הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
על סדר היום סיפורים מהחיים
היום השישי

רווי שנקין עולה במדרגות אחר ענת. בעוד היא פותחת את הדלת עט עליו כלב דלמטי עם הבל פה לא מנוקד. ''תכיר, ''יוסי''. ירון יצא בבוקר לג'וגינג, בורח מהבדידות. כתבתן סיפור מהחיים, שלחו אותו לפרסום במדור סיפורי חיים, באסימון
כתבות נוספות
* נסתרות הדרכים
* סיפורים מהחיים
* נינה שלי
 
     
 
עוד באתר -
לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
   
 

איתור יורשים – במה מדובר ומה תפקידו של חוקר פרטי באיתור יורשים?

יישום צוואה והוצאתה אל הפועל לאחר פטירתו של המנוח עלול להיות תהליך מורכב ומסובך, וזאת ממספר סיבות שונות. במקרים רבים מתגלים חילוקי דעות וויכוחים משמעותיים בין יורשים פוטנציאליים שונים, באחרים היורשים אינם נמצאים או שהצוואה כלל אינה קיימת או לא ברורה מספיק.
מאת:
15/01/2021

בחלק גדול מהמקרים הללו נדרש תהליך של איתור יורשים, אשר עלול להיות מורכב ומאתגר ביותר בפני עצמו. מהו בדיוק איתור יורשים, עבור אילו מצבים הוא רלבנטי ומה התפקיד שממלאים בכל זה חוקרים פרטיים?

מהו איתור יורשים ומתי הוא רלבנטי?

איתור יורשים ע"י חוקר פרטי או עורך דין הוא תהליך במהלכו מתחקים אחר יורשים אפשריים של צוואה מסוימת, בין אם מדובר ביורשים המצוינים במפורש בצוואה (ומסיבה זו או אחרת אינם נוכחים ולכן יש צורך לאתרם)ובין אם מדובר באנשים אחרים אשר עשויים להיות זכאים לחלק מהירושה, על פי חוקים ותנאים מסוימים.

למשל, במקרים בהם מתגלים חילוקי דעות בנוגע לחלוקת הירושה בין יורשים פוטנציאליים שונים – במידה והמנוח כלל לא השאיר אחריו צוואה, נדרש איתור של קרובי משפחתו אשר יהיו זכאים לירושה על פי חוק. גם כאשר המנוח אכן הותיר צוואה, אך זו אינה ברורה או קוהרנטית, ולכן מצריכה בירור משפטי ובמקרים רבים איתור של כלל היורשים הפוטנציאליים. במקרים אחרים בהם היורשים הלגיטימיים המצוינים בצוואה אינם מעוניינים להימצא או להיות מעורבים בתהליך חלוקת הירושה, היורשים האחרים מחויבים להוכיח כי פעלו על מנת לאתר את אותם יורשים ראשונים. מקרה אפשרי נוסף הוא כזה בו המנוח לא הותיר אחריו צוואה וגם אין לו ילדים או קרובי משפחה זמינים אשר אמורים לקבל את הירושה על פי חוק. אז ייתכן ויידרש תהליך איתור יורשים אפשריים (למשל – רחוקי משפחה) אשר יקבלו הם את הירושה, על מנת שאותם נכסים הנכללים בה לא ייאבדו. כמו כן, במקרים מסוימים מציינת הצוואה אנשים אשר כבר שנים רבות לא היו בקשר עם המנוח, הם אינם יודעים כי הוא נפטר וכי הם מצוינים בצוואה. במקרים שכאלו יידרש כמובן גם כן איתור יורשים.

 

כיצד מתבצע תהליך איתור יורשים ועל ידי מי?

לאחר שהבנו בגדול מהו איתור יורשים ומהם מקרים פוטנציאליים מרכזיים בהם תהליך זה נדרש, נותר להבין כיצד בדיוק מתבצע תהליך זה בפועל, ועל ידי מי.

איתור יורשים ע"י משרד חקירות או איש מקצוע אחר יכול להיערך באמצעות מספר רב ומגוון של כלים וטכניקות עבודה שונות. בגדול, שני גופים אפשריים מבצעים לרוב איתור יורשים – הראשון הוא משרד עורכי הדין המטפל בצוואה  (או משרדים המתמחים ספציפית גם באיתור יורשים), והשני הוא חוקר פרטי.

כפי שניתן להבין באמצעות הדוגמאות שלעיל, במקרים רבים איתור היורשים או מציאת מידע רלבנטי זה או אחר אותו מנסים להסתיר עשוי להוות משימה מאתגרת ביותר. במיוחד במקרים בהם אנשים מנסים להסתיר מידע שעלול לפגוע בירושה שיקבלו או כאשר אנשים הרלבנטיים לעניין אינם מעוניינים להימצא, איתור המידע ו/או היורשים הופך מאתגר במיוחד.

 

עכשיו כבר ברור יותר מה התפקיד בממלאים חוקרים פרטיים במסגרת איתור יורשים – במקרים רבים נדרשת עבדת בילוש של ממש על מנת לאתר את המידע והאנשים הרלבנטיים. בחלק גדול מהמקרים נדרשת חקירה גם במדינות אחרות ובשפות אחרות ובחלקם עבודת האיתור והתחקיר נעשית כנגד רצונם של אנשים מסוימים וניגודי האינטרסים עלולים להוות אתגר של ממש.

לכן, במקרים בהם נדרש איתור יורשים, הטיפ שלנו הוא מומלץ לפנות לחוקר פרטי המתמחה בתחום ומחזיק בניסיון באיתור יורשים. משרד חקירות פרטיות בעל שם ומוניטין בתחום אשר גם מציע שירותי איתור יורשים עשוי להיות הכתובת הנכונה לפנות אליה.


 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
כתבות נוספות במדור  
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות
וייזנט - תוכנות לעסקים