הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
סטייל עיצובים
וינטג' רטרו ומה שביניהם

וינטג' ורטרו שני מונחים שאנחנו עושות בהם שימוש בהם. האם אנחנו יודעות מהההבדל ביניהם? אריאלה כסלו, מסבירה על וינטג' ורטרו ומה שביניהם עם הרבה קסם ונוסטלגיה
כתבות נוספות
* סידור ארון הבגדים
* המכשפה תכשף לך ספה
 
     
 
עוד באתר -
ארגוני נשים   |   קווי מצוקה   |   לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
asimon180.jpg
    asimon120.jpg
 

תכנון מטבח
חושבות על מטבח חדש לפני פסח? אז עכשיו זה הזמן לתכנן. בסיוע אתר מידרג הכנו עבורכן את המידע הדרוש עבור תכנון מטבח – השלבים בבניית מטבח, הגורמים המשפעים על מחירי מטבחים, טעויות נפוצות וגם קצת מושגי יסוד
מאת: באדיבות אתר מידרג
23/03/2008

ישנם עשרה שלבים שצריך לעבור משלב הרעיון לעשות מטבח חדש ועד שיהיה אפשר לבשל את הארוחה הראשונה.

היכרות עם מגוון האפשרויות
לפני שנוכל לקבל החלטה כלשהי לגבי המטבח אנו חייבים להכיר את אפשרויות הבחירה העומדות לרשותינו. בשלב זה נעבור בין יצרני מטבחים, נשמע מחירים, נפגוש נגרים פרטיים ונקרא קטלוגים. נבקש ללמוד על הפרזולים הקיימים בשוק, על הבדלי מחירים בין פרזולים מאיכויות שונות ועל החזיתות האפשריות של ארונות המטבח. הפרזול כולל את המסילות של המגירות, את צירי הדלתות, את הידיות  ועוד. כיום יש למשל דלתות שנפתחות כלפי מעלה במקום הצידה. ישנן מגירות ללא ידיות ועוד ועוד. בכדי שנוכל לקבל החלטה מושכלת בשלב הבא כדאי קודם כל להכיר את המגוון.

תכנון התקציב 
תכנון יסודי של התקציב ימנע עוגמת נפש בהמשך. בשלב זה נחליט מה התקציב הכולל שאנו מוכנים להוציא עבור המטבח. בתקציב יש להביא בחשבון לא רק את מחירי ארונות המטבח והפרזולים אלא גם את מחיר השיש, הקרמיקה, פירוק המטבח הישן, שינויי תשתית – נקודות חשמל אינסטלציה וטלפון והחלפת ריצוף במטבח – במידה ורוצים...  מניסיון, רוב האנשים חורגים מהתקציב הההתחלתי המתוכנן, באופן משמעותי! החריגה מהתקציב נובעת מכך שלא לוקחים בחשבון את ההוצאות הנלוות למטבח עצמו. דוגמא קלאסית היא רכישת מכשירי חשמל חדשים (נו.. אם כבר יש לנו מטבח חדש...).

תכנון המטבח עצמו
תכנון מטבח כולל שלושה חלקים עיקריים. בחלק הראשון נגדיר את הבסיס: נמדוד את גודל המטבח, נחליט על מיקום 'המשולש' הידוע – כיריים, כיור ומקרר, נתכנן את מיקום הארונות ואביזרי החשמל הנוספים ונחליט לגבי גובה השיש. בחלק השני של תכנון המטבח נתייחס לאופן האחסון בתוך הארונות ולפרזול – מיקום ומספר המגירות, מדפים נשלפים, מתקני רשת, נחליט האם התנור יהיה בילט-אין או לא האם המדיח יהיה גלוי או מוסתר וכן הלאה. בחלקו השלישי של תכנון המטבח נחליט לגבי העיצוב החיצוני.  העיצוב מתייחס לחזיתות של הארונות – עץ טבעי? פרומייקה? שלייף-לק? ואולי ציפוי אלומיניום? הכל בהתאם לסגנון ולתקציב שלנו. בנוסף, העיצוב החיצוני מתייחס לאמצעי התאורה במטבח, הקרמיקה, סוג השיש ועוד. יצרני המטבחים והנגרים הפרטיים ישמח לייעץ לנו, ללא תשלום, בשלב זה.

קבלת הצעות מחיר 
לאחר שאנו יודעים פחות או יותר מה אנו רוצים מהמטבח שלנו, הגיע הזמן לקבל הצעות מחיר. מומלץ לקבל לפחות 3 הצעות מחיר. אנו נופתע לגלות כי יש פערים גדולים בין הצעה להצעה עבור מטבחים זהים לכאורה.

החלטה
השלב הקשה ביותר. בשלב זה צריכים לבחור מתוך מגוון האפשרויות ולהחליט 'על מה ועם מי הולכים'. כמובן, שבהמשך עוד יהיה ניתן לשנות את דעתנו לגבי אלמנטים מסויימים.

הכנת התשתית בבית
במידה ומדובר בהחלפת מטבח ישן מישהו צריך לפרק אותו, כמובן.  גם כאשר אין מטבח ישן יש צורך בהתאמת נקודות האינסטלציה והחשמל לתוכנית של המטבח החדש. למשל: עבור מדיח הכלים יש צורך בכניסה ויציאה של מים. אם אין נקודת חשמל עבור מכשיר חשמלי כלשהו צריך להיכן עבורו  נקודה כזאת וכן הלאה.  במידה והחלטתם לרצף את המטבח מחדש – זה השלב לעשות זאת. עבודות אלו יכולות להיעשות על ידי שלושה בעלי מקצוע שונים – אינסטלטור, חשמלאי ורצף או על-ידי שיפוצניק אחד שינהל עבורכם את העבודה של בעלי המקצוע. עבור עבודות אלו עליכם לקבל הצעות מחיר מפורטות אשר מציינות את העלות לכל נקודת אינסטלציה וכל נקודת חשמל. כאשר תרצו לשנות ולהוסיף עוד נקודה תדעו מראש מה העלות לכך.

מדידות סופיות וייצור המטבח
מומלץ לקחת את המידות הסופיות והמדוייקות לצורך ייצור המטבח רק לאחר הכנת התשתיות. זאת מכיוון שבשלב הכנת התשתית עשויים להיות שינויים המשפיעים על המדידות. למשל: קיר גבס שהוזז ממקומו, גובה רצפה שמשתנה בעקבות החלטה עלריצוף על-גבי ריצוף קיים ועוד...

הרכבת המטבח
שלב זה דורש דיוק ומקצועיות לא פחות מהשלב הקודם. ישנם יצרני מטבחים אשר מעבירים את ההרכבה לקבלני משנה. קבלני המשנה, באופן טבעי, רוצים לגמור את העבודה מהר וללכת ולעיתים מבצעים את ההרכבה באופן לקוי.

שיש וקרמיקה
לאחר ההרכבה של הארונות, השיש ימוקם במקומו ואריחי הקרמיקה יודבקו.
10. חיבור תשתיות ואביזרים – בשלב זה אביזרי התאורה יקובעו במקומם, המדיח יחובר לצנרת, הברזים יותקנו וכו'.

RONG>הגורמים העיקריים המשפיעים על מחירי מטבחים
מחירי מטבחים מתחילים מ- 20 אלף ש"ח ועשויים להגיע אף ל- 100 אלף ויותר. מחיר מטבח סטנדרטי נע בין 30-40 אלף ש"ח. הגורמים הבסיסיים המשפיעים על מחיר מטבח הם כמובן הגודל של המטבח והמורכבות לביצוע התוכנית. תכנון מטבח שיהיה מורכב ולא סטנדרטי עלול להקשות על היצרן ולכן לעלות לכם ביוקר. אך מעבר לשני גורמים בסיסיים אלו ישנם בכל מטבח שלושה מרכיבים אשר משפיעים על המחיר:
1. סוג הדלתות
2. הפרזול
3. גוף הארונות

למרבה הפלא, מחיר מטבח סטנדרטי מושפע פחות מהארונות המטבח ויותר מושפע ממחירי הפרזול והדלתות. אומנם הארונות תופסים נפח רב אך במחיר אינם.  הפרזול, לעומת זאת, צורך חלק גדול מהתקציב ובפרט אם משתמשים בפרזול איכותי (בלום, הטיש, גראס ועוד...). המרכיב המשמעותי ביותר במחירי מטבחים הוא הדלתות או, ליתר דיוק, החזיתות. אם תחליטו על דלתות עם ציפוי פורמייקה תוכלו להוזיל משמעותית את מחירן, דלתות מעץ מלא הן כבר סיפור יקר יותר. בין לבין תוכלו להסתפק במראה עץ מלא באמצעות ציפוי פורניר או לבחור באפשרות של צביעה בשיטת שלייף-לק.

טעויות נפוצות
אחת הטעיות הנפוצות ביותר היא השוואת הצעות מחיר שאינן ברות השוואה. כאשר יש הבדל של עשרות אחוזים בין הצעה אחת לאחרת ניתן להניח די בוודאות שאין מדובר בחומרים זהים. ההבדל בחומרים עשוי להיות בחומר המשמש לבניית הארונות, בחומר ממנו עשויות הדלתות, בסוג הפרזול ובפרט במסילות. הבדל נוסף בהצעות מחיר עשוי לנבוע ממספר המגרות.

טעות נוספת של לקוחות רבים היא להיתפס לפנטזיות עיצוביות שעלולות להכפיל את המחיר. עליכם לשאול את הנגר איזה שינוי בתוכנית עליכם לעשות בכדי להוזיל את מחיר המטבח. 

תפיסה מוטעית נוספת היא הציפייה שדלתות המטבח יהיו עשויות מסנדוויץ. כדאי לדעת, אין סיבה וגם לא נכון לעשות את הדלתות מסנדוויץ. פלטות הסנדוויץ לא אחידות בעוביין ופחות נוחות לעבודה עם שכבת הציפוי. MDF, לעומת זאת, מדוייק מאוד בעוביו ומאפשר הדבקה חזקה ונוחה לשכבת הציפוי – בין אם היא פורמייקה, פורניר או צבע. התפיסה המוטעית נובעת מכך שנגרים רבים ממליצים על סנדוויץ כחומר המתאים לארונות.


קצת מושגי יסוד
פורניר- קילוף של עץ טבעי, בעובי מספר מילימטרים, המשמש לציפוי. פורנירים מקובלים: מייפל, בוק, אלון, דובדבן, וונגה, אגוז ועוד… כל אדם יכול לבחור לפי טעמו.  חשוב להדגיש: אין דבר כזה "עץ פורניר". פרוניר משמש כציפוי בלבד בדיוק כפי שאין "עץ פורמייקה".

פרזול - חומרי הפרזול הנם הידיות, המסילות, הצירים, הסלסלות וכל מה שאינו חלק מהמבנה של הארון. עלות פרזול איכותי היא גבוהה ומומלץ לא להתפשר בנושא זה כי אין דבר יותר מרגיז ממגירה שיוצאת מהמסילה בכל פעם שפותחים או סוגרים אותה.  ישנן יצרניות רבות של חומרי פרזול, הידועות שבהן הן: בלום, הטיש וגראס, אך כשם שיש פיז'ו מדגם 206 ויש פיז'ו מדגם 407, כך גם לחברות הטובות ישנן דגמים שונים ורמות שונות. מחיר מסילה למגרת מטבח נע בין 10 שקלים ועד 250 שקלים. אל תסתפקו בכך שבעל-המקצוע אומר לכם: "זה מסילה של בלום…" כי יש בלום ברמה גבוהה ויש בלום ברמה מאוד בסיסית. ההבדל לא תמיד ייראה ביום הראשון אלא לאחר מס' חודשים/שנים. בנוסף, לכל החברות הטובות קמו חיקויים רבים במזרח חלקם טובים וחלקם גרועים.

משולש המטבח -  תכנון מטבח נכון חייב להביא בחשבון את המרחק ואת מרחב העבודה בין שלושת הנקודות הבאות: המקרר, הכיור והכיריים. המיקום של הנ"ל יותר מעין משולש. העיקרון של המשלוש הנ"ל אינו מקודש אלא עוזר לנו בתכנון המטבח. בבתים מסויימים ייתכן ומשתמשים במיקרוגל יותר מאשר בכיריים ואז צריך לתכנן את המשולש בהתאם. העיקרון המנחה הוא לתכנן מראש את המטבח בהתאם להרגלי העבודה והאכילה שלכם – כדי שלא תצטרכו לעשות ג'וגינג בתוך המטבח.

_____________________________
הטיפים באדיבות אתר מידרג. באתר מידרג תמצאו בעלי מקצוע כגון: שיפוצניקים, אינסטלטורים, הובלות ועוד, שקיבלו את הדרוג הגבוה ביותר מהלקוחות. באתר ניתן לקרוא אלפי המלצות ודרוגים של לקוחות קודמים, שביצעו שרות עם בעלי המקצוע.

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
     תגובות
 
ללא נושא
,   25/12/2008 09:54:42
מומלץ לקרוא בעיקר אם אתם לחוצים בזמן
תגובה לתגובה
 
כתבות נוספות במדור  
מי לא רוצה להעניק מתנה לאבא היקר  שלה שתמיד שם בשבילה? מי לא רוצה להעניק מתנה לאבא היקר שלה שתמיד שם בשבילה?
כיצד אריזות ייחודיות יכולות לשדרג כל מתנה כיצד אריזות ייחודיות יכולות לשדרג כל מתנה
לחדש ולהתחדש לחדש ולהתחדש
כיצד תוכלי ליצור גן עדן פרטי משלך בעזרת כלי גינון פשוטים כיצד תוכלי ליצור גן עדן פרטי משלך בעזרת כלי גינון פשוטים
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
אקדמיה לסקס
הורות וילדים
בריאות
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  מפת האתר |  ארכיון כתבות |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות      עיצוב: סטודיו Symbols
וייזנט - תוכנות לעסקים