הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
נשים וכסף שוק העבודה
ייעוץ תעסוקתי וסדנאות קריירה לנשים ב – I Twist

עבודה. קריירה. ייעוד. איפה היית רוצה להיות? מה הבחירה שלך? ב-I Twist מרכז לייעוץ הדרכה והכוונה תעסוקתית,תוכלי ללמוד מה היכולות, החוזקות והנטיה המקצועית שלך על מנת שתוכלי לממש אותן ולקדם את עצמך במקום שבו את הכי טובה
כתבות נוספות
* מי מנהל את המנהל?
* קורס להכשרת דוברים ואנשי יח''צ
 
     
 
עוד באתר -
ארגוני נשים   |   קווי מצוקה   |   לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
asimon180.jpg
    asimon120.jpg
 

קידום תעסוקתי לנשים בנות 40+
עובדה ידועה היא ששוק התעסוקה הישראלי 'לא אוהב' עובדים מבוגרים. כשמדובר בנשים, שוק התעסוקה אוהב אותן צעירות עוד יותר. תוכנית חדשה של מרכז מהות,באזור חיפה, באה לסייע לנשים 40+ למצוא עבודה
מאת: יהודית שחר
30/11/2009

אם גיל 40 מאחוריך ואת מחפשת עבודה, בוודאי נתקלת יותר מפעם אחת במודעות דרושים שמגדירות כקריטריון קבלה עד גיל 40, עד גיל 35 או אפילו עד גיל 30. לא הזמינו אותך לראיון עבודה למרות שכל הנתונים שלך מתאימים? לא התקבלת למרות הניסיון, הידע וההמלצות? אפליה בקבלה לעבודה על רקע גיל אסורה  על פי חוק שוויון הזדמנויות בעבודה (כמו אפליות אחרות על רקע מין, דת, לאום, הורות ועוד), ולמרות זאת היא שכיחה ביותר. זה מאד לא חוקי אבל זה גם מאד לא כלכלי: אחד האתגרים הגדולים ביותר שעומדים לפתחן של מדינות המערב הוא התבגרות האוכלוסייה. משמעות אתגר זה הינה אקוטית בהשפעתה על שוק התעסוקה. נתוני המדינות המפותחות (מדינות ה- OECD) מצביעים על כך שאם לא יתרחשו שינויים במדיניות שוק תעסוקה, יוכפל שיעור המבוגרים שמחוצה לו מ- 38% בשנת 2000 ל- 70% בשנת 2050. לדחייתה של אוכלוסיה גדולה כל כך משוק התעסוקה יש השלכות כלכליות חמורות הפוגעות לא רק במחפשי ומחפשות העבודה. מדובר בפגיעה בכלכלת המדינה.
 
עמותת מרכז מהות החליטה להרים את הכפפה. העמותה פועלת בחיפה והקריות והיא מסייעת לנשים לממש את שאיפתן להשיג עצמאות כלכלית באמצעות השתלבות בתעסוקה והתפתחות בה. מזה מספר שנים העמותה מלווה מחפשות עבודה ומפעילה קורסי העצמה והכנה לתעסוקה, קורסים ליישומי מחשב, השמה אקטיבית, יצירת קשר עם מעסיקים ותוכניות לעידוד רכישת השכלה. העמותה מסייעת למאות נשים בשנה והפכה כתובת עבורן, עבור עסקים ועבור גורמים בקהילה.
" עם השנים פנו אלינו יותר ויותר נשים מבוגרות שדווחו על קושי למצוא עבודה בגלל גילן. לא אשכח אישה שאמרה לנו - 'אמרו לי שמקבלים עד גיל 40 והרגשתי שמי שמעל 40 יכולה למות'. על רקע המספר הגדל והולך של נשים בוגרות הפונות לקבל סיוע בהשתלבות בתעסוקה, מתבקש שיהיו תוכניות תעסוקה המתמקדות בנשים אלו, אבל אין. זאת בגלל שקשה לבצע השמות לאוכלוסיה זו (אמרנו אפליה?). כך נוצר מעגל סגור, שאותו אנו רוצות לפרוץ. על בסיס הניסיון שצברנו פיתחנו תוכנית ייחודית הכוללת הן פעילות תקשורתית לשינוי הגישה של מעסיקים והן קורסים וסדנאות המותאמים לנשים שנכנסו לגיל הביניים.", אומרת מיכל דגן, מנהלת המרכז:
מרכז מהות סייע לר. (השם המלא שמור במערכת), 49, ללמוד בקורס של מדריכה תעסוקתית ולהשיג עבודה. ר' מספרת בהתלהבות: "...הרגשתי שאני בקרקעית ללא השכלה. כשישבתי על ספסל הלימודים הבנתי איזו החמצה הייתה לי בחיים. היום אני מרגישה כמו נמרה, כאילו נולדתי מחדש ורק עכשיו אני מתחילה להתפתח.  עכשיו אני רוצה ללמד לתואר. אני רוצה וחייבת למצות את עצמי. הקורס שלמדתי עזר לי במציאת עבודה. זה מדהים מה שעשיתן, אני מרגישה שאני לבה  שחייבת לפרוץ קדימה.

..דרככן [דרך מרכז מהות] הלכתי לראיון עבודה בהוסטל לאנשים עם צרכים מיוחדים ובחרו בי, התחלתי לעבוד שם כמדריכה, עזבתי את עבודתי בטיפול בקשישים והתקבלתי לעבודה נוספת כאם בית במועדונית. אולי אני פעם אפתח מוסד בעצמי...בזכותכן [מרכז מהות] יכולתי להגיע ולעשות מהפך  בחיים, אתן לא יכולות לתאר לעצמכן איזה עזר ותמיכה והכוונה אתן נותנות, אתן לא יודעות כמה טוב אתן עושות".

" אנו גאות לומר כי התוכנית שלנו זוכה לתמיכה, לליווי המקצועי ולמימון של הקרן למפעלים מיוחדים של הביטוח הלאומי אשר מכירה בתוכנית זו כתוכנית ייחודית וחיונית. אנו שואפות לפתח גוף ידע בנושא 'נשים בגילאי הביניים ותעסוקה'. באמצעות מהלכים אלו נוכל להרחיב את שיתופי הפעולה שלנו ולהוות מודל מקצועי וכתובת לארגונים נוספים שיפנו לסייע לאוכלוסיה גדולה וגדלה זו.", מוסיפה דגן. 

לדברי צופיה קחטה, רכזת תעסוקה העובדת עם הנשים לפעמים נשים מתביישות בכך שלא הצליחו למצוא עבודה. "חשוב לי לפנות לנשים ולהגיד: אל תתביישו, אתן לא אשמות. המצב בשוק התעסוקה היום קשה מאד. אנחנו לא יכולות להבטיח 100% הצלחה, אבל אנחנו כן יכולות להבטיח 100% מאמץ. אנחנו כתובת בשבילכן ואתן מוזמנות ליצור קשר".

רינת ויסבאום, רכזת ההשכלה במרכז מהות, מוסיפה: "מאד חשוב לנו לפנות למעסיקים ולעודד אותם לקלוט נשים בגילאי 40+. הרי 40 של היום זה כמו ה- 20 של אתמול. אלו נשים מלאות מוטיבציה. אצל רובן כבר גדלו הילדים והן מסורות במיוחד לעבודה. מחקר שנעשה בשנת 2006 ובדק עמדות של מעסיקים כלפי עובדים מבוגרים, גילה כי רובם סבורים שהנאמנות והמסירות שלהם גבוהה בהשוואה לעובדים צעירים.למרות זאת, 70% מהם הודו כי הם כמעט ולא קולטים  מבוגרים לעבודה. אנחנו מתכוונות להקים פורום תעסוקה שבו נכנס מעסיקים, ויחד נפעל למען שינוי המצב. אני רוצה להזמין מעסיקים לפנות אלינו כשהם מחפשים עובדת חדשה. זה כדאי לכולם ולכולן".

במהלך החודשים ינואר-פברואר מתוכננים להיפתח שני קורסים להעצמה והכנה לעולם העבודה, המיועדים לנשים בגילאי הביניים. הקורסים מיועדים לנשים המתגוררות בחיפה ובקריות. נשים בנות 40+ המחפשות עבודה ואשר מעוניינות להשתתף בתוכנית מוזמנות ליצור קשר עם צוות המרכז.

פרטים להתקשרות: מרכז מהות, דרך העצמאות 102 חיפה, טלפון: 04-8554542, פקס: 04-855454 mahut@mahutcenter.org
לאתר מרכז מהות 
 

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
     תגובות
 
יוזמה ברוכה
, תל אביב  02/01/2010 12:56:19
באמת מדהים וללא ספק בעל ערך שהוא הרבה מעבר לעזרה במציאת עבודה ובפרנסתן של נשים שחצו את גיל הנעורים. יש לכך ערך חברתי מובהק וארוך טווח. ישרו כוח!
תגובה לתגובה
 
כתבות נוספות במדור  
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
אקדמיה לסקס
הורות וילדים
בריאות
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  מפת האתר |  ארכיון כתבות |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות      עיצוב: סטודיו Symbols
וייזנט - תוכנות לעסקים