הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
נשים וכסף נשים ועסקים
מקצועות נשיים וגבריים?

כיום עדיין ישנם מקצועות בהם קיים רוב גברי או רוב נשי מובהק. האם יש מקום למקצועות ''גבריים'' ו''נשיים'' בחברה ששואפת להיות שוויונית, ובמה בעצם השוויון צריך לבוא לידי ביטוי? 
כתבות נוספות
* האם יש מקום לנשים בענף הנדל''ן המקומי?
 
     
 
עוד באתר -
ארגוני נשים   |   קווי מצוקה   |   לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
asimon180.jpg
    asimon120.jpg
 

נילי דוידוביץ' יזמת מסוג אחר
אישה מבריקה עם פני ילדה, מנהלת חדשנית וצנועה. מאמינה שתנאי עבודה טובים ורגועים מובילים למצויינות. עוף מוזר בעולם ההיי טק, עם קבלות שאיתן אי אפשר להתווכח
מאת: דנה שגב
12/09/2012
נילי דוידוביץ' מנהלת את דעת, מרכז פיתוח תוכנה ו-QA חרדי, על טהרת הנשים. היא נמשכה לתחום המחשבים מאז שראתה כילדה מחשבון קטן אצל אביה. המחשבים הקסימו אותה ובתיכון 'שיגעה' את מנהל בית-הספר להכניס מחשבים בין נושאי הלימוד. היא סיימה סיימה בהצטיינות לימודי מדעי המחשב באוניברסיטת קווינס בארה"ב.

דוידוביץ' (47) אמא לחמישה ילדים 15, 18, 22, 24, 25. היא נראית צעירה בהרבה לגילה, וכשהיא מדברת נשקפת מעיניה התלהבות כשל בחורה שזה עתה החלה את עבודתה. היא נמצאת בתחום המחשבים מגיל 21 כשהחלה את עבודתה בתעשייה האוירית. היא עבדה כמנהלת פיתוח בחברות Edusoft ו-MTN ולפני שיזמה את הקמת דעת היתה סמנכ"ל פיתוח בקבוצת Q. וכן, היא אישה המגדירה את עצמה כחרדית.

מיקור חוץ מוביל לרעיון
דוידוביץ נעזרה במיקור חוץ ממזרח אירופה, לצורך פרוייקט אותו ניהלה. היא לא אהבה לעבוד מול המתכנתים ובודקי התוכנה בעיקר בגלל תרבות ואופי העבודה שלהם. המתכנתים לא נכנסו לעומק הפרוייקט, לא ניסו ממש להבין או לתת פידבק. "מה שהם קבלו הם תכנתו. הם לא הרגישו חלק מהפרוייקט" אומרת דוידוביץ' שחסרה לה המעורבות הרגשית, בה היא רואה את המפתח להצלחה. 
לבטים של אותה תקופה הובילו אותה להבין שבתחום העבודה הגשימה את החלום שלה. היא עבדה כסמנכ"ל פיתוח של חברה, היא שולטת בכל האספקטים של הטכנולוגיה. היא הגיעה למסקנה שזה הזמן לתת גם לאחרים. להוסיף ערך מוסף לעבודה. 

רעיון הופך למציאות
נשים חרדיות רבות לומדות כיום בסמינרים הנדסת תוכנה, מאחר ומקצוע זה מאפשר לאחוז גדול מהן למצוא עבודה. בירושלים בלבד מידי שנה יש כ-300 נשים  חרדיות שמסיימות לימודי מחשבים. 
מעבודתה רבת השנים בתחום ההיי-טק דוידוביץ' נוכחה לדעת שאם לנשים בהיי טק יש תקרת זכוכית הרי שלנשים חרדיות בהיי טק יש בניין זכוכית. כאישה חרדית, טכנולוגית, בעלת נסיון עבודה רב, שיודעת לנהל ולהוביל היא החליטה שהיא רוצה לעשות שינוי עבור אותן נשים חרדיות. 
דוידוביץ החליטה ליצור עבור הנשים החרדיות מקום עבודה שמותאם לצרכים שלהן ואשר יאפשר להם התפתחות מקצועית וללקוחות מרכז פיתוח תוכנה ו-QA חרדי  בתחום האינטרנט שיספק מיקור חוץ ישראלי.
כשהחלה לבחון את הרעיון היא נתקלה בתגובות מדהימות ונרתמו לסייע. לדברי דוידוביץ' אנשים התחברו לרעיון של העזרה לנשים להתפתח ולשמור את פיתוח התוכנה בארץ. 
היא בדקה אופציה לפתוח חברה משלה, אך הגיעה למסקנה שיותר נכון עבורה להתחבר לחברה קיימת ולהתמקד במה שהיא יודעת לעשות הכי טוב. בחיפושיה אחר חברה היא הגיעה לפגישה בחברת realcommerce וקליק היה הדדי. המנכ"לים מתלהבו מהרעיון שלה ונותנו לה עצמאות מלאה. "ועד היום זה כך", היא אומרת "יש איתם הרגשת שותפות אמיתית". 
מחברה בת 24 עובדות היא צמחה ל-40 עובדות. כיום בין לקוחות החברה נמנים:  בנק לאומי, כלל פיננסים, בבילון, ynet , טראיאנה, כלל ביטוח אוניברסיטת תל-אביב ועוד.  

כוכביות בלבד
דוידוביץ' מחפשת  לגייס לדעת את בעלות הפוטנציאל הגבוהה ביותר. את אותן 10% מהנשים שיש להן את הזיק בעיניים, שרוצות להתקדם. היא קוראת להן שפיצים, כוכביות. "אני יודעת לאתר כישרונות, לתת להם ידע ולרוץ איתם  קדימה", היא אומרת.
דוידוביץ' נמצאת בקשר כמעט עם כל המקומות שמלמדים נשים חרדיות תכנות. היא צדה את הכישרונות, מעבירה אותן מבחנים מ
דוקדקים וראיון אישי. "אני יודעת מה אני מחפשת ולכן מצליחה", היא אומרת.

סוד ההצלחה – אמפטיה
כאשיה חרדית דוידוביץ' מבינה את עולמן ואורח חייהן של העובדות. צריך להבין  שעולמן שונה וסדר העדיפות שלהן אחר. "בתור אישה חרדית אני מבינה מה חשוב לעובדת ומה מציק לה". 
כמנהלת היא מתחברת לעובדת שהיתה, לדברים שעשו לה טוב ולדברים שלא. מה שמנחה אותה בניהול הוא להעניק לעובדות תנאים טובים, הכשרה ותמיכה. היא דוגלת בפתיחות, כנות וכבוד לדעות שונות משלה.  
הנשים עובדות בדעת 8 שעות ביום, ללא שעות נוספות, בשעות גמישות. דוידוביץ' מקפידה על כך, למרות שיש לקוחות שקשה להם עם זה. "אבל מוצאים פתרונות". אם פרוייקט דורש יותר שעות עבודה, היא מגייסת עוד עובדות. 
היא רוצה שלעובדות שלה יהיה ראש שקט בעבודה ושהן לא תצטרכנה להתמודד עם הדילמה של משפחה מול עבודה. היא מאמינה שבאוירה רגועה עובדים הרבה יותר טוב והעובדות תוכלנה למצות את מלוא הפוטנציאל שלהן.

משהו שאת גאה בו במיוחד... 
"אני גאה בכל עובדת שמגיעה ל'דעת' ומתקדמת. יש נשים שהוצאתי מעוני מחריד. אני גאה בנשים שפתאום קבלו בטחון עצמי ומדברות איתי על זה. עשינו קיטנה לילדות ושמעתי אותן תוך כדי משחק מחלקות לעצמן תפקידים את תהיי מנהלת, היא תהיה בוסית. הבנתי שלילדות האלו ברור באפשרותן להיות מנכ"ל. נוצרה השפעה מעגלית  מהאמהות לבנות וזה גרם לי לשמחה בה".

קושי בעסק
"לגרום לכך שיכירו אותנו, שיווק. להביא לקוחות חדשים. אנחנו חברה קטנה וחדשה".

בין עבודה לבית 
"כשיש לי הזדמנות לצאת מוקדם אני קמה והולכת, אבל כמעט ולא יוצא לי לעבוד רק 8 שעות. אני רגילה לזה כי כל השנים עבדתי בהיי-טק.  הילדים שלי כבר גדולים, כך שזה מהווה פחות בעיה".

נהנית מהעבודה?
"אני מאוד נהנית. מאוד נדיר שבבוקר אני לא שמחה ללכת לעבודה. יש לי סיפוק מאחר ואני חושבת שאני עושה דברים אמיתיים. מצד אחד נשארתי לעבוד בתחום הטכנולוגי שיש לי בו המון סיפוק ומצד שני אני מתעסקת בחיים של אנשים. עשייה אמיתית עם יצירת שינוי". 

החזון שלך 
שיעבדו ב'דעת' כמה מאות עובדות, במגוון רחב של תפקידים, בכל ההיראכריות. 

טיפ לבעלות עסקים
דוידוביץ מנדבת שני טיפים לבעלות עסקים. ללכת לפי הרגשת הבטן "כי זה הכוח הנשי שלנו". צריך הרבה אומץ בעסקים ולכן, תעשי מה שהיית עושה, אם לא היית מפחדת.

מה הכיף שלך? 
"יש לי המון כיף בלהיות בבית, ביום חופש, אני יכולה להישאר בבית, להנות ולעשות דברים בלי לחץ. אני נהנית להיות בבית בשבת. כיף לי עם הילדים, לראות אותם, להיות איתם".

מה החלום שלך? 
"לחיות. לחוות את החיים ולראות אותם כמשהו טוב, תמיד".

משהו שלא יודעים עליך
"אני יודעת לנגן על פסנתר". 

מוטו לחיים
"אם את כבר צריכה לעשות משהו אז תחליטי שאת נהנית כשאת עושה את זה".

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
כתבות נוספות במדור  
הייטק לנשים בלבד הייטק לנשים בלבד
מכשירים לנשות עסקים בתנועה מכשירים לנשות עסקים בתנועה
מובילות נטוורקינג מובילות נטוורקינג
מ-Small Talk ל- Business מ-Small Talk ל- Business
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  מפת האתר |  ארכיון כתבות |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות      עיצוב: סטודיו Symbols
וייזנט - תוכנות לעסקים