הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
על סדר היום סטטיסטיקה
נשים וספורט -סקר 5 החדש

האם את מעדיפה כדורגל או כדורסל? איזו קבוצת ספורט את אוהדת - אם בכלל? מהו ענף הספורט האהוב עליך? הפעם אנחנו רוצות לבדוק - מה באמת יחסן של נשים לספורט. את מוזמנת להשתתף וגם אולי לזכות בספר

כתבות נוספות
* דו''ח תמונת מצב חברתית
* הישראלית החדשה
* האם ניתן להגיע לשוויון?
 
     
 
עוד באתר -
לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
   
 

ילדים זה שמחה

שיעור שביעות הרצון מהחיים בקרב משפחות עם ילד אחד עד שלושה ילדים עומד על 92%, לעומת 86% במשפחות ללא ילדים. בקרב משפחות חד-הוריות עם ילדים, שיעור שביעות הרצון נמוך יחסית ועומד על 78%. ממצאים מתוך דוח שפורסם לרגל היום הבינלאומי למלחמה בעוני
מאת:
26/10/2011

לרגל היום הבינלאומי למלחמה בעוני פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את דוח פני החברה מס' 4. בדוח מובאים נתונים שונים תוך התמקדות במשקי בית ומשפחות בנושאים של עוני והדרה חברתית, רווחה, בריאות, ועוד.

רווחת האוכלוסייה, תעסוקה ורמת חיים
שיעור שביעות הרצון מהחיים בקרב משפחות שבהן ילד אחד עד שלושה ילדים מתחת לגיל 18 עומד על  92%, לעומת 86% במשפחות ללא ילדים מתחת לגיל 18. בקרב משפחות חד-הוריות עם ילדים מתחת לגיל 18, שיעור שביעות הרצון נמוך יחסית ועומד על 78%.
אצל שני שלישים (67%) מהמשפחות שהן זוג ללא ילדים מתחת לגיל 18, ההכנסה מספיקה כדי לכסות את ההוצאה החודשית השוטפת, לעומת 57% אצל משפחות שבהן זוג עם אחד עד שלושה ילדים מתחת לגיל 18,  ו-43% בקרב משפחות של זוג עם 4 ילדים ומעלה ומשפחות חד-הוריות עם ילדים מתחת לגיל 18.

בהתייחס למספר הילדים הרצוי, במסגרת הסקר החברתי, מסתבר כי מרבית היהודים בני 20 ומעלה מעדיפים שלושה ילדים ומעלה במשפחה: 12% סבורים כי שני ילדים הוא מספר הילדים הרצוי במשפחה, 40% סבורים כי מספר הילדים הרצוי במשפחה הוא שלושה, 25% מעדיפים ארבעה ילדים, ו-14% מעדיפים חמישה ילדים ומעלה. פחות מאחוז אחד מעדיפים ילד אחד בלבד במשפחה. מקרב האוכלוסייה שהגדירה עצמה חילונית 55% מעדיפים שלושה ילדים, 19% מעדיפים ארבעה ילדים  וכן  19% מעדיפים שני ילדים במשפחה. כשליש (34%) מבני 20 ומעלה שהגדירו עצמם חרדים מעדיפים שבעה ילדים ומעלה, בשעה שכמחציתם של החרדים (48%) בחרו שלא לנקוב במספר הילדים הרצוי.

בכ-95% ממשפחות שהן זוג עם אחד עד שלושה ילדים יש לפחות מועס

ק אחד, לעומת 85% בקרב משפחות מרובות ילדים ו-75% בקרב משפחות חד-הוריות עם ילדים עד גיל 18. במהלך העשור האחרון, שיעור משקי הבית עם מועסקים הלך וגדל בקרב משקי בית מכל הסוגים.
ההכנסה הכספית במשפחה של זוג עם שלושה ילדים מתחת לגיל 18 היא הגבוהה ביותר מבין יתר סוגי המשפחות (15,068 ש"ח נטו בממוצע לחודש). ההכנסה הנמוכה ביותר היא בקרב משפחות של נפש אחת בגיל 65 ומעלה (5,110 ש"ח נטו בממוצע לחודש).

הוצאות על דיור, תחזוקת הדירה וריהוט הן הסעיף הגדול בסל התצרוכת של משפחות בישראל: הוצאות אלה מהוות 35% עד 37% אצל המשפחות עם ילדים, כ-40% אצל משפחות של זוג ללא ילדים ונפש אחת עד גיל 65, ומגיעות ל-54% במשפחות של בודדים בני 65 ומעלה.
במשפחות של זוג עם 3 ילדים ומעלה, אחוז ההוצאה על מזון גבוה ביותר ועומד על 20% מסך ההוצאה.

שירותי רווחה
35% ממשפחות חד-הוריות מטופלות במשרד הרווחה והשירותים החברתיים. זהו שיעור כפול מהשיעור של משפחות של זוגות עם ילדים וזוגות ללא ילדים (16% ו-15% בהתאמה). בקרב משפחות של נפש אחת, 23% מקבלות שירותי רווחה, מתוכם 78% חיים עם מטפל/ת.

בריאות
15.6% מבני 44-20 שהם בראש משפחות חד-הוריות עם ילדים, מדווחים על מצב בריאות לא טוב, לעומת 6.6% מבני
44-20 במשפחות של זוגות עם ילדים. בקרב בני 65 ומעלה, אחוז המדווחים על מצב בריאות לא טוב גבוה יותר בקרב משקי בית של נפש אחת (62.6%) לעומת משקי בית של זוגות (51.7%).

 

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
כתבות נוספות במדור  
נשים בישראל נשים בישראל
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות
וייזנט - תוכנות לעסקים