הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
נשים וכסף נשים ועסקים
מקצועות נשיים וגבריים?

כיום עדיין ישנם מקצועות בהם קיים רוב גברי או רוב נשי מובהק. האם יש מקום למקצועות ''גבריים'' ו''נשיים'' בחברה ששואפת להיות שוויונית, ובמה בעצם השוויון צריך לבוא לידי ביטוי? 
כתבות נוספות
* האם יש מקום לנשים בענף הנדל''ן המקומי?
 
     
 
עוד באתר -
לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
asimon180.jpg
   
 

ראיון עם ח"כ אנסטסיה מיכאלי

ח"כ מיכאלי: "זהו אינטרס לאומי חשוב ממדרגה ראשונה לצרף נשים למעגל העבודה בכלל ולמעגל היזמות בפרט. כל אשה שיוצאת לעבוד במקום להישאר בבית תורמת לשוק העבודה ולתוצר הלאומי". רינת מעוז פגשה את ח"כ אנסטסיה מיכאלי לראיון לרגל יום האישה
מאת: רינת מעוז
28/02/2011

ח"כ אנסטסיה מיכאלי נולדה בלנינגרד, עלתה לישראל ב-1997 והתגיירה. היא נשואה ואם ל-8 ילדים. מיכאלי היא בעלת תואר שני בהנדסת תקשורת חשמלית רב-ערוצית ובוגרת לימודי תעודה במנהל עסקים באוניברסיטת בר-אילן. 
עובדת כאשת תקשורת  ומנחה בערוץ מאז הקמתו.  התמודדות לכנסת ה-17 מטעם מפלגת קדימה. ב-2006 חברת הקונגרס הציוני בישראל.  כיום היא חברת ישראל ביתנו ובכנסת הנוכחית היא חברה בוועדת החינוך, התרבות והספורט,  בוועדה לענייני ביקורת המדינה, בוועדה לקידום מעמד האישה, בוועדה לנושאי הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, בוועדת משנה למאבק בסחר בנשים ונושאת בתפקידים ציבוריים רבים. רינת מעוז פגשה אותה לראיון.

איך את רואה את מעמדן של הנשים בארץ ובתחום הפיננסי בפרט?
"מעמדן של הנשים עדיין לא השתווה לזה של הגברים בעולם העסקים והפיננסים. אנו רואים כל הזמן שיפור הדרגתי במצב זה, הודות לחקיקה והכוונה מערכתית, מודעות הולכת וגוברת ושינוי מנטלי שעובר על החברה. אנו יודעים היום שאשה יכולה לעמוד לא רק בראש ממשלה, אלא גם בראשות בנק לאומי ובראשות בית המשפט העליון. אנחנו שומעים יותר ויותר על יזמיות, מנכ"ליות ונשות עסקים שמצליחו בזכות עצמן. יש לפנינו עוד עבודה רבה, אבל נעים לראות שעבודה זו מביאה תוצאות ויותר ויותר נשים מאמינות בעצמן ולוקחות חלק בעולם העסקי והפיננסי הישראלי".

מה צריך לדעתך לעשות כדי לעודד נשים רבות יותר להיות עצמאיות יותר מבחינה פיננסית? 
"יש המון דברים שצריך ואפשר לעשות, חלקם כבר מבוצעים ואחרים יקרו. המפתח לקידום נשים נמצא בגיל הצעיר, במערכת החינוך, בתכניות העצמה והכשרה. אם נערה תאמין כבר בגיל התיכון שהיא מסוגלת להתמודד עם נושאים שנחשבים "גבריים" - זה יבנה לה את הביטחון הדרוש גם כמבוגרת. כיום המקצועות הריאלים כבר מהתיכון ובאוניברסיטה נחשבים למקצועות גבריים. בפקולטה למחשבים למשל יש רוב גברי מובהק. בנוסף קיימים צעדים חשובים נוספים שהקשורים לתוספת וסבסוד מעונות יום, עזרה לאמהות צעירות ומדיניות ברורה לעידוד נשים לצאת לעבוד, גם בקרב החרדים והמיעוטים, שמתבטאת בעשרות צורות שונות של דרכי פעולה".

אילו אפשרויות קיימות היום במשק העוזרות לנשים לקיים חיי משפחה ולגדל ילדים מצד אחד, ולפתח קריירה ועצמאות פיננסית מצד שני?
"המדינה מעניקה זכויות לאמהות עובדות, בהטבות במסים ובמימון חלקי של מעונות יום. לצערי כל הדברים שנעשים היום לא נעשים מספיקים וזקוקים לתגבור משמעותי. בנוסף, אמצעי החקיקה שיפרו את מצבן של הנשים, כמו למשל החוק המחייב הכללת אשה בכל דירקטוריון ציבורי".
 
האם

לדעתך על הממשלה לתת סיוע מיוחד לנשים שרוצות להיות עצמאיות?
"לדעתי כן. לנשים ובמיוחד לאמהות יש קשיים אובייקטיביים מיוחדים, הן צריכות לזכות לחיזוק ממשלתי. זהו אינטרס לאומי חשוב ממדרגה ראשונה לצרף נשים למעגל העבודה בכלל ולמעגל היזמות בפרט. כל אשה שיוצאת לעבוד במקום להישאר בבית תורמת לשוק העבודה ולתוצר הלאומי. כל אשה שפותחת עסק מייצרת שירותים, משלמת מסים ולעיתים גם מעסיקה עובדים, תורמת למשק הישראלי מעל ומעבר לכל השקעה של המשק הישראלי בה".
 
האם לדעתך נשים זוכות כיום לשוויון הזדמנויות מלא בחברה הישראלית ובתחום השכר בפרט?
"כמובן שלא. זה לא עניין של דעה או מחשבה. ישנם נתונים סטטיסטיים שמלמדים שמשכורתו של גבר גבוהה ממשכורתה של אשה באותו מעמד או באותו תפקיד אך, המגמה היא לצמצום הפערים. אני מאמינה שבעתיד המצב יתשתנה והמיומנויות הנשיות יוערכו יותר ומשכורתן של נשים לא תיפול ממשכורתם של הגברים".

החלום שלך 
"החלום שלי ברמה האישית הוא לראות את הילדים שלי מצליחים. אם לחשוב על חלום פוליטי, פה יש כמה. העיקרי שבהם הוא להיות חלק מהקמת משרד ממשלתי חדש שכל עיסוקו הוא נושאי המשפחה וקידום סוגיות הקשורות בחיי המשפחה. ישנן מדינות בעולם שבהן יש משרד כזה, ויש לו מקום גם בישראל".
 
הכיף שלך
"הכיף הגדול ביותר שלי הם רגעי השלווה עם ילדיי. לפעמים יש פתאום רגע כזה שבו הכל נשכח וכל מה שיש זה סיטואציות של משפחה ושל צחוק וכיף של הורים וילדים. אלה הרגעים המיוחדים והיפים ביותר".
 
משהו שאת גאה בו במיוחד
"אני גאה במשפחתי ובילדיי. משפחה יפה ושמחה זה המפעל הגדול ביותר שאדם יכול ליצור. כשאני רואה את חמשת הגברים שלי ואת שלוש הנשים הקטנות, אני מתמלאה בגאווה, רוב הזמן, כמובן".
 
את מי היית רוצה לפגוש ולהעביר עימו או עימה ערב בסלון?
"הערב בסלון הכי מוצלח שאני מדמיינת הוא בעוד 40 שנה, עם עשרות נינים ונכדים, מאושרים, אוהבים ומצליחים, איש-איש בתחום אותו בחר לעצמו".
 
מסר היית מעבירה לנשים על מנת לעזור להן לתמרן בין קריירה וחיי משפחה וכן על מנת לבנות את עצמן מבחינה פיננסיים?
"המסר הוא שהכל אפשרי. אם דברים נעשים נכון ומתוך כיף, דבר אחד לא בא על חשבון השני, אלא דבר אחד מעשיר ומפרה את השני. אני חשה שאני אמא טובה יותר בזכות הפעילות הציבורית ושאני אשת ציבור טובה יותר בזכות האימהות".

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
     תגובות
 
צדקנות
, צפון  08/03/2011 10:52:35
דווקא ביום האישה להתעלם מהגזענות הכוחנית והסקסיסטית של מיכאלי, כפי שהופגנה גם בכנסת בעת נאומה של חנין זועבי זה עלבון לנשים, לפמיניזם וליום האישה. בעבר גם התראיינה מיכאלי כאישה קטנה וצייתנית, הצדיקה בוגדנות של גברים "כי ככה הם בנויים" - לא מתאים למאה העשרים ואחת ולא מתאים לאסימון.
תגובה לתגובה
אשה מדהימה ~~רעיון מבריק
, יהוד  08/03/2011 10:43:22
אני אישית מאוד מעריכה את האשה הזו, ממש מודל, ועוד אמא לשמונה ילדים, פשוט אישה מדהימה שיש הרבה מה ללמוד ממנה. והרעיון של משרד ממשלתי לענייני המשפחה - גאוני ונחוץ - בניהולה של הח"כ אנסטסיה.
תגובה לתגובה
אשה...עבודה...גיל מבוגר יותר..
, דרום  08/03/2011 03:54:14
מאד נעים ונחמד... שאלה, כשאשה עוברת חיים מורכבים.. ולעת פנסיה נותרת ללא פרנסה או בטחון כלכלי כל שהוא.. היא במלוא אונה.. עם יכולות רבות.. אבל משאבים אין... מה תשובתך לאותה אשה כדי שתוכל להמשיך את חייה בכבוד.. ללא מעמסה על הממסד.. ובכבוד כבן אדם יוצר ועצמאי.. והאם ניתן להעזר מבחינה כספית על מנת לפתוח עסק קטן גם בגיל שהוא מעל שישים... תודה על ההתייחסות..
תגובה לתגובה
  
+ כתבה מצויינת בהצלחה בנושא הקמת משרד למשפחה והורות
, ashdod, 08/03/2011 05:51:42
כל הנתונים נכונים מהווה אישה לדוגמא ואמא שנראית נפלא פועלת ומטפחת משפחה. הכל אפשרי העיקר שתדאגו לנשים באמת בכל התחומים שנגעת והזכרת אותם. בהצלחה
תגובה לתגובה
+ כתבה מצויינת בהצלחה בנושא הקמת משרד למשפחה והורות
, ashdod, 08/03/2011 05:51:42
כל הנתונים נכונים מהווה אישה לדוגמא ואמא שנראית נפלא פועלת ומטפחת משפחה. הכל אפשרי העיקר שתדאגו לנשים באמת בכל התחומים שנגעת והזכרת אותם. בהצלחה
תגובה לתגובה
 
כתבות נוספות במדור  
הייטק לנשים בלבד הייטק לנשים בלבד
מכשירים לנשות עסקים בתנועה מכשירים לנשות עסקים בתנועה
מובילות נטוורקינג מובילות נטוורקינג
מ-Small Talk ל- Business מ-Small Talk ל- Business
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות
וייזנט - תוכנות לעסקים