הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
נשים וכסף שוק ההון
סקירת שוק ההון

הפאניקה שאוחזת את המשקיעים בתקופה האחרונה צריכה לקבל קצת פרופורציות, מאז ומתמיד חודשי הקיץ נחשבו חודשים פחות טובים למסחר בבורסה. רינת מעוז סוקרת בקצרה את שוק ההון
כתבות נוספות
* מדד המחירים לצרכן
 
     
 
עוד באתר -
לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
   
 

מהי השקעה בהלוואות חברתיות ולמה היא כדאית?

החיפוש אחר אפיקי השקעה אטרקטיביים בהם ניתן להשקיע את כספי החיסכון שלנו תוך כדי נטילת סיכונים מינימאליים ומקסום התשואה המתקבלת הוא מאבני הבניין של עולם הכלכלה והפיננסים המודרני.
מאת:
03/01/2021

בעוד מרבית אפיקי ההשקעה והחיסכון המסורתיים דוגמת שוק המניות או אגרות החוב, פקדונות בנקאיים וכד' מתאפיינים בתנודתיות רבה מדי (שוק המניות) או בתשואה כמעט אפסית (חסכונות בנקאיים), הלוואות חברתיות מייצבות עצמן בשנים האחרונות כאלטרנטיבה מעניינת שכדאי לבחון מקרוב.

 

מהן השקעות חברתיות ומהם יתרונותיהם המרכזיים?

השקעות חברתיות מהוות כיום תחום עולה בעולם הפיננסים בו יותר אנשים רואים מדי שנה כאפיק ההשקעות האטרקטיבי, הצודק והמשתלם ביותר עבורם. סוג זה של השקעות מהווה חלק מתחום ה P2P, אשר התפתח מהחיפוש אחר איזון מוצלח ובר קיימא יותר בין מידת הסיכון שנושאת בחובה ההשקעה לבין גובה התשואה המתקבלת.

בגדול, השקעות חברתיות ואלטרנטיביות מספקות פלטפורמה בה יכולים אנשים להשקיע את כספם ישירות במתן הלוואות לאנשים/עסקים אחרים, כך שהרווח המתקבל כתוצאה מההשקעה זורם ברובו אל המלווה, ולא אל הפלטפורמה המקשרת כפי שקורה במקרה של הבנק. בעוד כספי החיסכון שאנחנו מפקידים בבנק משמשים למתן הלוואות ללקוחות הבנק באופן בו הבנק גורף את רובו המכריע של הרווח (ומעניק לנו בתמורה ריבית כמעט אפסית), במקרה של הלוואות חברתיות התיווך בין המלווים ללווים נעשה בצורה אחרת, כזו המפנה את מרבית הרווח אל המלווים (משקיעים)עצמם ובכך מייצרת אפשרות לגרוף תשואה גבוהה ויציבה לאורך זמן.

תחום זה זוכה לתנופה משמעותית בשנים האחרונות, כאשר הטכנולוגיה החדשה הקיימת בעשור וחצי האחרונים בעולם וכוללת פלטפורמות תקשורת ישירות ויעילות יותר ממה שהכרנו בעבר גם לתיווך ישיר ויעיל יותר בין משקיעים ללווים, באופן המאפשר "לחתוך" את המתווכים המסורתיים (ובראשם הבנקים) ולהבטיח חלוקה צודקת ושוויונית יותר של הרווחים והתשואות המתקבלות לאורך זמן כתוצאה ממתן הלוואות והחזרן.

 

יציבות וסולידיות לאורך זמן – השקעות חברתיות מבית טריא

אחת השחקניות המובילות את תחום ה P2P וההשקעות החברתיות היא חברה ישראלית בינלאומית בשם "טריא". לחברה תיק אשראי בנפח של כשניים וחצי מיליארד שקל במסגרתו מקושרים אינספור משקיעים פרטיים (מלווים) עם לווים פרטיים או עסקיים, באופן המיישם את מודל הכלכלה החברתית בצורה צודקת והוגנת יותר. במקום שתאגידים וגופים גדולים שונים דוגמת בנקים, חברות אשראי ותאגידי השקעות למיניהם יגרפו תשעים אחוזים מהרווחים הנובעים ממתן הלוואות והחזרן בריבית, המלווים הפרטיים הם אלו שגורפים את מרבית הרווח.

בכך, מייצרת "טריא" אפיק השקעות נגיש ואטרקטיבי ביותר עבור כל אדם המעוניין לחסוך/להשקיע את כספו בצורה סולידית ובטוחה מצד אחד, אך כזו המניבה תשואה אטרקטיבית לאורך זמן מצד שני. האטרקטיביות של אפיקי השקעות שכאלו, המייצרים יציבות, סולידיות ורווחיות גבוהה יחסית לאורך זמן, באה לכדי ביטוי בהיקפים הולכים ומתרחבים של משקיעים פרטיים וכספים המועברים לאפיקי השקעה חברתיים שכאלו.

 

במידה וגם לכם נמאס לראות את כספי החיסכון שלכם יושבים בבנק וכמעט ולא צוברים רווחים לאורך זמן, כדאי שתבחנו את האפשרויות החדשות שפותח בפניכם עולם ההשקעות החברתיות.

 

למידע נוסף הכנסו לאתר טריא בכתובת https://www.tarya.co.il/

 

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
כתבות נוספות במדור  
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות
וייזנט - תוכנות לעסקים