הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
טור אישי
השמים נפתחו מעלי
עירית מנחם, "מלכת הגרפיטי הישראלית", בטור אישי חדש באתר אסימון. הפעם על משברים, כקרש קפיצה והזדמנות לבצע שינוי. משבר גורם ל"ניעור" ומסתבר שיש בו לא מעט צדדים חיוביים  
מאת: עירית מנחם
18/05/2006 00:00:00

מי מאיתנו לא נקלעה למשבר אחד או יותר במהלך חייה?- הייתי רוצה להדגיש ולהציג את האור והתועלת שאנו יכולות להפיק מן המשבר. המשבר נותן לנו קרש קפיצה והזדמנות לבצע שינוי, שיכול להביא אותנו להצלחה ולמקום אחר אליו לא היינו מגיעות לולא המשבר.

ברגעי משבר יש נטייה לעצבות, לשקוע בדכדוך ולהשתמש בביטוים כגון: "חרב עלי עולמי" או "הקרקע נשמטה מתחת רגלי". אני לחילופין הייתי משתמשת בביטוי "השמיים נפתחו מעלי". השמיים נפתחו בפנייך וניתנת לך הזדמנות לקפוץ ולשדרג את עצמך, להיות במקום אחר טוב יותר ולשפר את התנאים הנוכחיים. המשבר מקפיץ אותנו למעלה ופותח בפנינו הזדמנויות חדשות להצלחה בכוונים אחרים שלא היינו מנסות אותם לולא המשבר.

לפתע פוטרת מתפקידך, לא הסתדרת עם הבוס או התנאים לא התאימו והחלטת: "זהו אני לא ממשיכה כך יותר!" עושה מעשה ומחפשת תפקיד חדש. משבר בעבודה, בחיים האישיים או כל משבר הינו רגע של תפנית בחיים, רגע בו אנו עוצרים וחייבים לבצע שינוי מהמסלול הרגיל והשגרה. לולא המשבר היינו ממשיכים בשגרה. אנשים רבים פוחדים משינוי, מהלא ידוע, ונצמדים אל השגרה היומיומית למרות שאינם מרוצים ממנה וזאת מתוך הרגל או פחד משינוי.
ככל שמעמדך גבוה יותר ותפקידך בכיר יותר המשבר קשה יותר והנפילה גדולה יותר. אינני יודעת להסביר זאת, אך אנשים רבים אוהבים לראות מטאורים נופלים – מן שמחה לאיד כזו. במקרה כזה בהיחלצות מהמשבר הקפיצה יכולה להיות ענקית כי סביר להניח שאדם ,שהגיע למעמד בכיר, מוכשר יותר ולכן אם יידע לנתב את הכוחות הפנימיים שלו בשילוב עם כישרונו יוכל להגיע לתוצאות טובות יותר ולהצליח מאוד.

המשבר גורם ל"ניעור".  ברגע של משבר את אוספת את כל כוחותייך, הכוחות הפנימיים החבויים בך שלא היית מודעת להם עד לרגע זה ואת זקוקה להם. הכוחות העצומים באים לידי ביטוי ואנו משקיעים מחשבה בדברים שעד כה קיבלנו כמובנים מאליהם. המוטיבציה גדלה, מתחילים להתאמץ יותר כדי להוכיח את עצמנו ולהצליח, ופתאום אנו מצליחים לעשות דברים שעד כה לא דמיינו שנצליח.

בתקופת המשבר יש לקחת פסק זמן, לקחת הרבה אוויר לחשוב היטב ולא לפעול מתוך כעס ומרירות. גם אם מחליטים לעזוב את המקום ולבצע שינוי יש לסיים את התפקיד הנוכחי בצורה מכובדת כי איננו יודעים כיצד יסתובב הגלגל ואסור להשאיר אדמה חרוכה מאחורינו. במצבים קשים, באופן טבעי יש לנו פרצוף חמוץ ומריר הנובע מהדאגות והדכדוך המתמשך. דווקא אז יש להתאמץ ולחייך אל הסביבה -החיוך ישפר את מצב רוחנו הפנימי בהדרגה ואז יופיע חיוך טבעי על פנינו.

אסור לפחד מן השינוי, כי חוסר סיפוק גורם לתסכול, לבזבוז זמן ואנרגיות. השארות במעגל סגור רק כדי לשמור על הסטטוס קוו איננו טוב ולכן יש לפרוץ את המעגל ולהפעיל את הכוח הפנימי חשוב מאוד להיעזר בחברים ובני משפחה קרובים – להעז ולהצליח.

 

שלח לחבר    גירסה להדפסה
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  מפת האתר |  ארכיון כתבות |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות      עיצוב: סטודיו Symbols
וייזנט - תוכנות לעסקים