הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
נשים וכסף נשים ועסקים
מקצועות נשיים וגבריים?

כיום עדיין ישנם מקצועות בהם קיים רוב גברי או רוב נשי מובהק. האם יש מקום למקצועות ''גבריים'' ו''נשיים'' בחברה ששואפת להיות שוויונית, ובמה בעצם השוויון צריך לבוא לידי ביטוי? 
כתבות נוספות
* האם יש מקום לנשים בענף הנדל''ן המקומי?
 
     
 
עוד באתר -
ארגוני נשים   |   קווי מצוקה   |   לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
asimon180.jpg
    asimon120.jpg
 

הכתב כראי לתכונות המנהלת
אבחון גרפולוגי מאפשר להגדיר את סגנון הניהול של המועמדים לתפקידי הניהול ולשלב בתפקיד את האדם המתאים ביותר לארגון. כיצד רואים בכתב היד מיהו המנהל המשלב, המתייחס, המקדיש או המתבדל. הגרפולוגית סמדר ענבר תגלה לכן את הסוד
מאת: סמדר עמבר
23/03/2007

מנהלת הינה מילה המכילה בתוכה תכונות רבות ומגוונות כך שניתן להגיע להגדרות שונות ע"י אנשים שונים. כולנו מכירים את המנהלת המשימתית שכל מה שעומד מולה זו המטרה ולא חשוב מה קורה בדרך, מה המכשולים ומי עומד מולה. לא פעם נפגשנו במנהלת המנותקת ממה שקורה "למטה". לחלקנו יש מזל לעבוד עם מנהלות הקשובות לצרכים שלנו, שנלחמות על הזכויות שלנו. יש מנהלות שאנו מעריכות והולכות אחריהן ברצון ויש מנהלות שאנו מקוות להיתקל בהן כמה שפחות במהלך יום העבודה. כמובן שיש המון גווני אמצע ובמציאות הדברים אינם קיצוניים, בכל זאת, אפשר לדבר על סגנונות ניהול אותם ניתן לזהות ולסווג. מיון זה עוזר לנו להתאים את המנהלת לארגון.

לשכור את המנהלת המתאימה ביותר לארגון
האבחון הגרפולוגי מאפשר לנו להגדיר את סגנון הניהול של המועמדים לתפקידי הניהול ולשכור את שירותי המנהל/ת המתאימים ביותר לארגון.
ו. רדין דיבר על ארבעה סגנונות ניהול- המשלב, המתייחס, המקדיש, המתבדל. במוקד השוני בין ארבעת סוגי המנהלות עומדת תפישתם לגבי המשאב האנושי ולגבי ביצוע המשימה. אגדיר בקצרה כל סוג מנהלת: המשלבת – מנהלת המאזנת בין התייחסותה למשאב האנושי ולביצוע המשימה ומעניקה חשיבות זהה לשני מימדים אלו. התנהגות המנהלת המשלבת תהיה חברתית והיא תהיה בעלת כושר עבודה, תקדם את המטרה תאציל סמכויות ותיצור מוטיבציה בעובדיה. המתייחסת – מעניקה התייחסות רבה יותר למשאב האנושי ופחותה לביצוע המשימה. המנהלת המתייחסת שמה דגש רב על התייחסות לעובדים ופחות דגש משימתי. היא מנהלת לבבית וחמה כלפי עובדיה, לפעמים על חשבון תפוקה. המתבדלת – מנהלת בעלת ליקויים בהתייחסות למשאב האנושי ולביצוע המשימה. המנהלת המתבדלת נמנעת מקשר עם עובדיה, חסרת ביטחון, מסתתרת מאחורי חוקים ונהלים. המקדישה – מעניקה התייחסות רבה יותר לביצוע המשימה ופחותה למשאב האנושי. מנהלת זו שמה דגש על המשימה, תקיפה תמיד עסוקה, שאפתנית ובעלת יכולת מנהיגות.

לכל אחד מסוגי המנהלות ישנם סימנים גרפולוגיים מובהקים. להלן כתב ידה של ענת ברבי מנכ"ל "מליאה"- מרכז לתקשורת אפקטיבית, הנוטה לסגנון ניהול של משלב.

 

הכתב של המנהלת המשלבת יחסית גדול ככתב ידה של ענת. העריכה על הנייר טובה ניכרת תנועה ומרץ בכתב, עם לחץ יחסית חזק- סמנים אלו מעידים על דינאמיות המאפיינת את המשלבת, את הנוכחות והיכולת להוביל תהליכים ואנשים. הכתב העגול- מעיד על רכות. הקו החם, העבה, המלא- מעיד על חום אנושי. המרווחים סבירים ומעידים על קשר עם הזולת יחד עם נטייה על שמירת הגבולות.

לעומתה, דורון בטשי, מנכ"ל שביט הדרכה, הינו מנהל בעל נטיה לסגנון המקדיש ויש בו קצת מן המשלב.

8doron.jpg" align=baseline border=0>

 
 
בכתב ידו של דורון ישנו דגש חזק על המשימה. הכותב בעל עוצמה. אזור הכתיבה התחתון מפותח מאוד, דבר המעיד על נחישות. אזור הכתיבה העליון מפותח מאוד, דבר המעיד על שאפתנות רבה. הכתב של דורון מקורי מאוד, דבר המעיד על חשיבה מקורית ועצמאות. בכתב יש גם סמנים של חום אנושי אך גם חוסר סבלנות.
 
עמית קין, בעלים ומנכ"ל של חברת אחזקה ושרותי מחשב, הוא מנהל הנוטה להיות מעט מתבדל, יחד עם שילוב של מנהל משלב ומקדיש.  
השילוב של סגנונות הניהול נותן לנו מנהל מאוד שקול, ומחושב, ויחד עם זאת, קשוב לצרכי הכפופים לו. התנהלותו העסקית זהירה אך מאופיינת בהתמדה. עמית רץ למרחקים ארוכים. גם אם אינו מחצין חמימות בהתנהגותו יעמוד לצד הכפופים לו בזמן אמת. התנועה היותר מתונה של הכתב, האותיות יותר מדויקות, הכתיבה בזוית ישרה- אלה הם סימנים המעידים על בקרה ומתינות, ואף מופנמות. יחד עם זאת, יש קערות וקוים עגולים בכתב, דבר המעיד על רגש. הכתב של עמית מדויק ומסודר, והעקביות בסימנים מעידים על סבלנות ונאמנות לזולת. 
 
סגנון ניהולו של דודו ברברמן, מנכ"ל מחסני אגוז, נמצא בין המשלב למתייחס. לדודו יש דגש חזק על יחסי אנוש, שיתוף פעולה עם הסביבה, תקשורת נעימה, יכולת גבוהה להתפשר והוא קשוב לכפופים לו, אך קצת חסרה הנחישות. יש לו יכולות ניהול גבוהות אך לפעמים ימנע מללכת עד הסוף לעבר המטרה. בראש מעיניו עומדים שותפיו לתפקיד והכפופים לו.האבחון הגרפולוגי נותן לנו תמונה מעמיקה של הנבחנים ושלל תפקודיהם ברמה הרגשית,
הקוגנטיבית והחברתית. יתרונו הבולט של האבחון הגרפולוגי הנו בעובדה כי לא ניתן להפעיל עליו מניפולציות, לא ניתן ללמוד כיצד לעבור אותו והוא אינו מצריך משאבים גדולים.
האבחון הגרפולוגי של המנהלת הפוטנציאלית נעשה בהקשר של העולם העסקי בו פועל הארגון והתרבות הארגונית שלו, זאת למול אופיה של המנהלת הנדונה וברור התאמה בין הארגון ודרישותיו ובין הסגנון הניהולי שמביאה עמההמועמדת. בסופו של יום, הוא נותן לנו תמונה על סגנון הניהול של המועמדת לתפקיד ועל התייחסותה כמנהלת למשימה ולעובדים.

_____________________________________
סמדר גרפולוגית מוסמכת, חברה באגודה לגרפולוגיה מדעית בישראל,  בעלת מכון עמבר לגרפולוגיה. סמדר עוסקת בתחום הגרפולוגיה למעלה מעשור. בוגרת תואר ראשון במדעי החברה, אוניברסיטת בר אילן.

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
     תגובות
 
ללא נושא
,   21/07/2009 10:08:37
מתעניינת בגרפולוגיה, הצגתם כאן כתב ידו של: "בעלים ומנכל של חברת אחזקה ושרותי מחשב". כתבתם: הוא מנהל הנוטה להיות מעט מתבדל, יחד עם שילוב של מנהל משלב ומקדיש... כתבתם דברים חיוביים בלבד, ומשתמע כאילו כולו חיובי. אם לא הייתי מכירו, היו דבריכם מטעים.
תגובה לתגובה
 
כתבות נוספות במדור  
הייטק לנשים בלבד הייטק לנשים בלבד
מכשירים לנשות עסקים בתנועה מכשירים לנשות עסקים בתנועה
מובילות נטוורקינג מובילות נטוורקינג
מ-Small Talk ל- Business מ-Small Talk ל- Business
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
אקדמיה לסקס
הורות וילדים
בריאות
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  מפת האתר |  ארכיון כתבות |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות      עיצוב: סטודיו Symbols
וייזנט - תוכנות לעסקים