה הוא פשוט לא היה מסוגל.
ואני לבד עם המחשבות והתינוק בבטן..
ואז טלפון .. בת דודה שלי שהרגישה שמשהו קורה איתי ( ושהייתה איתי בפעם הקודמת ולקחה אותי לפסיכיאטר) התחלתי להגיד לה דברים קשים .. שאני צריכה להתנתק מבעלי ומהילד אחרי שאלד ואני לא טובה בשבילהם ..
כמובן שמשם הדברים התגלגלו
המשפחה רצתה שאני יחזור לארץ אבל סרבתי בכל תוקף מה שצריף לקרות יקרה כאן בארה"ב ומצאתי פה פסיכולוגית מקסימה שתמכה בזה שאני אשאר בארה"ב ואטפל בעצמי כאן.
אני כבר שנתיים בטיפול לפני 7 חודשים ילדתי את הילד השני ..
אני אוהבת את שניהם אהבה גדולה
ואני בסדר .. אני אופטימית אני מתחילה להרגיש קצת שינוי
אבל זה לא מספיק... אבל כתבות מהסוג הזה עושות אותי יותר אופטימית.
היה לי מאוד מוזר לספר את הסיפור שלי
תודה למי שקרא ואשמח לקרא תגובות.
תודה
רינת
תגובה לתגובה
  
+ היי חזקה והמשיכי
, , 21/05/2006 17:08:19
רינת
במקצועי אני מהנדסת תכנה, אינני פסיכולוגית ואינני יכולה לתת לך עצות מקצועיות. אז קחי את דברי בעירבון מוגבל ודעי שהם פשוט יוצאים מן הלב בעיקר כדי לחזק אותך.
סיפורך נגע מאוד לליבי וניכר שעברת תקופה קשה מאוד וגם התמודדת עמה יפה וכעת רואים את האור בקצה המנהרה.
דבר ראשון מאוד חשוב לדבר ולשתף אחרים וכך את פורקת חלק נכבד מן העול. כולנו נתקלים עם מצבים קשים ומשברים וכמובן השיא הוא השכול - לאבד אחות, קשה לתאר את הכאב אך אין ברירה אנו חייבים להמשיך הלאה. תחשבי שגם אחותך וגם דודתך ירצו לראות בשמחתך ויאחלו לך את הטוב ביותר. את חייבת להמשיך ולחיות ולהצליח בשביל ילדייך ובעלך וכן גם בשבילך. את חזקה ואת תצליחי את בכוון הנכון - חשוב לדבר ולפרוק כדאי שתמשיכי עם הפסיכולוגית ואט אט אולי גם תוכלי לשתף את בעלך ואני חושבת שזה יחזק גם אתכם. אצלי בעבודה גם היה מקרה של חבר לצוות שחלה בסרטן הלבלב - ניסיתי לעזור לו בכל כוחי - רופאים, הרב פיהרר וכו - אך המחלה הנוראית הזו קטלנית והסוף היה מהיר. קשה מאוד אך חייבים להתגבר. אני בטוחה שתצליחי תגדלי את ילדיך בכיף ואהבה ותמצאי עבודה טובה. צריך רק קצת סבלנות והעניינים יסתדרו. נשמח בעתיד לשמוע את סיפורך שיעודד נשים אחרות.
אנחנו כאן בשבילך - מחזיקות אצבעות להצלחתך.
תגובה לתגובה
מעניין ושימושי מאוד
, אשדוד  19/05/2006 22:00:43
כתבה מעניינת שיכולה להועיל רבות. כמו שנאמר- כולנו מצויים במשברים , חלקנו יותר מאחרים. ואם יודעים איך לטפל בבעיה ולקחת את הטוב אפשר רק להרוויח...אחרי הכל שינוי היא לא מילה גסה.
תגובה לתגובה
מעניין מאוד - כדאי להפנים
,   18/05/2006 22:29:41
כתבה מעניינת מאוד.
זה נכון שכל שינוי הוא קשה, אבל כדאי באמת לנסות. מה יש להפסיד? הרי כבר ממילא רע לנו מעכשיו ומכאן והלאה המצב יכול להיות רק יותר טוב ולכך יש לשאוף.
בהצלחה לכולנו עם השינויים בחיינו.
תגובה לתגובה
כתבתה של עירית מנחם
, אשדוד  18/05/2006 20:15:46
עירית שלום!!
כתבה מעניינת מאוד כתובה בצורה מיוחדת. הנושא מאוד נכון ומאוד מדוייק לכל מה שקורה לנו בחיים. כתבה טובה לכל מי שלא רואה את הדברים בצורה זו ויתחיל לשנות גישה בחיים. המשיכי לכתוב ובהצלחה.
חגית בנישתי
תגובה לתגובה
  
+ תודה
, , 20/05/2006 22:11:48
תודה רבה
תגובה לתגובה
 
טורים נוספים  
הכיוון - גיוון הכיוון - גיוון
חלב ודבש חלב ודבש
"תגלית" - פרוייקט עם תכלית
בנק הזמן בנק הזמן
פנינה יוסף פנינה יוסף
חגיגות 50 לאשדוד ו-40 לאלתא חגיגות 50 לאשדוד ו-40 לאלתא
כתבות נוספות במדור  
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות
וייזנט - תוכנות לעסקים