הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
נשים וכסף שוק העבודה
ייעוץ תעסוקתי וסדנאות קריירה לנשים ב – I Twist

עבודה. קריירה. ייעוד. איפה היית רוצה להיות? מה הבחירה שלך? ב-I Twist מרכז לייעוץ הדרכה והכוונה תעסוקתית,תוכלי ללמוד מה היכולות, החוזקות והנטיה המקצועית שלך על מנת שתוכלי לממש אותן ולקדם את עצמך במקום שבו את הכי טובה
כתבות נוספות
* מי מנהל את המנהל?
* קורס להכשרת דוברים ואנשי יח''צ
 
     
 
עוד באתר -
לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
asimon180.jpg
   
 

דיני שכר בחגים

מהו השכר לו אתן זכאיות בעבור עבודה בחג? האם ערב החג הוא יום עבודה? ומה לגבי עבודה בחול המועד? עו"ד יוסי חכים על דינם של החגים על פי חוקי העבודה

מאת: עו"ד יוסי חכם
11/10/2011

רבים מהעובדים והמעסיקים אינם מכירים את החוקים הקשורים בעבודה בחג ובערבי החג.  ימי חג כמו סוכות   נחשבים כימי שבתון על פי חוק.

עו"ד יוסי חכם, שותף במשרד חכם את אור-זך: "על פי צו ההרחבה, עובדים אשר מועסקים במשכורת חודשית, זכאים לשכר מלא בעבור למרות ימי החג אשר במהלכם לא עבדו. עם זאת, עובדים אלו, אינם זכאים לתוספות בעבור ימי החג במהלך החודש, וכך גם בעבור יום הכיפורים החל השנה בשבת. עובדים אשר משכורתם מבוססת על שכר שעתי או יומי, זכאים לתשלום בעבור עבודה בימי החג בתנאי שעבדו במקום עבודתם הנוכחי לפחות שלושה חודשים ברציפות ושלא נעדרו מהעבודה סמוך ליום החג (יום לפני החג ויום אחרי החג) אלא בהסכמת המעביד".

מהו השכר בעבור עבודה בחג?
עובדים אשר מועסקים בימי החגים, זכאים לשכר בשיעור של 150 אחוזים משכרם הרגיל לשעה. הזכאות ל-150% חלה גם במקרים בהם העובד משתכר על בסיס תוצרת או עמלות.
באם הם מועסקים שעות נוספות, יזכו לשיעור שעות נוספות בנוסף לשכר המוגדל אבל מחושב משכר הבסיס – דהיינו, עבור שתי השעות הנוספות הראשונות – 175 אחוזים המוגדל מהשכר הרגיל. עבור השעות הבאות – 200 אחוזים המקורי מהשכר הרגיל.

לדוגמה, עובד המועסק בשכר של 20 שקלים לשעה, יהיה זכאי לשכר של 30 שקלים לשעה עבור כל שעה בה הוא מועסק במהלך החג. בעבור השעה השמינית והתשיעית יהיה העובד זכאי לתשלום של 35 שקלים לשעה, וכל שעה מעבר לכך תזכה אותו בשכר של 40 שקלים לשעה.

"מבחינת עובדים חודשיים, המעביד אינו מחויב להגדיל את שכרם בגין עבוד

תם במהלך החג. אם הוא בוחר לתת לעובדים שעה וחצי מנוחה לפחות בעבור כל שעת עבודה בחג. עם זאת, מיותר לציין כי מרבית העובדים החודשיים אינם מועסקים בחגים, ובמידה והם מועסקים בהיקף זה, ישנם חוזי עבודה אישיים או הסכמים קיבוציים המסדירים את דרך העסקתם". אוצר עו"ד חכם.

ערב חג הוא יום עבודה?
עובדים רבים נוטים, בשל ההכנות לקראת החג הארוך, לבקש חופשה בערב החג. מיותר לציין כי רבים מעובדים אלו יבקשו לעשות כן השנה מאחר וערב החג חל ביום רביעי. על פי החוק, המעביד רשאי לנכות את יום החופשה הנ"ל כיום שלם ממכסת ימי החופשה השנתית, כאשר עצם העובדה שמדובר למעשה ביום קצר יותר אינה מביאה לניכוי חצי יום חופשה.

מה לגבי עבודה בחול המועד סוכות?
התשובה לשאלה תלויה במערכת ההסכמים בין הצדדים שכן אין היא מוסדרת בחוק. למעשה לפי החוק מדובר בימי עבודה רגילים. עובד המבקש חופשה בימי חול המועד צריך להביא בחשבון את האפשרות שינוכו לו ימי חופשה שלמים גם אם במקום העבודה עובדים ימים קצרים יותר בחול המועד. יש מקומות עבודה שבוחרים להוציא את העובדים לחופשה כפויה מרוכזת ואולם ניתן לעשות זאת אם הדבר מעוגן בהסכם או בהודעה של 14 ימים מראש מקום שמדובר בחופשה של 7 ימים לפחות.

__________________________
תשומת הלב שכל הנאמר לעיל הינו בכפוף לכך שאין הסדרים מיטיבים בחוזה אישי או בהסכם קיבוצי החלים על הצדדים.

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
כתבות נוספות במדור  
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות
וייזנט - תוכנות לעסקים