הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
על סדר היום בחירות 2009
כתבות נוספות
 
     
 
עוד באתר -
ארגוני נשים   |   קווי מצוקה   |   לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
asimon180.jpg
    asimon120.jpg
 

גילה פינקלשטיין
גילה פינקלשטיין מועמדת מס' 4 מטעם המפד"ל לכנסת, היתה מנהלת תיכון "צייטלין". בכנסת ה-16 היא פעלה לקידום נושאים חברתיים מגוונים, ביניהם נושאי לקויי הלמידה. החלום שלה הוא מדינה יהודית ודמוקרטית עם אזרחים מאושרים, רגועים, בריאים, מפרגנים
מאת: גילה פינקלשטיין
02/02/2006

רקע מקצועי והפעילויות החברתיות והציבוריות
הייתי מנהלת תיכון עירוני תורני ב'-ג' "צייטלין" בתל-אביב. לאחר 32 שנה בשדה החינוך עזבתי את ביה"ס לטובת בית המחוקקים. בכנסת ה-16 הייתי חברה בוועדות: החינוך, מעמד האשה, ביקורת המדינה, זכויות הילד. הקמתי ועמדתי בראשותן של שתי שדולות: השדולה למען הילד והשדולה למען המכללות להוראה.

הקמתי את הוועדה ללקויי למידה, כוועדת משנה לוועדת החינוך בכנסת. כיו"ר הוועדה ללקויי למידה קיימה הוועדה בראשותי דיונים אין ספור עם מומחים בנושאי לקויי הלמידה. כמו כן, הגשתי בדצמבר 2004 הצעת חוק בנושא שיווי זכויות תלמידים עם לקויות למידה במוסדות על תיכוניים.
הצעת חוק זו, עברה כבר בקריאה ראשונה במליאת הכנסת, ביומה האחרון של הכנסת ה-16, בתמיכתם הנלהבת של כמחצית מחברי הכנסת, חרף העלויות התקציביות בהן היא כרוכה. זו הפעם הראשונה בתולדות מדינת ישראל, בה זוכים לקויי הלמידה להכרה בחוק, המחייב מתן הקלות שמטרתן לסייע לקידומם בחברה ובחיי המדינה.
אחת ממטרותי בקדנציה הבאה, להעביר את החוק בקריאה שניה ושלישית ולהכניסו לספר החוקים של מדינת ישראל.
אני רואה בכך פריצת דרך עבור תלמידים לקויי למידה שמעולם לא עיגנו את זכויותיהם בחקיקה, במסגרת המוסדות להשכלה גבוהה (כולל מכינות, מכללות, טכנאים והנדסאים) שהן התחנה האחרונה האפשרית למתן סיוע לתלמידים אלה כדי לסייע בידם להשלים את לימודיהם באקדמיה ולהשתלב בחברה.
עד היום ההכרה בזכויות של סטודנטים לקויי למידה היתה נתונה לחסדי המוסד בו למדו. הצעת החוק באה לעגן בחקיקה את זכותם הבסיסית של לקויי למידה להתאמות בקבלה למוסדות להשכלה גבוהה, ולהקלות טכניות במסגרת לימודיהם במוסדות, שיאפשרו להם להביא לידי ביטוי את יכולותיהם וכישוריהם.

על החברה להפנים כי אוכלוסיה זו אינה נופלת ברמת המשכל והכישורים שלה מיתר האוכלוסיה. לסטודנטים אלו זכות מלאה שהמדינה תאפשר להם למצות את הפוטנציאל הגלום בהם, והגיעה העת להפוך את הסביבה האקדמית לנגישה ואפשרית עבורם במסגרת חקיקה. אין לי ספק שהחברה הישראלית תזכה להנות בסופו של דבר מפירות הישגיהם וכשרונותיהם.

קיימתי בכנסת כנסים שונים במטרה להעלות את המודעות לנושאים מהותיים ובהם:
- כנס בנושא מכת הסמים בהשתתפות פסיכיאטרים, מומחים ובני נוער שהיו מכורים לסמים ונגמלו.
- כנס בנושא תאונות הדרכים ומניעתן בהשתתפות מומחים, נפגעי תאונות, בכירים במשרדי התחבורה והחינוך ועוד.
- מספר כנסים, דיונים וקידום חקיקה בנושא מסורבות גט ועגונות בהשתתפות דיינים, רבנים, מסורבות גט, טוענים רבניים  ועוד.
- בעקבות פרשת תינוק המריבה קיימתי כנס ודיון בנושא אימוץ ילדים ויזמתי חקיקה בנידון. 
- יום הצדעה לתנועות הנוער בישראל בכנסת, בהשתתפות חניכים, בוגרים ומנהיגים של תנועות הנוער השונות.
- דיון מורחב של וועדת החינוך בנושא "טיפוח יזמות עסקית" בבתי הספר בהשתתפות תלמידים מבתי ספר שונים ונציגים בכירים ממשרד החינוך והתמ"ת.
- כנס חרום להעמקת הטיפול בחרדות של ילדים ובני נוער בהשתתפות מנהלי בתי חולים, רופאים, פסיכולוגים ופסיכיאטרים.

אני ממשיכה לעסוק בנושאים רבים ומגוונים הנוגעים לרבדי החברה, ובהם, בין היתר: 
- המשך המאבק הבלתי מתפשר באלימות נגד נשים.
- טיפול בביטול תוספת שכר למורות אימהות.
- מאבק בהעלאת מחיריהם של ספרי הלימוד.
- בדיקת בזבוז כספים במשרד החינוך במסגרת המכרזים של בדיקת בחינות.
- מאבק וחקיקה למיגור האלימות בבתי הספר.
- מאבק וחקיקה למניעת הפגיעה במעמדם של המורים בישראל.
- מאבק, התראה וטיפול בליקויים תברואתיים בבתי הספר 
- טיפול בליקויי בטיחות באוטובוסים המסיעים תלמידים

.
- מעורבות בפיקוח על קייטנות בחופשת הקיץ.
- מניעת החזרתם (בחודשי הקיץ) לביתם של ילדי פנימיות שסבלו מאלימות בבתיהם.
- סיוע למגורשי גוש קטיף וצפון השומרון בכל התחומים – חינוך, מגורים, תעסוקה, בתי משפט ובתי מעצר.

מה הם הנושאים שאת מתכוונת לקדם כח"כ?
כחברת כנסת מהמפד"ל, אני מתכוונת בע"ה להמשיך לקדם נושאים הקשורים לחינוך, למעמד האשה, לזכויות הילדים, לזהות היהודית של המדינה, לרווחה ולחברה.

כיצד תפעלי לקידום מעמד הנשים בישראל?
במשך שלוש שנות פעילותי בכנסת פעלתי נמרצות בנושאים רבים. שקידתי על עשרות הצעות חוק שהנחתי על שולחן הכנסת הדירה שינה מעיניי, והענותי לכל פנייה, בכל שעה, אפשרה לי לפעול ביעילות רבה לקידום צרכיהם של נשים, ילדים והחברה הישראלית בכללה.

בין החוקים אותם יזמתי והכנסתי לספר החוקים של מדינת ישראל: החמרת ענישה של סרבני גט, חוקים האוסרים פגיעה בנשים עובדות, קיצור הליכי אימוץ ילדים, איסור מכירת משקאות אלכוהוליים לילדים, חוק כבוד המורה – תיקון ל"חוק זכויות התלמיד", דיווח על ארועי אלימות בבתי-הספר והטיפול בהם ועוד.

בין הנושאים אותם קידמתי: קידום זכויות הילד, על-פי אמנת האו"ם בדבר זכויות ילדים, חובת נוכחות הורה או קרוב של קטין בעת מעצרו, זרוז הליכי גירושין של מסורבות גט, שיווי זכויות תלמידים עם לקויות למידה, פיקוח על קייטנות, חובת פיקוח על מסגרות חינוכיות לפעוטות כמו גם נושאי צרכנות – חובת גילוי זהות יבואן/יצרן על המוצר, איסור הזרקת מים לבשר, חובת השכלה פיננסית-חשבונאית של דירקטורים מהציבור בוועדות הביקורת בחברות סחירות בבורסה ועוד.

אמשיך לסייע ולעזור לנשים מסורבות גט ועגונות, לאחר שלוש שנים אינטנסיביות בהן עוררתי את המודעות הציבורית לנושא כאוב זה, ואף יזמתי והשלמתי חקיקה המרתיעה סרבני גט ומעודדת אותם לשחרר את הנשים הכלואות במסגרות נישואין לא רצויות.

אני רואה את המאבק על זכויות האשה כחלק אינטגרלי מהמאבק על זכויות האדם. עדיין לא הצלחנו לפרוץ את "תקרת הזכוכית" בתחומי התעסוקה, החברה, המדע, הכלכלה והפוליטיקה. המדיניות כלפי נשים היא עדיין אנטי-חברתית, היא חונקת העסקת נשים ודוחקת אותן לפינה הגרועה ביותר - העסקה באמצעות קבלני כח אדם.
מטרתי שיאפשרו לנשים לתרום לחברה ולכלכלה בדרך המלך ובצורה מכובדת. הצלחתי להכניס לספר החוקים של מדינת ישראל חוק פיצויים עונשיים על פגיעה בזכויות נשים עובדות. החוק שיזמתי מאפשר לעובדת להגיש תביעה בבית הדין לעבודה כנגד המעסיק, במידה ופגע בזכויותיה.

אמשיך להאבק על הכרה לצורכי מס בהוצאות לטיפול בילדים על מנת לעודד נשים לצאת לעבודה ולהתקדם. נשים חייבות להאמין בעצמן, לא לוותר ולמצות את כישוריהן ויכולתן. אני אומרת תמיד לכל אשה: היי גאה בעצמך, התחברי להצלחה שלך, אל תתני לאף אחד לחסום אותך כי השמים הם הגבול.

יו"ר המפד"ל המנוח – השר זבולון המר ז"ל, חברות הכנסת של המפד"ל (לפני למעלה מעשרים שנה) – טובה סנהדראי ז"ל ושרה שטרן- קטן ז"ל.

מוטו לחיים
עלינו לשמור על העקרון של ה"זכות לכבוד והחובה לכבד". להיות אוזן קשבת לכל אזרח, ליזום ולפעול באינטנסיביות לשיפור אורח החיים במדינת ישראל.

החלום שלי
מדינה יהודית ודמוקרטית עם אזרחים מאושרים, רגועים, בריאים, מפרגנים ובטוחים יותר. שילוב נשים בכל התחומים ובכל המפלגות והשמעת קולן. החזון שלי הוא שהסוגייה של קידום נשים כבר לא תהיה רלוונטית, הגברת לימודי היהדות בבתי הספר - הכנסת הסידור לכיתה והתנ"ך לביה"ס. החזרה לשורשים מאוד חשובה הואיל ועם ללא עבר אין לו עתיד.

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
כתבות נוספות במדור  
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
אקדמיה לסקס
הורות וילדים
בריאות
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  מפת האתר |  ארכיון כתבות |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות      עיצוב: סטודיו Symbols
וייזנט - תוכנות לעסקים