הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
גוף ונפש
 |  רוחניות  |  אימון אישי  |  רפואה אלטרנטיבית  |  פנג שואי  |  קבלה  |  מרפלקסולוגיה ללמידה
התמקדות - תהליך מודעות וריפוי

התמקדות, הקשבה לתחושות ולהרגשות שלכם, יכולה לחולל שינוי בחייך. מיכל קמיל מסבירה מהי התמקדות וכיצד את יכולה להפוך למאזינה קשובה, רגישה ואמפתית לעצמך וגם לאחרים
כתבות נוספות
* חמישה אלמנטים באסטרולוגיה הסינית
* הטאו של ניקיון האביב
* איתור חסימות ועין הרע
 
     
 
עוד באתר -
ארגוני נשים   |   קווי מצוקה   |   לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
asimon180.jpg
    asimon120.jpg
 

שיטת לוסקי
אופיר סלע, מטפל בשיטת לוסקי, מסביר את יתרונות השיטה, כיצד היא יכולה לסייע בשיפור הזוגיות ואף לטיפול בבעיותיהן של ילדים. אם אתן רוצות להתנסות, סלע מציג תרגול של ארבעה ערכי הליבה של שיטת לוסקי  
מאת: דנה שגב
03/09/2009

מהי שיטת לוסקי?
שיטת לוסקי היא גישה ייחודית, חינוכית וטיפולית להבנת ואיזון קשרי גוף ונפש. עפ"י שיטת לוסקי לכל אדם פרופיל אישיות ייחודי המורכב מ-32 אינטליגנציות, או יכולות, בארבעה רבדים – יכולות גופניות, יכולות רגשיות, יכולות שכליות ויכולות רוחניות.
פרופיל האישיות מניע את חיי האדם; יוצר את הזרימה, או את הקושי והמחלה. כל חוסר איזון באינטליגנציה מסוימת יצור חסימה, שיכולה להגיע למחלה ברבדים השונים. עפ"י לוסקי כל אינטליגנציה ניתנת לאימון כמו שריר. בעזרת אימון האינטליגנציות, ניתן לאזן את החסימה ולהביא לריפוי ובריאות בכל הרבדים.
הטיפול בשיטת לוסקי נעשה תוך אימון ערכי חיים. כך למשל אדם אשר סובל מקושי רגשי, או מחלה גופנית – ניתן להביאו לריפוי דרך שינוי ערכים ודפוסי חשיבה שליליים. הטיפול נעשה תוך שימוש בכלים שונים ובהתאמה למטופל; כלים כמו פסיכותרפיה, דמיון מודרך, מדיטציה, אמנויות שונות, הילינג, פרחי באך, פסיכודרמה ועוד.

מהם היתרונות של הטיפול באמצעות שיטת לוסקי?
שיטת לוסקי שמה את המטופל במרכז התהליך הטיפולי. המטפל לפי שיטה זו מבין שלכל אדם פרופיל אישיות ייחודי, אשר מצריך גישה טיפולית אחרת.
בשיטת לוסקי עובדים על עקרון ההעצמה – עובדים עם האינטליגנציות החזקות  של המטופל כדי לחזק את החלשות יותר. התהליך הטיפולי מלווה במידה גבוהה של הכלה, אהבה ורצון חופשי. המטופל יכול לגלות מי הוא באמת, ללא צורך להתאים את עצמו לסביבה הטיפולית. כך, שאם המטופל מחובר יותר לעולמו הרגשי המטפל בשיטת לוסקי יעבוד איתו באמצעות כלים רגשיים וכך יחזק ויעצים את הרבדים והאינטליגנציות הנוספות שלו.
יתרון נוסף של שיטת לוסקי הוא שהתהליך הטיפולי בתחום אחד, תמיד ישפיע באופן דרמטי על תחומי חיים אחרים.

באילו בעיות וקשיים ניתן לטפל באמצעות שיטת לוסקי?
שיטת לוסקי יעילה לטיפול ברוב אתגרי החיים, היות וכל קושי שבא לידי ביטוי אצל האדם קשור לאינטליגנציה, או מקבץ אינטליגנציות חסומות. הרפואה השלמה תגיע רק לאחר טיפול בכל הרבדים, בכלים המתאימים.
האם ניתן לרפא כאב שיניים דרך שחרור פחד במקום לעקור שן בינה? בהחלט כן! האם תמיד נכון לטפל בכאב שיניים דרך שחרור רגשי ואף פעם לא נכון לעקור שן בינה? לא! לפעמים המחלה כבר כל כך מושרשת ברובד הגופני שהטיפול חייב להיות גופני ולעיתים אף פולשני וכירורגי. כל מקרה נבחן לגופו.

במה יכולה שיטת לוסקי לסייע בשיפור הזוגיות?
שיטת לוסקי תורמת רבות להבנת ולשיפור מערכות יחסים בכלל ומערכות של זוגיות בפרט. אחד מחמשת האלמנטים של הרפואה המשולבת עפ"י לוסקי הינו המנוע לשינוי – האיזון בין הרצון לקבל לרצון לתת, בין החלק הזכרי לנקבי שבנו. באמצעות איזון של החלקים הללו בתוכנו, אנו יכולים לקיים מערכות יחסים משמעותיות ומאוזנות עם העולם החיצון.
כלי נוסף בשיטת לוסקי לטיפול בערכי מערכות יחסים הינו מסע האינטליגנציות – הבנת הגורמים הפנימיים אשר דוחפים אותנו בתוך הזוגות – מה עוצר אותנו מלממש את מלוא פוטנציאל האינטימיות והחיבור הרגשי – מה המניע שלנו בתוך הזוגיות וכיצד ביכולתנו לשנות את אותן עמדות וגורמים מעכבים אחרים במערכת היחסים.
אלמנט נוסף משיטת לוסקי אשר בא לידי ביטוי בטיפול הזוגי הנן "תרופות לוסקי" – פעולות פשוטות שניתן לבצע בחיי היומיום לאימון אינטליגנציות אשר נמצאות בחוסר או בהצפה, ואשר מביאות לחוסר איזון ותקלות במערכת היחסים. לעיתים שינוי התנהגותי קטן וממוקד יכול להביא לשינוי דרמטי במציאות. כמו למשל חיזוק היכולת לפרגן לבן או בת הזוג, להכיל במקום לשפוט, ולדעת להשתמש בערכי "דרך המשוב" על מנת לשנות בתוכי את אותם ערכים שאני חווה כבעייתיים בזוגיות – לקחת אחריות ולהיות גורם משפיע, במקום קרבן ומושפע במערכת היחסים.

האם ניתן לטפל בילדים באמצעות השיטה?
בהחלט כן. הגישה החינוכית של שיטת לוסקי מדברת על ריבוי יכולות ולכן מושלמת עבור ילדים עם קשיים רגשיים, חברותיים, או התנהגותיים. העבודה עם ילדים תעשה בד"כ ברובד הגופני והרגשי, תוך שימוש בטכניקות מתאימות כמו משחקים, פסיכודרמה, ציור, ריקוד, שירה, סיפורת, יצירה, דמיון מודרך וכו'. אם הילד שלך מתקשה לתקשר עם ילדים אחרים, או אם את חווה קושי בתקשורת איתו, או אם הוא לא מצליח לבוא לידי ביטוי מספיק בביה"ס, שיטת לוסקי יכולה לעזור לכם.

אתה יכול להביא דוגמא?
נער בן 14 עבר תהליך טיפולי אצל מיכל סלע-מור, מטפלת בשיטת לוסקי. הנער הגיע אליה עם בעיות קשות בביה"ס, על סף הרחקה כתוצאה מציונים נמוכים, אלימות ובעיות התנהגותיות אחרות. גם המצב בבית היה קשה מאוד. אמו של הנער

היא אם חד הורית, שלא ידעה כיצד להתמודד איתו, נראה היה שהם עוסקים רק בריבים, התנצחויות, קללות ושקרים.
במשך מספר חודשים הגיע הנער אל מיכל למפגשים בקליניקה ולקח זמן רב עד שנבנתה ביניהם מערכת יחסים של אמון, של הכלה ושל שיתוף. לאורך הדרך עסקו בעיקר בעבודות יצירה, במשחקים, בעבודה עם מחשב ואינטרנט, בטיפוח עציץ ואף בבישול – כל הכלים הללו שירתו את המטרה הטיפולית של שכלול אינטליגנציות מסוימות במבנה האישיות של הנער, מבלי לעמת אותו עם המקומות הפגועים – האסטרטגיה של פיתוח החלקים החזקים על מנת לחזק את החלש.
לאחר כשנה הטיפול הסתיים, כשמצבו של הנער ביה"ס השתפר פלאים, מערכת היחסים עם האם נבנתה מחדש והגיע לרבדים רגשיים שבעבר הם אפילו לא חלמו עליהם. כיום הם נמצאים בתקשורת כנה, בשיתוף העולם הפנימי שלהם אחד עם השני, בהכלה ותמיכה הדדית. היום הם אפילו שוקלים להעביר את הנער לבי"ס לאומנויות שם יוכל להמשיך ולפתח את הכישרונות שגילה והעיז לתת להם מקום בזכות התהליך הטיפולי.

טיפ - תרגול של ארבעת ערכי הליבה של שיטת לוסקי

דעו את עצמכם דרך משוב
כל מה שאתם חווים בחיים: שמחה, עצב, כעס, פחד, התאהבות, בריאות, חולי, יופי, כיעור – הכל זה אתם. אין שום דבר שם בחוץ שהוא לא תוצאה של מבנה האישיות שלכם. רוצים שהמציאות שלכם תראה אחרת? שנו את עצמכם היום והמחר יביא איתו דברים חדשים.
אחת הדרכים לשינוי פנימי היא שינוי המחשבות. תרגלו את דרך המשוב באמצעות עבודת מודעות יומית – לפחות פעמיים ביום, כשאתם מתרגזים בגלל פעולה סתמית שמישהו אחר עשה (למשל מישהו השליך בדל סיגריה מחלון הרכב, או החנה את רכבו בחניה כפולה וחסם את הכביש) נסו להיזכר בפעם אחת בחיים שעשיתם מעשה דומה, ואז אמרו – אני סולחת לי על חוסר ההתחשבות שלי באחרים, וראו כיצד הכעס נעלם.

מחשבה יוצרת אמונה שמעצבת מציאות
המחשבות שלכם קיימות כל היום, כ-40,000 מהן עוברות לכם בתת המודע בכל יום. מחשבות שעוברות יותר מאחרות יוצרות אמונה ואותה אמונה יוצרת את המציאות שלכם.
רוצים לדעת מה האמונות שלכם על החיים? הסתכלו על המציאות שלכם. רוצים לשנות את המציאות שלכם? התחילו להתאמן על מחשבה חדשה וצרו אמונה. עד מהרה היא תהפוך למציאות. קראו את תוצאות המחקר שלי על השפעת כוח המחשבה על החומר והחלו לתרגל חשיבה.

השמחה היא המצפן אל ההצלחות ואל הייעוד שלכם
כל מה שאתם צריכים לדעת בכדי לקבל את ההחלטות הנכונות בחיים נמצא בלב שלכם. אל תחשבו יותר מידי – המוח הוא ערמומי ואסור לסמוך עליו. רגע אחד עוברת מחשבה חיובית ורגע אחר מחשבה שלילית. הלב הוא המרכז שיודע את האמת. השמחה וההתרגשות הם המצפן אל ההחלטות הנכונות שלכם בחיים. רק ודאו שאתם יודעים להקשיב ללב ולא למוח – הוא יבלבל אתכם. (לא להחרים את המוח, גם לו יש תפקיד חשוב מאוד, פשוט בד"כ בתרבות שלנו יש נטייה קיצונית כלפי המוח, אז כדי למצוא את האמצע מהשמאל הקיצוני נכון ללכת תחילה הרבה ימינה).

העולם הוא אנרגיה אשר משתנה בהתאם לכוונות ולרצונות של בני האדם
הדרך להביא שינוי לעולם היא ע"י יצירת מסה קריטית. לעולם אין לדעת. יכול להיות שאתם, ממש אתם תטו את כף המאזניים מימין לשמאל – תמיד פעלו בהתאם לרצונות שלכם עבור העולם – ביכולתכם לשנות אותו! כל שינוי שאי פעם קרה בעולם קרה בגלל מישהו אחד שיצר מסה קריטית.

ארגון המטפלים בשיטת לוסקי ואתר הארגון
ארגון המטפלים והמנחים בשיטת לוסקי הוקם בשנת 2006 על מנת לאגד את העוסקים בתחום, לקדם את השיטה במודעות הציבור ולוודא הכשרה נאותה של המטפלים במוסדות ההכשרה. הארגון הנו חלק מהלשכה למקצועות בריאות משלימים של ישראל ומטפלים בשיטה רשומים באינדקס הארצי של מטפלים מוסמכים RCP מטעם הלשכה.
כיום ארגון המטפלים בשיטת לוסקי מאגד כמה עשרות מטפלים מכל רחבי הארץ אשר נותנים שירותים של אבחון והכוונה, ייעוץ אימון וטיפול, והנחיית קבוצות וסדנאות העשרה וטיפול. לחצו לרשימת המטפלים המוסמכים בשיטת לוסקי .
באתר הארגון באינטרנט תמצאו מידע נוסף על שיטת לוסקי, מוסדות ההכשרה, ועוד. www.lousky.org.il

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
     תגובות
 
הבחור הזה מדהים ביותר.
, ר"ג  07/09/2009 11:13:35
לא. אתן פשוט לא מבינות מה זה התופעה הזו שנקראת-אופיר סלע. בחור צעיר עם שלווה, ביטחון,ידע ויציבות של בן 80. כולו טוב אחד ענק. מומלץ בחום גדול (-:!
תגובה לתגובה
  
+ כל מילה סלע!!! :)
, תל אביב, 01/09/2010 20:09:43
כל שאומר הוא הלוואי שתהיה הקשבה חמה לכל המורים כמו שיש לאופיר-אדם מדהים ואוהב, מתנה לכל תלמיד ותלמיד...
תגובה לתגובה
 
כתבות נוספות במדור  
גיל המעבר – אפשר לעבור את זה בשקט גיל המעבר – אפשר לעבור את זה בשקט
האם כסף יכול להיות רוחני? האם כסף יכול להיות רוחני?
מנדלות והתפתחות רוחנית מנדלות והתפתחות רוחנית
ומה אומרים הידעונים? ומה אומרים הידעונים?
הצורך בשינוי אל מול החשש - מה ינצח? הצורך בשינוי אל מול החשש - מה ינצח?
חשיבה אחרת על תהליכי שינוי חשיבה אחרת על תהליכי שינוי
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
אקדמיה לסקס
הורות וילדים
בריאות
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  מפת האתר |  ארכיון כתבות |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות      עיצוב: סטודיו Symbols
וייזנט - תוכנות לעסקים