הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
סלון ספרים
חידת פרלמן

''גרישה פרלמן דיבר סוף-סוף!'' הכריז העמוד הראשון של הניו יורק טיימס. הדיילי מייל הלונדוני הודיע בפשטות: ''האיש החכם בעולם סירב לקבל פרס של מיליון דולר!'' חידת פרלמן - סיפור על גאון ועל פריצת הדרך המתמטית של המאה מאת מאשה גֶסֶן
כתבות נוספות
* ולו שתי נשים
* לאלף את האינסוף
 
     
 
עוד באתר -
ארגוני נשים   |   קווי מצוקה   |   לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
asimon180.jpg
    asimon120.jpg
 

ההורה שבחרתי להיות
ההורה שבחרתי להיות, ספרה של שני הורוביץ הוא מדריך להורים מסוג אחר. אסופת מכתבים קצרים ותמציתיים שמאירים נקודות משמעותיות בהורות
מאת: יהודית שחר
23/01/2011

"... קול אמיץ, מרשים ומעורר של אם, שהיתה למנחת הורים. קול ישיר, כשיחה אישית, עם מי שיודעת היטב מה קורה אצלנו ומנחה אותנו להבין את עצמנו, את ילדינו, ולקיים חינוך מודע ואחראי. מומלץ מאוד לכל מי שקרוב אל ילדים, ורוצה לדעת את ההשלכות הגורליות של הבחירות שהוא עושה בשדה החינוך...," מיריק שניר, סופרת, מחנכת ואם לתשעה

"...תפיסת עולמה המיוחדת של המחברת ושלל התובנות, העצות והרעיונות, המובאים בספר זה, עושה אותו לנכס מעורר השראה עבור הורים. אני מאמין שבעזרת הספר יצליחו הורים להגיע קרוב יותר אל לב ילדיהם, ליצור מערכות יחסים מכבדות ולגדל ילדים מאושרים..."
גדי רוזן, מנכ"ל "מרכז משפחתי,"
מגיש פינות ייעוץ להורים בערוץ 10 וברדיו צפון

שני הורביץ, יועצת, מרצה, מאמנת מוסמכת (CPCC) להורים וילדים, ובראש ובראשונה אם לשלוש בנות, כתבה מדריך מסוג אחר להורים. מדריך בנימה אישית, מרענן ומעורר מחשבה.
המדריך הבנוי מאסופה של מכתבים קצרים ותמציתיים, כתוב כשיחה אישית ומלווה בדוגמאות וסיפורים אישיים. הוא מאיר לנו נקודות משמעותיות בהורות שלנו ומזכיר לנו שבידינו היכולת לשנות את הדרוש ביחסינו עם ילדינו. בנו – ולא בהם טמונה התשובה. הוא מעביר את תפישת עולמה המיוחדת של המחברת, הידע והנסיון האישי והמקצועי שצברה, כדי לסייע להורים ולאנשי מקצוע (אנשי חינוך, עובדים סוציאלים ומטפלים).

עיקרי תפישתה של הורוביץ
מהות תפקיד ההורה היא לאהוב ללא תנאי, להאמין ביכולות ובמסוגלות הילד ולהיות נוכח בהקשבה, ראייה וסקרנות. ותו לא!!!!! (המכתב הראשון: "ילדים בעלי צרכים מיוחדים")
הורות מאושרת, מספקת ומגשימה הינה בחירה ותלוייה אך ורק בהורה ולא בשום גורם אחר, לא אופי הילדים, לא אופי הסביבה ולא הנסיבות החיצוניות. (המכתב: "הורות מאושרת ושלווה")
רגשות ההורה ותגובותיו הינם בחירות שלו והם תוצאה ישירה של נקודת מבטו על כל מקרה ומקרה. במידה והינו רוצה להרגיש או להגיב אחרת המקור לשינוי הינו השקפתו של ההורה ולא שינוי התנהגות או אופי הילד. (המכתב: "עוצמתו של אדם")
רוב ההורים מאמינים כי הם האביר על הסוס הלבן של ילדיהם, כך גם הם מתנהגים כלפיהם. "כמצילים של ילדיהם – חסרי הישע, היכולת, התבונה והנסיון". השונה בהשקפתה הוא שהיא מאמינה כי הילד עצמו הוא האביר על הסוס הלבן של עצמו וכי אין ההורה עולה על ילדו בחכמה, יצירתיות, תבונה ותושייה. ברגע שההורה יבין ויפנים נקודת מבט זו, יקרו שני דברים: 1. עול כבד ירד מכתפיו 2. הבטחון והאמון שיפגין אל מול הילד יבוא לידי ביטוי בכך שהילד יאמין ויהיה בטוח בעצמו. (המכתבים: "הורות בגובה העיניים" , "איך לגדל ילדים בעלי בטחון עצמי גבוה")
הורות צריכה להיות נטולת אגו, כאשר בראש מעייני ההורה הוא להיות צודק, מחליט ובשליטה מופיעים שוב ושוב "קצרים" במערכת הייחסים עם הילדים. אך כאשר בראש מעייני ההורה הוא ראיית הילד, ההקשבה אליו, האהבה והנוכחות הוא יבנה מערכת יחסים מכבדת, אוהבת ומעריכה בינו לבין ילדיו. (המכתב: "מי צודק")

G>ההורה שבחרתי להיות
הספר נולד מתוך מסע אישי, מעולם כואב ועצוב של ילדות בודדה, דחוייה, חסרת הגנה ורצופת מכות, אל עולם של הורה החווה הורות מאושרת ומספקת.
תקופה ארוכה התקשתה שני לשאת את המחשבה על לידת ילדים. נדרשו לה עשר שנות נישואין כדי להשתחרר מהפחד לחזור על טעויות הוריה ולהאמין ביכולת שלה להיות אמא טובה. ההבנה שתוכל להיות הורה אחר לילדיה, שחררה אותה לחופשי.
לאחר שנים של דיאלוג פנימי, הצליחה להבין למה כמהה כילדה, ומשם החל להבנות השלד לספר ולעקרונות שינחו אותה בהורות.
חוויית ההורות המאושרת והרגועה, הולידה את הרצון להשפיע ולתמוך בהורים, מחנכים וילדים כאחד. לאחר שהוכשרה כמאמנת מוסמכת על-ידי בית הספר הבינלאומי לאימון CTI והפדרציה הבינלאומית לאימון ה-ICF, התחילה לעבוד כמאמנת וכמנחת סדנאות בתחומים שונים. זמן קצר לאחר מכן החלה לכתוב. את המכתב הראשון שלחה לכ-300 הורים ואנשי חינוך. תגובותיהם היו חמות, מעודדות ונלהבות. כיום, מונה חוג קוראיה כ-1500 איש, ומאמריה מתפרסמים באתרי אינטרנט, עיתונים ומגזינים שונים.

הספר מטפל במגוון נושאים: הורות בגובה העיניים; נקודות רגישות אצל הורים; דאגות וחששות של הורים; הדרך שאנו מחנכים בה; אחריות אצל ילדים; למי ולמה אנו מקשיבים; המצפן שלך בהורות; מי צודק?; ילדים טלויזיה ומחשבים; הורים בפורים; מעברים והתחלות חדשות; סקרנות של ילד; איך מעסיקים ילד; איך לגדל ילדים בעלי בטחון עצמי גבוה; עוצמתו של אדם; ילדים ואוכל; ילדים מכבדים; תינוק חדש בבית; הורים וילדים בחופשת הפסח; רגשות אשם של הורים; פרידות בוקר; ילדים וגבולות; ריב בין אחים; "חוצפה" של ילדים; נוכחות הורית; "לא רוצה"; ילדים בעלי צרכים מיוחדים; הורות מאושרת ושלווה.

שני הורביץ
ילידת קיבוץ עין הנציב (עמק בית שאן), 1973. בוגרת תיכון במגמת כלכלה וסוציולוגיה. בצבא שימשה כמדריכת ספורט בסיירת צנחנים, לאחר שעברה הכשרה בוינגייט. כמו כן סיימה קורס מצילים וקורס מדריכי שחייה. במשך שש שנים, אחרי הצבא, היתה בעלת עסק עצמאי בדרום אפריקה בתחום השיווק – הנחייה והדרכה, וכן למדה לימודי מנהיגות אישיים ועסקיים.
בשנת 2000 חזרה ארצה והתגוררה, במשך שלוש שנים, בקיבוץ יטבתה, שם עבדה כמדריכת נוער וסייעת לגננת. לאחר מכן עבדה כמאמנת כושר אישית במשך שנה וכן טיפלה בילדים באופן פרטי.
בין 2008 ל-2010 עברה הכשרת מאמנים בעלי תואר CPCC  (הסמכה בינלאומית ולימודי מנהיגות מאמנים באירופה).
כיום, מתגוררת בבת חפר, נשואה 17 שנים לנמרוד ואם לתאומות צליל ומשי בנות השבע ולכרמל בת הארבע. מאמנת ילדים והורים, קבוצות וסדנאות. בשנה האחרונה כותבת מאמרים בנושא הורים וילדים, יועצת ומרצה בתחומי הורות ומנהיגות אישית.

_______________________
ההורה שבחרתי להיות- צרור מכתבים להורים, שני הורביץ, הוצאת אוריון (167 עמודים, 68 ₪)

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
     תגובות
 
מגיבה על תקציר הספר
, יקנעם עלית  09/03/2011 20:16:37
על פי התקציר, הספר נמשע תואם להתנהגותי עם חמשת ילדיי. הם אמנם כבר בוגרים, אבל הייתי מעוניינת לקרוא אותו - אפילו אם זה יהיה בשביל לקבל חיזוקים. האם ניתן להשיג את הספר דרככם? הרי ציינתם מחיר. חייבת לציין, שביתי מלא בספרי הילדים בכריכה הקשה, של מיריק שניר. בבברכת חג פורים שמח, דנה
תגובה לתגובה
  
+ דנה דהן
, בת חפר, 02/04/2011 23:27:01
היי דנה. האם השגת את הספר? להלן קישור למידת הצורך: www.shani-lifecoach.com
תגובה לתגובה
ספר מצויין!
, ירושלים  31/01/2011 17:28:04
קראתי את הספר 'ההורה שבחרתי להיות' והוא ממש טוב! כתוב בצורה נעימה וזורמת, כמו שיחה. כיף לקרוא בו וכמובן עושה חשק להתחיל ליישם, לא יכולתי להפסיק לקרוא. לפעמים ספרים מהסוג הזה מדברים באוויר ופה כתוב תכל'ס איך אפשר אחרת. מדהים כמה ששכחנו את הדברים הפשוטים בחיים- להאמין לאהוב להכיל... תודה רבה על הספר, הוא חידש לי המון!
תגובה לתגובה
 
כתבות נוספות במדור  
פתאום באמצע האהבה פתאום באמצע האהבה
הכלה ממומביי הכלה ממומביי
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
אקדמיה לסקס
הורות וילדים
בריאות
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  מפת האתר |  ארכיון כתבות |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות      עיצוב: סטודיו Symbols
וייזנט - תוכנות לעסקים