הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
דרך חיים אקדמיה לסקס
דמעות עם מסר

כשאת בוכה את מעבירה מסר כימי. מחקר חדש קובע: הדמעות שלך מפחיתות את המשיכה המינית שלו

כתבות נוספות
* איך תדליקי אותו (במיטה)...
 
     
 
עוד באתר -
לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
   
 

כואב לך הראש? עשי סקס

אתם סובלים ממיגרנה? אל תשתמשו בה כתירוץ לדחיית בן או בת הזוג. מחקרים הוכיחו שאנשים שסובלים ממיגרנות הם בעלי תשוקה מינית גדולה יותר. הסקסולוג דניאל גריי ממליץ: יחסי מין עשויים להקל על כאב הראש
מאת: ד"ר דניאל דריי רופא סקסלוג ומטפל זוגי
11/08/2011
כאב הראש הוא אולי התירוץ הכי עתיק בספר להימנעות מסקס, אבל לא ממש בצדק. אמנם יש אנשים שאורגזמה מגבירה את המיגרנה שלהם, אולם, לרוב האנשים הפעילות המינית עוזרת, ולחלק מהאנשים אורגזמה היא התרופה היעילה ביותר לקטיעת התקף. ואם לא די בזה: מסתבר שאנשים שסובלים ממיגרנות הם בעלי תשוקה מינית גדולה יותר.

על פי מחקר שפורסם לאחרונה, אצל כ-20 אחוזים מהאנשים שסובלים ממיגרנות, מיגרנה עשויה לפרוץ מייד אחרי הסקס. אצל כל השאר, פעילות מינית ובמיוחד אורגזמה, הן טיפול יעיל מאד למיגרנות – בזמן-אמת או כאמצעי מניעה למיגרנה. גם האאורה המיגרנוטית (הפרעות חושיות ושינויי מצב-רוח קיצוניים שמבשרים אצל חלק מהאנשים על מיגרנה מתקרבת) מלווה לעיתים בתשוקה מינית עזה.

מהי מיגרנה?
המיגרנה היא כאב ראש חזק, לרוב בצד אחד של הראש, והיא יכולה להיות מלווה בבחילות, הקאות או רגישות לאור ולרעש. כ-60 אחוזים מהסובלים ממיגרנה דיווחו על פגיעה בחיי המין. האם מיגרנה היא מחלה של נשים? המיגרנה שכיחה יותר בקרב נשים: סביב גיל 40, בערך 75 אחוזים מהסובלים ממיגרנה הם נשים. ברור גם שיש קשר בין המיגרנה למחזור החודשי: כאבי הראש הקשורים לווסת יכולים לנבוע מירידה באסטרוגן או פרוגסטרון, מירידה בסרוטונין או מעלייה בפרוסטגלנדינים.ארבעה עד עשרה אחוזים מהנשים סובלות ממיגרנה בזמן הווסת. רבע עד חצי מהנשים סובלות ממיגרנה הקשורה למחזור הווסת. בקרב נשים אלה, כך מראים מחקרים, חלה ירידה בכאבי הראש הן בהריון והן במנופאוזה.

האם יש תרופה נגד מיגרנה?
הטיפול פועל בשני מישורים - בזמן אירוע חריף או כטיפול מונע. גם הטיפול המונע יכול להיות על בסיס קבוע או לסרוגין. משככי כאב כלליים: אופטלגין, אקמול, וכו'. משככי כאב יעודיים לטיפול במיגרנה דוגמת אקמול פוקוס המכיל פארצטמול, אספרין וקפאין הידוע בפעילותו הטובה על מיגרנות.תרופות מרשם ייעודיות, טריפטנים: אימיטרקס, ריזאלט וכו...

מהם מאפייני כאב ראש הקשור לפעילות מינית?

כאב הראש מתחיל עם העלייה בריגוש המיני ומגיע לשיא בזמן האורגזמה. אופי הכאב הוא עמום, מעין תחושת פיצוץ בראש והוא קשור לתנוחה - שכיבה או ישיבה. אחר כך הכאב פוחת, אך המשקעים הקשים מהחוויה נותרים ונהפכים פעמים רבות לפחד ממגע מיני. אצל חלק מהאנשים מופיע הכאב גם בעת אוננות או בזמן המשחק המקדים. כאבים אלה אינם קשורים לבעיה אנטומית בראש, כמו בעיה בכלי הדם. הכאבים מוגברים על ידי ריגוש מיני, והם מורגשים בדרך כלל משני צידי הראש. ניתן למנוע את הכאבים, אם מפסיקים את הפעילות המינית לפני הופעת האורגזמה.

האם פעילות מ
ינית יכולה למנוע מיגרנה?

מספר רב של מחקרים שנערכו בשנים האחרונות, הראו שפעילות מינית סדירה ומהנה טומנת בחובה הרבה מאוד יתרונות. אחד מהם הוא הפחתת כאבי ראש. מחקרים גילו שחלק מהנשים חוו הקלה מוחלטת או חלקית במיגרנה הרגילה שלהן אחרי שחוו אורגזמה. האורגזמה גורמת לשחרור הסרוטונין, שמרחיב כלי דם במוח, שהצרתם גרמה להופעת מיגרנה.
ומה קורה אצל הגברים? מחקר חדש מגלה כי אצל חלק מהגברים כאבי הראש מגבירים את החשק המיני. תופעה הפוכה היא כאב חזק שמופיע אצל גברים ברגע שהם חווים אורגזמה. מדובר באחוז יחסית נמוך, אבל זה קורה לחלק מהגברים ורצוי לדווח על כך כי ניתן לקבל טיפול מונע שאפשר לקחת לפני קיום יחסי המין.
לטענת החוקרים, אחד מכל 100 גברים סובל מהתופעה לפחות פעם בחיים, וחלק מהם סובלים מכך בקביעות. כאב הראש בזמן סקס בקרב גברים מתחיל בפתאומיות סביב זמן האורגזמה. אחרים יסבלו מכאב ראש עמום, שהולך ומחמיר בהדרגה לפני האורגזמה.
כמחצית מהמטופלים הגיעו למסקנה שהם יכולים למנוע את ההתקף על ידי הגברת הריגוש המיני בהדרגה. השינויים בלחץ הדם, בדופק ובמתח השרירים והשינויים ההורמונליים שחלים בגוף בזמן ריגוש מיני, משפיעים גם על קצות עצבי הכאב בגולגולת, ואצל הרגישים לכך – מביאים לכאב ראש. ההנחה היא שסרוטונין קשור הן בכאבי ראש מיגרנוטיים והן בתשוקה מינית. הקולטנים לסרוטונין קשורים לאספקטים רבים של התפקוד המיני אך כנראה ישנם תתי סוגים שונים של סרוטונין, ועדיין לא ברור איזה מהם הוא המשפיע על החשק המיני. בכל אופן: שווה לכם לנסות.

אז מה עושים?
ראשית, נכנסים לחדר חשוך, מקבלים מסג' עדין מבן/בת הזוג, שמים שקית קרח או מגבת קרה על העורף ונחים. אחר כך מנסים בצורה איטית וזהירה להתחיל ולגעת ולזרום לכיוון יחסי מין מלאים. חוץ ממקרים באמת קשים ככל שמקיימים יחסי מין, התדירות של המיגרנה יורדת ויחסי המין מקלים. האורגזמה משחחרת בראש אנדרופינים- סרטונין שמאפשר להעביר את הכאב. במקום להתרחק כשיש מיגרנה- אפשר להתקרב ולהיות ביחד. כך בן הזוג הוא הופך למטפל שמלווה בשעות הקשות. חשוב לציין שלעיתים מאחורי האמירה 'יש לי כאב ראש, אין לי ראש לסקס' מסתתרת בעצם בעיה עמוקה יותר של חוסר משיכה בין בני הזג או בעיה זוגית אחרת שיש להעלות אותה במסגרת טיפול זוגי יחד עם רופא סקסולוג.

___________________________________
ד"ר דניאל דריי הוא רופא וסקסולוג, מטפל זוגי יועץ לאקמול פוקוס של טבע לטיפול במיגרנות קלות- בינוניות
 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
כתבות נוספות במדור  
עשרת הדברות לתפקוד מיני אחרי גיל 50 עשרת הדברות לתפקוד מיני אחרי גיל 50
אישה, תמיד אישה? אישה, תמיד אישה?
תבלינים לשיפור חיי האהבה תבלינים לשיפור חיי האהבה
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות
וייזנט - תוכנות לעסקים