הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
על סדר היום מזווית נשית
אישה עולמית!

''אני מזמינה אותך לארוחת בוקר מפנקת לכבוד יום האישה'' כתבתי במייל אחד לשתי חברותיי הטובות. שתי דקות אחרי שלחצתי ''שלח'' אני מקבלת אישורים מחויכים משתיהן. אף פעם לא עשיתי עניין מיום האישה, וגם לא ערכתי ''פגישת בנות'' חודשית, שנתית או בין-עונתית. אבל ה...
כתבות נוספות
* נשים עגונות
* התחום האפור של ההטרדות המיניות בישראל
* רומא! כן מחכה לי
 
     
 
עוד באתר -
ארגוני נשים   |   קווי מצוקה   |   לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
asimon180.jpg
    asimon120.jpg
 

משפחה – איך לעזאזל עושים את זה?
"אחרי כמה שבועות של מריבות על אותם נושאים "הרי גורל" ביני לבין בעלי, לקחתי לעצמי סוף שבוע והתנתקתי מהבית". מיה גרינברג יצאה לחפש פתרון אמיתי ליחסים המורכבים שבינו לבינה
מאת: מיה גרינברג
22/02/2012

יש סוגיות בחיים שפשוט קשה לענות עליהן, גם לאלו שעשו פוסט דוקטורט בנושא, או לפחות הקדישו חלק ניכר מחייהם לניסוי ותהייה בפועל. לי למשל, הבטיחה אמא שאני אתחתן אחרת, "עם מישהו שיעשה הכל בשבילך ותחיי כמו מלכה". אז למה אני מתפלאת על כך שאני, במקרה הטוב, לא לבד, ובמקרה הפחות טוב, מקטרת בגלוי או בסתר על בן זוגי?

אחרי כמה שבועות של מריבות על אותם נושאים "הרי גורל" ביני לבין בעלי, לקחתי לעצמי סוף שבוע והתנתקתי מהבית. השארתי אותו עם הילדה ועם הרבה משחקים ודברים טעימים לסופ"ש ונסעתי להורים. החלטתי שלפני שנגיע למסקנות מוטעות, אני הולכת לחפש כמה תשובות בעברי, לתחקר את הוריי, להתקשר לכמה חברות טובות וידידים למודי זוגיות, ולא לחזור הביתה לפני שאלכוד ברשת את הפתרון האמיתי ליחסים המורכבים שלי ושל בני אדם בימינו.
נושקת לארבעים ואחרי קרוב לעשור שנות נישואין, אני לא יושבת על כיסא המלכות כמו שהובטח לי. אבל לפחות כעת, למודת ניסיון ומכות יבשות מהחיים, אני מוכנה להפשיל שרוולים ולנסות לשקם את השקפותיי המעוותות על מחוזות הזוגיות. ואולי גם על הדרך לעשות פוש-אפ לחיי הזוגיים.

חצי נחמה או שקופידון כבר לא חי כאן יותר?

התמקמתי בגינה של בית ילדותי אחר הצהריים עם קפה ולפ-טופ. בגלל שלא ממש ידעתי מאיפה להתחיל לנבור בנבכי האהבה, יצאתי לרשת, לשוטט במצב האנושות הכללי, בתקווה שאצליח לשאוב משם איזו נחמה. אכן מסתבר שזה קורה כמעט לכולם, זה קורה בכל העולם, זאת מגמה. אחוז הגירושין עולה, מספר המתחתנים יורד, ואלה שמתחתנים מביאים, אם בכלל, הרבה פחות ילדים.
כמו כן, מחקרים מבססים את הדעה שהיום 50% מהזוגות מתגרשים ו-40% נשארים גם כשרע להם בשביל איזושהי הרגשת יציבות. ואני לא רוצה לא מזה ולא מזה.
אימי קוראת לי לארוחת ערב, והנה הגיע הזמן לנסות לדוג מהארוחה כמה תשובות לא מתחמקות.

אבא ואימא ביחד כבר שנים, אבל למה הם לא נראים מאושרים?

ברור שלא ציפיתי שהם ישמחו לענות, גם אחרי ששתינו קצת, עדיין שניהם מצטדקים ומתגאים בזוגיות רבת השנים שלהם. זה שווה אלף הוכחות, לא? אבל אותי זה לא משכנע. במיוחד שגם עכשיו כשרק שניהם נותרו בבית, אני מקבלת טלפונים מכל אחד מהם בנפרד - הם לא מרוצים מהביחד. אני רואה את הקשר ביניהם כסוג של עסק, ולא כמו זוגיות שבבסיסה ברית אוהבים. אולי כי אימא מצפה לקבל יחס של מלכה, ואבא מצפה להרגיש מלך, ולא לוותר חס וחלילה, כי אחרת זה מוכיח שהם נכשלו בחיים.
אבל בפועל יש לזה אפקט הפוך, התובענות הזו מכניסה את הזוגיות למתיחות, למדידות, מי עושה תה, מי מטאטא, וכך בני זוג מבלים את חייהם שנים רבות סופרים ומתחשבנים אחד עם השני. וזה מעייף. גם את הילדים.
אבל המסר והדוגמה האישית שקיבלתי בבית, זה בדיוק תוכן התיק שאתו יצאתי לחיים. ואם שלחו אותי החוצה עם נדוניה שמנווטת בין אין סוף דרכים לתחמן ולהתווכח עם בן זוגי עד שאתיש אותו, ואקבל מה שאני רוצה, אז בסופו של יום אני משקפת את הזוגיות המתפוררת שירשתי, ואותה אני מנחילה גם לילדיי.

די לשטיפת המוח של סיפורי אגדה על נסיכות וצפרדעים

מאוחר יותר באותו ערב אספה אותי חברה טובה שלי, מירי, מפיקה בטלוויזיה. שפכתי בפניה את תסכוליי. "מרגע שאנחנו מגיחים לאוויר העולם אנחנו ניזונים מריטואל שמסכם את כל אגדות הילדים, ואת המימד הטלויזיוני עם המסר ההוליוודי הקבוע: "והם חיו באושר ובעושר". ואז אנחנו מתעוררים בשנת 2012 ואין אביר על סוס (או בלי סוס), ואין חיים של מלכה. יש "האח הגדול" שמלמד אותנו בדיוק איך לחיות הכי רע".
אז למה לא משתמשים בטלוויזיה כדי ללמד אותנו שיש דבר עדין כזה שנקרא "קשר"? ולמה לא מנחילים לנו דרך המדיה שיטות טובות באמת כיצד לעשות את זה? נגיד ריאליטי שבו הזוגות לומדים להתחבר על פני השונות שלהם, על פני הכעסים, ומעודדים אותם לבנות איזה גשר קטן מעל השנאה שקמה לפעמים.
מירי צחקה ואמרה: "כי מאמי, כמה זוגות פייטרים כאלה את מכירה?". אבל אני המשכתי, "זהו שהגיע הזמן שילמדו אותנו איך. צריך להתחיל כבר מגן הילדים, בדיוק כמו שמלמדים אותנו א'-ב' וחיבור מספרים".

המשפחות הטובות באמת
רונית ואלי, הם מהמוהיקנים האחרונים שניתן לראות שיש אצלם מעין כבוד הדדי, וקרבה מחממת אל הלב אחרי כל השנים. אי לכך בשבת בצהריים התייצבתי אצלם למנגל, בירה וקבלת התורה כולה.
להלן משנתם (בעוד זה מנפנף על הברביקיו ונואם, היא מהנהנת ועורכת שולחן עם תינוק במנשא) בקצרה: "אם רוצים להיות ביחד, וזה כדאי, אנחנו יצורים חברתיים, אי אפשר לשנות את זה, צריך ללמוד לוותר. אם בני הזוג מספיק מודעים לכך שהאהבה הראשונית מושפעת מהורמונים והיא ברת חלוף, הרי המוכנות לוויתורים הדדים, היא זו שתוליד את האהבה האמיתית, שתחזיק לאורך שנים. הם פונים אחד לשני משם, הם נושמים, אוכלים, חולמים מתוך הויתור ההדדי. וכשהיחסים עולים על שרטון הם חוזרים לאי המבטחים הזה. ויתורים היא הברית הפנימית השמורה ביותר ביניהם. סוד ההצלחה שלהם". אכלתי את השישליק שלי בשתיקה, יש סיכוי להציל את הסירה שלנו?

זוגיות, רגע לפני הייאוש הגדול
חזרתי הביתה במוצ"ש, והזמנתי את בעלי ליין, בוטנים ושיחה מלב אל לב במרפסת. סיפרתי לו על ההכחשה של הוריי, על הפחד שלי להיות כמוהם, על הרעיון לריאליטי שמחנך אותנו לזוגיות, ועל רונית ואלי, שהצליחו לעורר בי קנאה חיובית, שהלוואי שתרבה בינינו את האהבה...
כשהלכנו לישון בעלי אמר לי שהוא נותן לי לייק גדול על ההשקעה, כי אם לא היה כל כך אכפת לי הוא לא יודע איפה היינו היום.
ואני נותנת לייק גדול למי שמוכן לנסות לחולל שינוי כזה עבור עצמו ועבור כולם. בתקווה שכך נביא מהפכה של אהבה גלובלית לעולם.

__________________________________
מיה גרינברג, שחקנית, אמא, פעילה בתנועת הערבות.

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
     תגובות
 
כתבה מרגשת וכנה
, ארה"ב  10/03/2012 18:02:29
קודם כל הכנות שבכתבה היא נוגעת ללב, כי אלו דברים שלעתים קשה להודות בהם ובטח שלחלוק בפני רבים. העצה על ויתור הדדי נותנת המון חומר למחשבה והשראה! הרי אם עצות הפסיכולוגים של היום שטוענים דווקא להפך- לעשות מה שטוב לך, ללכת אחרי הרצונות הפרטיים שלך וכ"ו- לא ממש עובדות. אם בעצות הללו היה חוזק אמיתי אחוז הגירושים לא היה כה גבוה. כיף לשמוע סוף סוף דעה אחרת שנובע מתוכה הגיון והתחשבות אמיתית בבן הזוג ולא רק הליכה עיוורת אחרי סיפוק רצונות מיידי.כל הכבוד ותודה על הכתבה המדהימה!
תגובה לתגובה
דוגמא טובה להשקעה בזוגיות!
, מרכז  05/03/2012 18:08:23
הלוואי ויותר נשים היו נכנסות לעומק לכל בעיה ופותרות אותה מהשורש כמוך. הייתי מביימת סדרה עם קטעים קצרים, למשל סיטואציה כמו שתיארת בכתב אפשר בהחלט לשחק ולהפוך לסדרה. וזו תהיה דוגמא נהדרת עבור כולנו! ישר כוח!
תגובה לתגובה
משפחה - איך לעזאזל עושים את זה
, נתניה  03/03/2012 08:34:31
הייתי משנה את הכותרת לכתבה החשובה הזאת משפחה- איך לשם שמים עושים את זה.
תגובה לתגובה
מיה את צודקת אסור לנו לוותר לרגע
, כרמיאל  02/03/2012 12:28:05

תגובה לתגובה
מהפכה של אהבה - אהבתי
, קרית אתא  01/03/2012 17:48:43

תגובה לתגובה
אפשר וכדאי לחיות בזוגיות
,   01/03/2012 16:07:23
האם את אוהבת ומעריכה את האדם שאת חיה איתו? לא כדאי לותר על זוגיות. לא לשמור בבטן, להגיד הכל בצורה בונה. לפרגן הרבה ולהכיל את בן הזוג על רצונותיו וחולשותיו. זה הסוד שלנו אני חושבת ומאחלת לנו עוד שנים רבות של זוגיות יפה.
תגובה לתגובה
זוגיות הרמונית
, חיפה  01/03/2012 12:25:24
כתבה מעניינת! זה נכון, אנחנו מקבלים כל החיים דוגמאות מהסביבה, אם זה מזוגיות ההורים, מהטלוויזיה, סרטי קולנוע הוליוודיים וכד'. ומזה אנחנו לומדים כל מיני סוגי התייחסויות אחד לשנייה בזוגיות. הרבה מזה דמיוני. אבל תכלס אם נלמד מהטבע למשל, שיש בה מערכות יחסים מאוזנות של תן וקח למען החיות המשותפת, ויחסים של ויתור הדדי. ככה נוכל ליישם ולחיות יחד בזוגיות הרמונית בה נקבל את כל השפע שרק נרצה. זאת מבלי לדרוס האחד את השנייה, בו כל אחד רוצה להיות המלך/המלכה.
תגובה לתגובה
ללא נושא
, רמת השרון  01/03/2012 09:39:31
מאמר נוגע, כמה טוב לעשות הפוגה מכל הריבים הקטנים, להתבונן על הזוגיות מבחוץ, ולקבל זוית ראיה חדשה ומרעננת,
תגובה לתגובה
ללא נושא
, ארה״ב  01/03/2012 07:50:31
כתבה מקסימה, מחכה לעוד ממך...
תגובה לתגובה
תודה!
,   01/03/2012 00:29:57
ומתכוונת גם להתאמץ וליישם...
תגובה לתגובה
כמה נכון. הכל צריך להשתנות...
,   01/03/2012 00:19:48
אני כל כך מזדהה עם הכתבה. אני גם חושבת שהכל מתחיל ונגמר בחינוך. ואם מתחילת החיים הסביבה תקנה לנו מסרים אחרים, אז גם נגדל אחרת והזוגיות תהיה אחרת, וויתור הדדי יראה לנו דבר טבעי לחלוטין בחיי הזוגיות. ונכון בהחלט שהמדיה צריכה להתחיל ללמד ולהראות דברים שיחזקו ויטיבו עם חיי הזוגיות. ברגע שחיי הזוגיות של ההורים טובים, הם מהווים דוגמה בריאה לילדיהם ולדורות הבאים.
תגובה לתגובה
אין תחליף לויתורים
,   29/02/2012 22:23:28
זוגיות זה הרבה ויתורים ויחס הדדי. אין אף פטנט טוב יותר. קשה לביצוע אבל מאתגר והופך את החיים ליותר מעניינים וטובים.
תגובה לתגובה
כותבת מקסים
,   29/02/2012 18:42:07
היה לי קצר מידי - ועולה לי שאלה- מה זה הויתור הזה?
תגובה לתגובה
איזה בזבוז של חיי זוגיות
, ירושלים  29/02/2012 17:40:21
בלי להיות פסיכולוגית- נראה שאת מעתיקה את בעיות הוריך לביתך. עצה 1- תפסיקי לראות תוכניות טלויזיה מטופשות. במקום זה נצלי את הזמן לדבר עם בעלך בנחת לא רק על בעיותכם אלא על נושאים אחרים ברומו של עולם. עצה 2-לתת. לתת כמה שיותר לצד השני בלי לצפות לתמורה. כמים פנים לפנים מה שתראי לצד השני הוא יראה לך בחזרה.
תגובה לתגובה
Big Like
, Tel Aviv  29/02/2012 17:27:04

תגובה לתגובה
הרוך והעדינות שאיתם את כותבת
, תל אביב  29/02/2012 17:24:26
על נושא כל כך כאוב הצליחו להכניס תקווה שאולי באמת נצליח בזה בקרוב. וויתור הדדי נשמע כמו משהו שצריך להיות נחלת רבים...הלוואי תודה מיה!
תגובה לתגובה
יש מה ללמוד מהזוגיות של פעם
, צפון  29/02/2012 16:53:31
בטוב וברע משתדלים, משקיעים ומעל לכל מעריכים ואוהבים וזה משום שלא הייתה ברירה אחרת. היום הייתי רוצה לעשות זאת מבחירה אבל קשה כקריעת ים סוף
תגובה לתגובה
כתבה מהחיים
, מרכז  29/02/2012 16:43:52
באמת כתבה מהחיים דילמה של כולנו , כולם נמצאים באותה סיטואציה ומנסים לברוח ממנה..
תגובה לתגובה
כתבת נהדר. כתבה חשובה
,   29/02/2012 16:30:41
הבעת בכנות את הקשיים וההתמודדות.
תגובה לתגובה
לא פשוט לחיות כמשפחה
, מרכז  29/02/2012 16:20:04
ובכלל כל נושא הזוגיות דורש כל הזמן השקעה. גם אם צריך סדנת מודעות בשביל זה או יעוץ לגבי זוגיות, העיקר לא למהר ולפרק את החבילה. לנסות בכל האמצעים לשמור על האיחוד הזוגי מעל הכל
תגובה לתגובה
כמו לגדל חיית מחמד
, ה"ה  29/02/2012 16:15:24
מאיה, כתבה מרתקת ומשקפת בצורה ישירה, כנה ואמיתי את אחת הבעיות הכי מתסכלות בימינו. מישהו מאוד חכם אמר פעם "שאהבה היא חיית מחמד שניזונה וגדלה מוויתור הדדי". אז בואו נגדל את חיית המחמד הזאת בהרבה אוכל של וויתורים הדדיים,ובנות אל תשכחנה שהכל ביידים שלנו!
תגובה לתגובה
כתבה חשובה כן ירבו כמותה !
, קריית מוצקין  29/02/2012 15:34:13

תגובה לתגובה
ללא נושא
,   29/02/2012 14:34:31
כתבה באמת מיוחדת, השאלה שלי מה זה אומר ויתור הדדי?
תגובה לתגובה
  
+ ויתור הדדי בזוגיות
, , 29/02/2012 19:42:44
פעם אני מוותרת ופעם אתה, והכל למען מטרה אחת: לשמור על האהבה (:
תגובה לתגובה
ללא נושא
,   29/02/2012 14:09:00
כתבה מעולה!!!
תגובה לתגובה
כל הכבוד!
,   29/02/2012 13:17:33
איזה רעיונות מגניבים
תגובה לתגובה
מעולה! נתת לי מלא חומר למחשבה!
, שדי חמד  29/02/2012 13:10:50
הלוואי שנלמד מה זה לוותר!!
תגובה לתגובה
לייק ענק על ההשקעה
, חיפה  29/02/2012 12:21:40
מיה קראתי וכל כך התחברתי ללמוד לוותר למען מטרה גדולה יותר מהניצחון הפרטי של כל אחד מבני הזוג ,למען המשפחה , שיהיה בהצלחה למען הדור הבא למען משפחת האדם
תגובה לתגובה
מעניין
, נתניה  29/02/2012 11:09:10
אני ובעלי בדיוק עברנו תקופה דומה לאחרונה. באמת המסקנה היא שאי אפשר לנהל מערכת יחסים בלי להשקיע ובלי לוותר אחד לשני. כתבה נכונה ומעניינית
תגובה לתגובה
איזה כתבה מעולה!!
, ת"א  29/02/2012 10:51:23
איזה כתבה מעולה!! בהצלחה
תגובה לתגובה
 
כתבות נוספות במדור  
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  מפת האתר |  ארכיון כתבות |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות      עיצוב: סטודיו Symbols
וייזנט - תוכנות לעסקים